U maloj nam deželi podalpskoj

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Drugari, pozeli te mi sutra ujutro srecu da polozim taj smarajuci ispit. Evo teoretski sam isto potkovan ali budu li cepidlacili i slabe volje obro sam bostan :hammer:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tutni neku stotku ispod stola :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:
ajde sretno sutra pa da castis jednim virtualnim pivom....al velikim laskim ako moze :tbumb:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Seb, ne sumnjamo u tebe. Održi im jedno dobro predavanje  :tbumb:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Gedžo, ovde je rizično podmićivati jer možeš da se završi slabije nego što očekuješ... ovde se podkupljuje one koji su več provereni da se ih da ;)... inače, ovde bi mi bilo ispod časti podmičivati i tako se kompromitovati.... kako bude bude  :smoke:

Strelko, to su mi i neki ovdašnji kolege rekle ali neče biti takva pitanja  :hammer: npr. kako uloviti na ff šarana od 20kg+ ili neku drugu veliku ribu  :hammer:

Pitanja su često ne precizna nego preopširna i ako se dobro ne prisetiš gradiva možeš dati neki totalno drugi odgovor jer se tebi pitanje čini laganim i logičnim. Kada vidiš kakav je zapravo odgovor malo postaneš zbunjen jer samo pitanje ne aludira ili ne zahteva takav odgovor barem ne po tvojoj logici. Ja ču odgovarati onako kako se meni čini logičnim sa tim dodatnim tačkama koje moram spomenuti ali ima nekih pitanja koja jednostavno nisam hteo da učim jer su mi glupa i nebitna...nitko ih ne zna na pamet...npr. "nabroj te i opišite sva poglavlja zakona u slatkovodom ribolovu".... ih da ne bi učio tu gomilu tačaka i pojmova kao da ču da budem neki odvednik ili sudac...jednostavno, to je previše i nebitno za običnog ribolovca...to nitko od ribolovaca ne zna na pamet od A do Ž. Glupo je tako nešto zahtevati i na ispitu....nadam se da takve gluposti neče tražiti.  Pitanja je 60+ i još + poznavanje riba. Navodno je pet pitanja koja izvlačiš kao na lotu. Onda usmeno odgovaraš pred tročlanskom komisijom. Ako na dva pitanja ne znaš "roknuo si".
Ma, kako god...  lovit ču ovako ili onako  :smoke: ;)

 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
MissionCompleted.jpg



Umesto pet pitanja bilo ih je osam  :hammer:

5 teorije
3 ribe (ja izvukao jaza, soma i jezersku zlatovčicu)

čista desetka  :smoke:

e sada još vreme da se uštima i voda od ovih blesavih kiša i snega pa juriš Sava  :lol:

Živi bili  :firends:
 

denmil

Full member
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruke
770
Broj reagovanja
56
Lokacija
Svrljig - Trnava
Sve cestitke, niko ovde nije ni sumnjao da ces poloziti...
Sta ces tek sad da nam pravis zazubice fotkama tih tvojih ribetina  :D

ajd uzdravlje i ziveli :firends:
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
hvala :)

ma ne sekiraj se za velike ribe...tu i tamo cu i njih da bockam ali cu vise biti sada sa ovim manjim ribicama ;) sada je važno biti što više na vodi da nadoknadim što nisam mogao pre  ;)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Seb, i sada možeš kad god ti volja da ideš sam na pecanje?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
skoro  :)

imam mogućnost skoro 40x na naš deo Save, oko 26x na Tr. Bistricu i na neke male bajere da se zezam nekim klenovima i malim šaranima... postoji još neka opcija da kada to sve pokoristim da dobijem još toliko za đ.

Tako da najbolje i najidealnije vreme ču provesti kao turist ili gost na nekim drugim vodama a ovde kada god budem mogao  ;)

Nije to da možeš loviti 364  dana u godini ali da se sasvim dosta....pored posla i drugih obaveza to prosečnom ribolovcu ovde ne bi bilo ni moguće. Računam na barem 200 izlazaka na godinu što je drastično mnogo više nego što sam mogao do sada.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Ja bih se od 200 izlazaka na reku više ugojio nego da svakog dana jedem po porciju bele vešalice sa skare  :hammer: Simpson zna o kojim belim vešalicama se radi  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hvala Zvezdane.
Strelko, 200 izlazaka sam mislio i na jezero, bajere i druge reke ;) od mladice, pastrmki do saraana.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
da, samo kad pomislim  :drool:...posle posla na samo par sati na reku igrati se malo suvom musicom bez obzira jesu li ribe tek oko 30tak cantimetara  ;)
 
Vrh Dno