Uradi sam - bobina

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.588
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  Evo izazova za nekog malo vestijeg "majstora' :D :D..Mada mislim da ima i previse posla za tako jeftinu stvar (oko 2-3 e),ali ako imas veliku zelju da napravis samo napred.. :bye: :bye: :blush:..ili ako se ne snadjes u skorije vreme za  bombinu,a "majstorija" ne ispadne dobro,evo ja ti saljem jednu bombinu na kucnu adresu (ako si u Srbiji.)

   

    Pozdrav.


  Marko Masic.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Kada sam pocinjao da se bavim fly tyingom ja sam improvizovao sav svoj tying alat pa tako i bobinu :)
Mislim da je i dalje cuvam negde potrudicu se da je nadjem i da je slikam. Za izradu sam koristio karton, debelu bakarnu zicu i za onaj najvazniji deo metalnu minicu od hemijske olovke.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ma ne mogu da nadjem da kupim jednu malu bobinu. Sve sto sam vidjao su neke ogromne. Zato sam hteo da je sam napravim ali necu imati vremena za to.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
i meni bi trebala jos jedna a za sada se snalatim sa tom jednom koju imam. razmisljao sam da ju i ja probam napraviti ali nekako mi se neda.  :)
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ja sam oduvek imao polemiku da li je bolja mala i velika bobina. Mala je zgodnija za motanje, dok velika ima svoju tezinu i daje mnogo prednosti u vezivanju. Opet mislim da sve to zavisi od stila vezivanja, a i kako je vezivac navikao. Ja imam dve i obe koristim.
 

Prilozi

  • bobina.jpg
    bobina.jpg
    69,1 KB · Pregleda: 267

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
e da ih nisi ovako slikao ne bi ni ja svoju pokazao  ;)  :D :D
 

Prilozi

  • dsc02568.jpg
    dsc02568.jpg
    70,7 KB · Pregleda: 236

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nas narod kaze ne ide sa na vr' groblje za kasicku pilava! Znaci koliko god sam ja ljubitelj DIY akcija, bobinu nebi pravio. Ali to je samo moje misljenje. Najvaznija stvar ko jojoj niste govorili je da napravite nekako da NE sece osnovni konac. Dzaba cela bobina ako sece konac. Taman da zategnete, a ono cap, lili kvrc ili kako god i ode sve u  :-X :doh: . Cuo sam da oblaganje silikonom ili tako nesto moze da spreci ovaj po meni ogroman problem. Ja sam dve bobine, koje sam doduse kupio zavrljacio ili dzilitnuo kroz prozor zato sto su mi sekle konac!
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ma ljudi, pa ima da se kupe kod nas sa keeramickim uloskom, odlicne su, vec 4-5 godina imam par njih, dok sam i ja vrljacio par obicnih do sad. Kod nas u BGD to povremeno prodaje SNAJPER, a oni dobijaju od LAV MD-a, koliko znam. Zovite Miroslava, i on je musicar i uvek mi je slao bez problema postom stvari. Telefon imate u ribolovackoj stampi, ako nema, poslacu pm-om Lucky-ju, pa se vi Nislije dogovorite...
 
Vrh Dno