Tube Flies

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
sebastian je napisao(la):
No, samo da vam kažem....one hibridne sculpin tubice u beloj boji su izazvale neviđeno interesovanje od strane Savski mladica po vrlo bistroj vodi. Jednu lepo oko 80 do 90 sam izgubio pod samim nogama jer sam izgleda slabo kontrirao  :doh: a i mesto je bilo vrlo nezgodno za stajat i vrlo zgodno za upasti u 3m hladne dubne...na još jednom gorem mestu sam napravio neviđenu glupost, mladica koju je kolega ocenio kao iskuni stari mladičar je imala oko 110 cm ali kako je ona krenula i zinula ja pod dojmom malo pre izgubljene ribe na prethodnom mestu udarim kontru prerano i izvadim ribi strimer iz usta pre nego ih je ona zatvorila a mladica pošteno debela, lepa i zdrava.....došlo mi da pregrizem štap.  :doh:  :mad: Kakva glupa greška  :doh: No posle sam menjavao strimere i na jednom lepo i izglednom mestu u vodi malo preko kolena ponovo se vračam na belog  hibrosa i nakon dva zabačaja imao sam 62cm mladuljka  :lol: heh bolje išta nego ništa. Uglavnom bio je fenomenalan dan. Kolega je varaličario i imao jednu mladicu oko 95cm na sunđerastog peša dok sam ja bio na nekoj steni ali na žalost i ta se otkačila....Posle su nam se jedni momci javili i oni su izgubili dve lepe mladice...neverovatan dan ali lep!!! A ovi tubaneri su fenomenalni!!!  :yeswink:


      Od sad ti je zabranjeno da stavljas jednokrake udice na tube.  :mad:
Sigurno ti je poznato ali aj da kazem par tipsa za trokrake udice.
Spoj krakova se mora ispuniti da se ne bi uvrtale i zaglavljivale dlake izmedju njih.
Jedan od nacina je da se koristi obicni konac u nekoj boji i mota unakrsno izmedju njih i prelije epoksijem.
Dtrugi nacin je da se pomesa zeljena boja u prahu sa epoksijem i nanese na spoj,
ili samo obican epoksi ko sto sam ja uradio na slici.
I dvokrake se moraju tako ispuniti.

Kod postavljanja trokrake udice mora se voditi racuna da jedan od krakova bude u liniji sa krilom, ko na slici,
i to da bi se dobila dobra ravnoteza musice. Tj da ti ne vuce u neku stranu.
Dvokraku mozes postavljati okrenutu ili na dole ili na gore s tim da spoj krakova mora biti
u liniji sa krilom, opet zbog ravnoteze.

P.S. Super prica.... :tbumb: 

 

Prilozi

  • CIMG0473.JPG
    CIMG0473.JPG
    26,8 KB · Pregleda: 107
  • betjent.jpg
    betjent.jpg
    12,4 KB · Pregleda: 113

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ma ja da sam udario kontru kako valja ili da mi je štap malo tvrđi teško bi mi ova spala ali u svakom slučaju sledeči put za veliku ribu idu trokrake ili dvokrake  :yeswink:
 

crnigruja

Junior member
Učlanjen(a)
28.11.2011.
Poruke
63
Broj reagovanja
0
Lokacija
pancevo
sebastian je napisao(la):
oavkav http://www.musicarenje.org/forum/index.php?action=dlattach;topic=2715.0;attach=50172;image  ali čisto bele boje.

i mladunče  :)
:tbumb: :yeswink:fino
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Bravo Seb, legendo srpsko-hrvatskog mladičarenja u Sloveniji!  :lol:

Želim ti da 2012-te upecaš i onu od metra!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lorenco je kriv  :hammer: nešto smo časkali i opet mi uvatila želja za slanim mušičarenjem pa sam morao da navežem ovu lignjicu... :doh: :D prvo sam hteo telo da uradim od zeca ali nemam ga više...pa sam telo uradio od belog šenila, na kraj marabu i iza na samom kraju patak.
 

