Uzgoj sarana

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Ljudi vama moram da se obratim jer nemam kome drugo :) Mozda vecina vas ni ne zna ali da ja za svaki slucaj pitam :) Moj drug je odlucio da drzi sarane-da ih uzgaja. Ranije je imao iskustva sa kalifornijskom pastrmkom medjutim igrom slucaja to je propalo, da ne duzim puno. Uglavnom ima 4 dugacka bazena, sirine oko 2.5-3m ali je problem sto zivi na sjeveru Crne Gore pa ne znam da li bi to predstavljalo problem. I samo jos da pitam da li se saran moze mrijestiti u takvim uslovima??? Hvala svakom ko da bilo kakav odgovor, znacilo bi mi to puno ;)
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kakvi su ti bazeni,betonski ili iskopani u zemlji?
Dotok vode i kiseonika su bitni jer ph vrijednost vode brzo pada te dolazi do razvoja bakterija i sličnog.
Za mrijest mu treba posbena bazen jer sa odraslim jedinkama mlađ nije sigurna,može to da se odradi ali ima tu finesa.
Prvo da nabavi kakvu stručnu literaturu jer u njoj je to sve objašnjeno.

http://www.tehnologijahrane.com/knjiga/gajenje-slatkovodnih-riba
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Bazeni su betonski ali je dno zemljano, naravno betonsko je i dno ali je nabacano zemlje pa ima puno trave, valjda ce mu to odgovarati... Ja cu mu reci pa ako mu se svidi dobro je :9 Ali evo i izuzmimo mrijest. Da li ce on moci u takvim bazenima da ih tovi kako bi ih kasnije prodavao ili sta vec :)
 
Vrh Dno