Upload slika

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Postoji li neki limit u kolicini podataka? Fotografije i video snimci u albumu?

Posto je @sasats danas pitao, malo sam se pozabavio ovom temom i ima tu zanimljivih stvari pa vredi da se pojasni.

Postavio sam limit za upload slika na 10MB, vazi i za forum i za galeriju. Takodje, nametnuo sam limit u dimenzijama slike na 1920x1080. Da ne bude zabune, objasnicu prakticno. Limit od 10MB znaci da na primer mozete bez problema selekovati sliku iz telefona koja je prosecno 5MB, ona ce se automatski uploadovati a onda ce forum sam da nametne limit u dimenzijama i transformisace je na 1920x1080 i istovremeno smanjiti velicinu. Znaci ne morate da radite nista sa slikama, da resizujete itd. Samo upload sa racunara, telefona i forum ce sam smanjiti velicinu i dimenzije.
Sto se tiče galerije, isti limit je nametnut i tamo. Svaki član ima trenutno 200MB na raspolaganju, racunaju se slike i video samo u galeriji, ne i one koje stavljate u postovima. Npr. ako je slika na telefonu oko 5MB, nakon obrade bice ~0.5-0.7MB, sto znaci da mozete postaviti 300-400 slika u galeriju.

Na kraju, jedna molba imajuci u vidu ovo poboljsanje. Gledajte da slike stavljate na forum a ne da linkujete sa eksternih sajtova jer se oni ili ugase ili istekne free period i onda nedostaje gomila slika na forumu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Probao sam da uploadujem sliku koja je veca od limita.... Moram ja da je smanjim nece forum. Bar sa telefona.... Sa kompa nisam probao
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Limit je 10MB, veca slika od toga nece moci da se uploaduje. Ali recimo slika od 9MB moze, i forum je automatski smanji, i dimenzije i velicinu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Evo vidi... Screenshot_20210111_225058_com.android.chrome.jpguklapa se u velicinu al nece...
 

Prilozi

  • Screenshot_20210111_225024_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210111_225024_com.android.gallery3d.jpg
    42,2 KB · Pregleda: 19

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Mozes da linkujes sliku sa bilo kog sajta, mada treba to izbegavati. Kad tad se ti sajtovi ugase i onda nedostaje slika u postu.
 

Prilozi

  • Capture.PNG
    Capture.PNG
    19,2 KB · Pregleda: 5

yerebko

Newbie
Učlanjen(a)
30.12.2021.
Poruke
5
Broj reagovanja
1
Lokacija
Eno tamo
Posto je @sasats danas pitao, malo sam se pozabavio ovom temom i ima tu zanimljivih stvari pa vredi da se pojasni.

Postavio sam limit za upload slika na 10MB, vazi i za forum i za galeriju. Takodje, nametnuo sam limit u dimenzijama slike na 1920x1080. Da ne bude zabune, objasnicu prakticno. Limit od 10MB znaci da na primer mozete bez problema selekovati sliku iz telefona koja je prosecno 5MB, ona ce se automatski uploadovati a onda ce forum sam da nametne limit u dimenzijama i transformisace je na 1920x1080 i istovremeno smanjiti velicinu. Znaci ne morate da radite nista sa slikama, da resizujete itd. Samo upload sa racunara, telefona i forum ce sam smanjiti velicinu i dimenzije.
Sto se tiče galerije, isti limit je nametnut i tamo. Svaki član ima trenutno 200MB na raspolaganju, racunaju se slike i video samo u galeriji, ne i one koje stavljate u postovima. Npr. ako je slika na telefonu oko 5MB, nakon obrade bice ~0.5-0.7MB, sto znaci da mozete postaviti 300-400 slika u galeriju.

Na kraju, jedna molba imajuci u vidu ovo poboljsanje. Gledajte da slike stavljate na forum a ne da linkujete sa eksternih sajtova jer se oni ili ugase ili istekne free period i onda nedostaje gomila slika na forumu.
da li ima neko znacenje koji format koristimo za slike ili ce se automatski transformisati
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Nema, bitno da je dozvoljen format.
 
Vrh Dno