Vaša omiljena muzika

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Posle izjave Palme Jagodine plasio bih se da odem na Usce i vidim ga tamo. Ipak su Stones-i (jedva, doduse, ali jos) zivi. I sviraju za njega, mozda veceras. I za ostale u daljini, u mraku koji huci...
Bezbednije je "uraditi se" na sledeci nacin: stavis slusalice i pustis IV stav IX simfonije umereno jako, ugasis svetlo i zazmuris...
Slican efekat, samo je "radjenje" teze, dobija se Bahovim "Air" ili tokatom i fugom u d molu... a cak ni "Lepi plavi Dunav" nije bezazlen u takvom ambijentu.
(SVa mi se jeza nakozila). Idem gledam "Plavi grom", film moje mladosti.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pedjabg je napisao(la):
a cak ni "Lepi plavi Dunav" nije bezazlen u takvom ambijentu.

oh jeah  :tbumb: :) Sečam se kao da je bilo jučer...avgust mesec, hotel dunav u vukovaru i na sav glas "na lepom plavom dunavu" i tako zaporedom su nekoliko večeri vrtili predivne "tonove" klasične muzike koja nikada ne umire, ja sam svega slabih 100m od tog hotela, naravno na obali "lepog plavog " ;), več je mrak a ja sa mojim zebcom blinkam smuđa...i tako svaku noć. Ali nedaleko od toga beše riblji restoran "tri vrške" (gde sam također lovio vrlo često) također na samoj obali "lepog plavog" ali tamo je bila živa muzika, "dunave, dunave, kraj tebe mi moje srce ostade..." ;) i mnogo stragoradski pesama sam odslušao vadeći polako smuđeve, jednog po jednog... Oh samo kad se setim "lepog plavog".
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ne brini Seb, isti je i bice ko zna koliko jos. U cetvrtak sam se vozao kraj Velikog Ratnog ostrva u Zemunu. Kao rodjeni Zemunac i kasnije Beogradjanin  :bye: :tbumb:, jako sam mu naklonjen uvek, ali sad je Gradac moje utociste.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Da, Dunav se ne menja  :) Nego verovatno cu imati ponovo prilike na dunav iz čamca...samo ne ove godine....možda čak i godišnju dozvolu, a imam obezbeđenu i godišnju za u beloj crkvi...vrlo prihvatljiva cena. Sada su u tamo uveli režim i poribljena su jezera amurom. Vojske nema na neri nego samo policija...ostaje mi samo da odem tamo i zvucima prirode...ipak je to najlepša muzika, žubor reke, ambijent bare ili jezera, ptice, zrikavci... i pljusci velike ribe, još lepši zvuk čekrka sa kojega neka grdosija izvlači i backing, to mi je najlepša pesma  ;)
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Avgust je barem za mene bio vise nego dobar mesec u muzickom smislu.
1. Gogol Bordello jedan od mojih omiljenjenih benodva je izbacio novi album Super Taranta! Jedno recju remek delo. Spoj ciganske muzike i duse u najboljem punk fazonu. Nema bolje. Esencija zivota. Pesme koje dizu iz mrtvih. Muzika koja tera na ples i pozitivna energija koja izbija iz zvucnika! Slusati na mximumu, ako pocepate zvucnike vredece!
2. Manu Chao Sta reci o pevacu Mano Negre, mog omiljenog benda. Novi album La radiolina, politicki veoma afirmisan, sa pasmama koje izazivaju neshvatljivu tugu. Ako je GB terao na ples i radost prema zivotu, novi album Mana je skroz suprotan. Tuga, depresija, beznadje, suze koje same izlaze. Od nekih pesama osecate da vas dusa bole. Opet remek delo, ali ga brate MAu pretera sa tugom. Ja te prijatelju razumem!  :'( Kuriozitet za ovaj albume je da postoji saradnja sa Kusturicom, on je rezirao spot za pesmu Rainin in paradize. takodje pesma La vita es Tombola, koju je posvetio Maradoni, naci ce se na novom flimu Kusturice.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja preporučujem nešto inspirativniju jazz-house muziku genijalnog St. Germain-a. Svaka pesma je remek delo i savršeni mix jazza i DJ house majstorija. Pažnja, ova muzika nije samo dance, već preporučujem pažljivo slušanje, u pažljivo odabranom društvu osobe (osoba) pola koji vas sexualno privlači. Prigušeno svetlo i veoma kvalitetan HI FI su obavezni.
Naravno, sve ovo pod uslovom da umete da prepoznate urbani duh crnog prizvuka u savremenoj muzici.
St. Germain je pravi umetnički projekat, iako ga prate ritam mašine karakteristične za igračku, klubsku, scenu novog veka. Imao sam prve maxi singlove ovog autora, iz devedesetih, ali sam ih nažalost prodao. Sada moram da se zadovoljim slušajući ovu muziku uz svetlucanje vizuelizacionih efekata mp3 playera, a znam da bi na Technics-u mnogo bolje zvučala, posebno u polutami.
 

