Uvrtanje konca

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Ovo me je navelo da nacnem ovu temu:

zvezdan je napisao(la):
Sad sam se vratio sa pecanja,desio mi se strahovit maler.Lupi mi u noge komadina(sigurno najveci u karijeri ),pustim mu konac koji je ostao slobodan,a na cekrku cvor.CVOR!!!Skacem u vodu za ribom,trcim ka dubini i istovremeno pokusavam da izvucem bar malo strune sa cekrka.Sto vise vucem vise se zateze,sve se desava za tri sekunde,usao sam skoro do grudi za ribom,drzim ga na stapu i par metara strune,0.20 nije izdrzao.Bio sam potpuno mokar,gledam onaj cekrk,strunu...

Meni se konstantno uvrce i upreda konac. Ponekada se toliko uprede da se napravi i cvor koji je naravno lako rasplesti ali moze da se desi neki maler kao zvezdanu  :doh:. Pretpostavljam da je to zbog nacina bacanja i podizanja konca sa vode (podizem ga sa leve strane stapa a bacam cesto sa desne strane  ???).

Da li jos neko ima slicnih problema i kako ih resiti?
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Ja svoje konce debelo maltretiram,vuku se po betonu,blatu,sljunku,gaze ih slucajni prolaznici,nagrizaju ih nafta i ulje koje ispustaju brodovi kad prazne kaljuze.Medjutim danas se dogodila potpuno druga situacija.Kad sam nakon ribolova raspleo cvor(koji u stvari nije ni bio cvor)iznenadio sam se kad sam shvatio da me je danas zaje...ala istopljena zvaka.Vukuci strunu po ovim betonskim cudima struna je negde pokupila istopljenu zvaku,koja je dobro sabijena namotajima strune zalepila kao luda negde u dubini cekrka. :doh:Jedva sam oprao i strunu i cekrk,a nemam pojma kako nisam primetio zvaku dok sam namotavao visak strune.Udarila vrucina u glavu.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
cerebrum je napisao(la):
Ovo me je navelo da nacnem ovu temu:

zvezdan je napisao(la):
Sad sam se vratio sa pecanja,desio mi se strahovit maler.Lupi mi u noge komadina(sigurno najveci u karijeri ),pustim mu konac koji je ostao slobodan,a na cekrku cvor.CVOR!!!Skacem u vodu za ribom,trcim ka dubini i istovremeno pokusavam da izvucem bar malo strune sa cekrka.Sto vise vucem vise se zateze,sve se desava za tri sekunde,usao sam skoro do grudi za ribom,drzim ga na stapu i par metara strune,0.20 nije izdrzao.Bio sam potpuno mokar,gledam onaj cekrk,strunu...

Meni se konstantno uvrce i upreda konac. Ponekada se toliko uprede da se napravi i cvor koji je naravno lako rasplesti ali moze da se desi neki maler kao zvezdanu  :doh:. Pretpostavljam da je to zbog nacina bacanja i podizanja konca sa vode (podizem ga sa leve strane stapa a bacam cesto sa desne strane  ???).

Da li jos neko ima slicnih problema i kako ih resiti?

Struna se uvrce ako je u startu lose namotana na cekrk. To je osnovni razlog. Takodje ako je skidana i stavljana na cekrk nekoliko puta ali opet se svodi na isto. Nema sanse da se struna uvrne zato sto je sa vode podizes sa jedne strane a bacas sa druge.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ako mašete po ceo dan dešava se da se konac kod čekrka malo uvrti. To se najčešće dešava ako zabacujete na kratko i to radite često. Pomaže izbacivanje celog ufrćkanog dela i nekoliko usporenih lažnih (false)  zabačaja.
 

tomasini

Senior member
Učlanjen(a)
22.01.2008.
Poruke
238
Broj reagovanja
0
Lokacija
Osijek
imao sam iskustvo sa jako uvrnutom špagom (koncem). Kolega koji mi ju je dao na korištenje nije baš vodio računa prilikom namotavanja na rolu, što je rezultiralo velikom zgužvanošću. Razmišljajući kako da ju istegnem i izravnam, sjetim se da mi je u prsluku ostao jedan vobler od sinoćnjeg varaličarenja, pa sam uzeo taj Shad Rap, stavio ga na kraj predveza i razmotao cijelu špagu u največem brzaku. I držao tako neko vrijeme. Lijepo se istegnula, i ribolov je kasnije bio ugodniji. Naravno, bolja opcija je uloviti krupniju ribu i pustiti da ona odradi posao, ali evo......ovako sam se ja snašao kad su grizle samo male  8)
 

Mladen

Full member
Učlanjen(a)
16.04.2007.
Poruke
649
Broj reagovanja
19
Uh, zamisli da ti je zvknula neka zverka na varalicu! :drool:

Imam i ja slicnih problema sa strunom, ali imam i varalica!  :D Obavezno cu probati.
 
Vrh Dno