Prilozi

  • tube squid.jpg
    tube squid.jpg
    80,1 KB · Pregleda: 120

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
To Seb!  :tbumb:

Odlican model za morsko musicarenje. Bas na ovakve i slicne modele, hvataju lepe komade morskih pastrmki. 
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ništa, morat ču ja do tebe u "Norge" pa da idemo loviti morske pajkice a posle negde i na lososa ;) Moj školski drug i najbolji kolega iz detinjstva me skoro svake godine obiđe i prespava kod mene...sada več godinama živi i radi tamo. Vazda me zove ali ja nikako da se "saberem" i obiđem ga ali hoću sigurno...jednog lepog dana :)

Ma ja sam hteo ovu da uradim malo drugačije ali ko što rekoh nisam imao baš materijal kakav sam zamišljao vezati pa sam ovo što imam iskombinirao. Super izgleda i radi u vodi, sada kada se je osušila još lepše izgleda.  :yeswink:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kome se da evo jedne ideje ;) http://themrpblog.blogspot.com/2010/06/squishy-fish.html

Ja sam baš jednog ovakvog tubanera sada navezao i sada se suši od laka. Materijal sam slučajno iskopao iz moje kutije svaštare,,,neki sivi plastični elektro mylar što mi več godinama stoji.

...............

ove tube su me totalno preuzele, pa sam nekako odlučio i jednu ovakvu imitaciju staviti u svoj arsenal za štuku http://globalflyfisher.com/patterns/plipper/pic.php?id=2830
Genijalna a jednostavna imitacija koju možemo nadograditi na stotine načina, fleš rep dodati...to sam ja uradio, onda verziju žabe ili miša....
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Lep model. Ovo treba samo ubaciti u jato kad bucov pojuri  :tbumb:


                  Vec se duze vreme raspitujem pomalo i pravim neku sliku o tome koju boju TF izabrati u nekom odredjenom trenutku.
                  Stojimo kraj reke, otvorimo kutiju, a unutra modeli se zelenom, narandzastom, crvenom, plavom....bojom, i sledi normalno pitanje...Sta sad?
                Nailazio sam na mnoge odgovore a onaj koji mi se ccini najlogicniji i najprihvativljiji je da tuba mora doci pastrmki ko iznenadjenje. To jest mora odjednom  banuti ispred nje.
                Objasnjenje je da pastrmka a i njoj srodne vrste, vidi izdaleka nasu imitaciju. Tad moze prici iz ciste znatizelje i ispratiti radoznalo musicu. I nista vise. Videla je da joj ne preti opasnost i da nije nesto jestivo tako da je ignorise.
                Zato je vazno posmatranje boje vode. Potrebno je nekako maskirati musicu tako da je riba ne vidi izdaleka nego tek ked bane oko nje. Tad ce uzeti i to agresivno.Dakle, pretpostavimo gde se riba nalazi, procena dubine, i brzine tonjenja sistema tako da musica prosto iznenadi ribu (ako je sve to moguce  :D ) Nesto slicno govori i G.Andersson (Loop Tackle) u ovom videu gde se moze videti i malo odlicnog bacanja:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yO97EE6Ldi8[/youtube] 


Ovo je jedan dosta poznati model: Mikkeli Blue.
Koristi se uglavnom u vecernjim satima, mada je nekima allround nr 1. Tj ne skidaju je sa predveza.
Boja musice je fenomenalna i jedina koju prosto nisam mogao da prestanem da radim ( ok prestao sa dvocifrenim brojem  :D )





 

Prilozi

  • Mikkeli blue.JPG
    Mikkeli blue.JPG
    63,7 KB · Pregleda: 123
  • mikkeli blue (2).JPG
    mikkeli blue (2).JPG
    47,4 KB · Pregleda: 116

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zanimljivoi logično razmišljanje  :yeswink: ...koliko sam ja do sada uspio da shvatim je da ribu često ulovimo i na njenu znatiželju ako imitacija iole deluje jestivo ili živo (svojom kretnjom/ponašanjem u vodi) iako drugačije od svega što je navikla da jede u svojoj životnoj sredini. Sličan razgovor smo imali Lorenco i ja pre par dana  :)

mnogo lepi strimeri nesp!  :tbumb:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Hvala Seb.

Evo jednog lepotana na koga se pale te tvoje mlade  ;)  http://www.ranga.dk/HKAshadow.pdf 

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala za link, lepi modeli ali imam ja več nešto slično :) ;) Mada, sad si me nataro ponovo da vežem  :doh: Ko da nemam dosta  :D
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
E zemo sad si ga preterao majke mi  :doh: Ne ovu lutku bi kidisali bucovi 1.000.000% tako da cu se malo potruditi da spremim nesto slicno za prolece.
 
Vrh Dno