Utjecaj blještavosti čekrka na uspjeh u ribolovu

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=150320144687&_trksid=p3907.m32&_trkparms=tab%3DWatching

Može li blještavije, sjajnije? Inaće, usred sam kupnje nove opreme za predstojeću sezonu, i baš mi treba ovakva jedna 5/6. Ali, kao da nemam dovoljno "briga" oko odabira štapa, našao sam za shodno razmišljati i o ovom mogućem problemu. Sunce, odbljesci u vodi, plašljivi klen....treba li brinuti o tome  :hammerhead:?
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Tomo, moja skromna iskustva ne govore o tolikoj blještavosti mojih alu čekrka, pa tako ni da smete ribi .Klen, ili da bolje kažem "klenići" uzimao je kao lud bez obzira što sam mahao sa alu čekrkom. U biti da, slažem se sa činjenicom da sve neprirodne boje mogu da smetaju, no na to uvelike igra ulogu tzv. prozor kroz koji te riba vidi ili nevidi, ako se na obali malo sagneš, neće joj smetati jer kroz "prozor" koji gleda neće vidjeti ni tebe, pa tako ni čekrk, u protivnom ako te vidi kroz "prozor" onda joj već to smetati a time i blještavilo. Moj savjet navuci zavjese, tj. ako si na takvoj vodi gdje te može lako uočiti sagni se i u tom položaju maši, a o čekrku ne brini toliko, neka ti to ne bude presudno u izboru.
 
H

humphrey

Guest
El moze ovako?
 

Prilozi

  • gold-reel.jpg
    gold-reel.jpg
    114,1 KB · Pregleda: 144
  • no-pebble-mine800.jpg
    no-pebble-mine800.jpg
    135,5 KB · Pregleda: 146
H

humphrey

Guest
Gogo je napisao(la):
A jel se sa ovom zlatnom mogu samo zlatne muhe bacati ili ...?  :hmmmm:

Livadski musicari i manekeni sto rekao bunardzija a samo za tri zelje :D :D :D
 

ivandrago

Senior member
Učlanjen(a)
18.10.2006.
Poruke
109
Broj reagovanja
0
Srebrne cekrke treba koristiti iskljucivo nocu, crne danju, antracit kada je oblacno, od pravog zlata kada hoces da te neko rokne oblutkom u glavu. Za neke plasljive ribe je najbolje uopste i nemati ni cekrk ni stap vec danima imitirati prepreku u reci i cekati da se ribe priviknu pa ih onda loviti samo na predvez(sto tanji- 0,0001) :).
Boja cekrka nema ama bas nikakve veze sa uspehom u ribolovu, 100%!!!

Ivan
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mislim da se ipak može računati na to da ogledalo-sjajni čekrk može da bljesne kad ne treba. Moguće je da proizvođači zbog toga izbegavaju blještavilo na čekrcima, pa ih uglavnom prave mat.
 
H

humphrey

Guest
Mixmaster je napisao(la):
Mislim da se ipak može računati na to da ogledalo-sjajni čekrk može da bljesne kad ne treba. Moguće je da proizvođači zbog toga izbegavaju blještavilo na čekrcima, pa ih uglavnom prave mat.

Kako mislis? Prelamanje svetlosti+daljina bacanja+sunce+jos brdo faktora?dakle nema proizvodjaca koji to prave?
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Verovatno ce u narednom periodu proizvodjaci obratiti malo vise paznje na ovo sto pisete,pa ce tako gledati da matiraju i sprovodnike,zatamne plutu,ne ispisuju nista na stapu sto bi ribu navelo da posumnja da je u opasnosti...
:doh: :doh: :doh: :doh: :doh:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, ako vam je cilj da dođete na Nišavu i bocnete 10 klenčića ukupne težine 300 g, možda nećete obratiti pažnju na to da li vam čekrk blješti. Nikad nemojte zaboraviti da postoje i oni koji će za isto vreme izvaditi bar 30 puta više. E, takve pitajte koliko utiče presijavanje na plašenje riba.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.107
Broj reagovanja
317
Lokacija
Svrljig
Ja imam jedan crni čekrk koji je kao nov sa donje strane imao neki šljašteći lim kao ogledalce. Obzirom da se namestim uvek tako da mi sunce sija u lice taj lim dok ga nisam skinuo je reflektovao svetlost na sve strane pa i u vodu. Stvarao je takvu zezalicu dok zabacujem da sam primećivao na vodi udnosno na dnu, ako je plića voda bila ispred mene, njegov odbljesak. Primetio sam to nekoliko puta i zaključio da garantovano plaši ribe. Švajcarac je odradeo svoje i to parče lima me više ne zajebava. Tačno je radeo ono što smo, neki, kao klinci radeli ogledalcima, zezali prolaznike i slično. Prolaznicima je smetalo a ribe garant plaši.
 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Ja se izvinjavam svim clanovima foruma ali sam totalno smeo s'uma da tako nesto su vec poceli da rade,a kako vidim krenuli su od plute..
-- :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:--
 

Prilozi

  • Oni napravili vec-ala KASNIM.jpg
    Oni napravili vec-ala KASNIM.jpg
    112,7 KB · Pregleda: 167

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Kad koristim strimere koji su svetlucavi koristim i cekrk sa jakim reflektujucim osobinama kako bi dao strimerima jos svetlucavosti ili pak nimfama sa slicnim dodacima uz obavezan dodatak super reflektujucuh polarizacionih naocara a kad koristim mamac bez sljokica onda crn, crnji, najcrnji i obavezno mat i sa polarizacionim naocarama bez stakla i zube ne perem vece pred pecanje kao i da zmurim i musicarim na osecaj 8)

Nesto sam ispustio.

PS Mozda i ima uticaja ali ne vidim razliku u ostvarenim ulovima u bilo kojoj situaciji. Nikad nista ne ulovim  :hammer:

 

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Da mogu 200 zatamnjenih pluseva bih ti dao... :D :D :D :D
--Svaka Cast Djole--
Koliko mogu da primetim (AVATAR) i fantomku ne skidas --SHOU--
 
Vrh Dno