Vaša omiljena boja za štuku?

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Znam da nikada nećemo da dobijemo odgovor na pitanje koja je boja najlovnija ali možemo da imamo omiljenu boju za štukaroške strimere.

Moja omiljena boja je definitivno bela i to iz više razloga. Strimer je tako najvidljiviji za ribolovca, a i nekako najrealističniji. Ne forsiram je nikako... Čak šta više u zadnje vreme mnogo više eksperimentišem sa drugim netipičnim bojama za štuku. Ali kada je pecam na viđeno i gađam na zicer uvek stavljam bele strimere. :)
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Crveno beli zonker, sudeći po mojim ulovima.

lazza je napisao(la):
Čak šta više u zadnje vreme...
Ima da ti radim lekturu postova! Treba: "Šta više, u poslednje vreme..."  ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
omiljena...teško bi rekao da mi je neka boja omiljena ali...ja forsiram belu također ili drečavo zelenu...to ja forisram. Kada je voda bistra logičnije bi bilo neke ne baš tako blještave boje koristiti prema nekim teorijama ali ja imam u svim uvetima sa te dve boje najbolja iskustva. Na nji najviše napada i najviše ostvarenih ulova. Jako volim kombinaciju drečavo zelenih leđa i belog stomaka. Lovio sam ja nju i čisto crnim i čisto crvenim i kojekakvim drugim kombinacijama ali iznad svih mogučih teorija ovakvih ili onakvih u praksi se meni spomenuto pkazalo kao jedinstveno da ne  kažem savršeno lovno. Ipak, ja i dalje dajem prednost prezentaciji i vođnju dok su mi i pored takvih iskustava boje malo manje važne ali opet ne zanemarujem niti njihovu važnost.

Moje mišljenje je da beli strimeri koji nemaju baš neku riblju siluetu imitiraju samo deo ribe npr. njen bok ili stomak koji prilikom koprcanja ili trzanja blesne. Dovoljno da odradi posao okidača.
 

tomos rider

Full member
Učlanjen(a)
27.11.2009.
Poruke
870
Broj reagovanja
0
dok sam varalicario,omiljena boja mi je bila satrez kombinacija sa belom....a svoju prvu stuku na muvu dobih na crnu boju sa malo crvene.......pa sad....uglavnom forsiram te 2 varijante....
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
bela
crna
sartre
zuta
crvena
vatreno narandzasta
 
Vrh Dno