Tube Flies

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
Hvala Sebastian.

Definitivno vredi strimere vezivati na tubama.

Jel imaš link na neki opis tog sistema ge bi trebalo da strimer ostane na predvezu ako se udica iskida?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
boban.velickovic je napisao(la):
Hvala Sebastian.

Definitivno vredi strimere vezivati na tubama.

Jel imaš link na neki opis tog sistema ge bi trebalo da strimer ostane na predvezu ako se udica iskida?

evo kolega linka http://tubeflies.com/Save-Your-Tube-Fly-System.php
 

Radde

Newbie
Učlanjen(a)
18.01.2012.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Nespetro,kreacije tvoje izgledaju savrseno,ove dvokrake nemam pojma kako su zalutale u tubama,elem nije to ni bitno...
Ako je ikako moguce da iste vidimo pokvasene(dvokrake),ako nije hvala u svakom slucaju...
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
1.993
Broj reagovanja
238
Lokacija
Norway
Hvala Radde.
Dvokrake sam ovde stavio samo zato sto nacin rada isti kao i kod tuba.
Uglavnom se koriste kod niskog vodostaja i plivajucim sistemom.
U videu koji sam napravio i postavio na prethodnoj strani su i one prikazane mada je mnogo bolji rad u reci,
jer tad imitacija ide gore-dole i ukoso tako da samo krilo izgleda mnogo zivlje.
Takav rad nije moguce prikazati u ovom aparatu, vec samo pravolinijsko kretanje.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Direktno na udicu :) što nije nikakav problem ako koristiš nešto kao npr. surflon plastificiranu sajlu. Ako bi da često menjaš muve to se može nadograditi onom malom otvorenom kopčicom bez virble ili kako li se več to naziva?!  :blush: 

Mislim da ako je strimer dobar i boju izabereš prema nekim pravilima u koja veruješ menjanje strimera neče biti tako često a niti je potrebno. Za experimentisanje moraš ili kopćicu ili ponovno vezanje....ali za lov to nije potrebno ;)
 

boban.velickovic

Senior member
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruke
233
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd, Niska Banja
sebastian je napisao(la):
Direktno na udicu :) što nije nikakav problem ako koristiš nešto kao npr. surflon plastificiranu sajlu. Ako bi da često menjaš muve to se može nadograditi onom malom otvorenom kopčicom bez virble ili kako li se več to naziva?!  :blush: 

Nažalost ja sam od onih koji svoje neiskustvo nadograđuju eksperimentisanjem, pa (pre)često menjaju mušice. :)
Deluje mi nepraktično da razvezujem ili kratim sajlicu svaki put kad menjam strimer.

Možda je opcija micro snap (no knot snap) ili čak loop na udici i loop na kraju sajlice, pa loop to loop veza...
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
boban.velickovic je napisao(la):
Možda je opcija micro snap (no knot snap) ili čak loop na udici i loop na kraju sajlice, pa loop to loop veza...

može, što da ne.
 

peka les

Full member
Učlanjen(a)
22.12.2009.
Poruke
660
Broj reagovanja
0
Auu odlicna ideja za moravskog bucka,bravo Neso  :tbumb:
 
Vrh Dno