Prilozi

  • Track 1.mp3
    58,3 KB · Pregleda: 188

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Kakav intro! Moraću da kupim portable mp3 player da me ovo inspiriše dok se prikradam ribama.
 

Prilozi

  • Track 4.mp3
    97,3 KB · Pregleda: 193

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Entheogenic - Walk on Air! najbolja stvar za prikradanje ribama u dubokim virovima.... Pesma traje 15 minuta sto daje sasvim dovoljno vremena da se prisunjas ribama... Moram malo da te uputim u Psychedelic Chill :)
Btw, bravo za Rose rouge. Mozda najpopularnija stvar St. Germaina ali ne i najbolja ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pomišljao sam i ja os slušanju mp3-a u ribolovu ali brzo sam zaboravio na tu pomisao. Ipak kada sam na reci i dok se prikradam ribama jedino što želim čuti je žubor reke, slapova, bujica, eventualno ptice i riku jelena...to mi jenajdraže što mogu čutidok mušičarim. Sa druge strane, kada malo promislim, ako mušičarim na našem jezeru koje je skoro stalno više ili manje opkoljeno turistima e tu bi radije slušao neki mp3 nego dreku razmaženih derišta, brbljanje, vikanje, trčanje, hodanje cele "armije", posebno ne volim kada me netko ometa silnim pitanjima, kada se tuđe đukele muvaju oko mog kanapa i njuškaju moj meredov od klenova i crvenperki, ne volim kada zamaram klena od 1kg pa se njih sto prikupi i ne mogu se opustiti i potpuno uživati u celom ugođaju. Možda bi pored muzike to sve mogao izignorisati ali opet volim da čujem šta se dešava oko mene...ponekada je toliko turista i imate osečaj da pecate u fontani na nekom prepunom korzu  :D
 
Z

Zakula

Guest
Kada se prikradate ribama,preporuchio bih da slushate stvar,Tito&Tarantula - After Dark,ili Vrhunsku pesmu jednog od mojih omiljenih punk/rock bendova Mano Negra - Don't want you no more...Eee,a kada ste se namestili kako treba,namestite bambulu #8 na tipetu 0.20,pustite pesmu Redman- Time 4 sum aksion i pochinje pravi hard core...A,da obavezno da odslushate u tim trenucima i stvar od velikog Ol' Dirty Bastarda - Brooklin Zoo.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mr.Zakula je napisao(la):
Kada se prikradate ribama,preporuchio bih da slushate stvar,Tito&Tarantula - After Dark,ili Vrhunsku pesmu jednog od mojih omiljenih punk/rock bendova Mano Negra - Don't want you no more...Eee,a kada ste se namestili kako treba,namestite bambulu #8 na tipetu 0.20,pustite pesmu Redman- Time 4 sum aksion i pochinje pravi hard core...A,da obavezno da odslushate u tim trenucima i stvar od velikog Ol' Dirty Bastarda - Brooklin Zoo.

Za prikradanje bi moglo i od cika Armstronga al ne onog marsovca nego onog jazz trubaca "What a wanderfull world", a kad krene cepanje klenovi bi moglo recimo pored gore navedenog i "Tako je govorio Zaratustra" od MC Straussa (ko ne zna to je tema iz "Odiseja 2001 u svemiru") :D
Naravno Zakula za izbor od mene imas splu ;)
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Moj predlog (ono sto sad slusam) Dave Brubeck Quartet - Take five, ili Johnny Cash - Ring of fire.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Djomla, dobijas + od mene za potpis. Azra mi je omiljena ex-yu grupa.  :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Volim sezdesete(THE DOORS,JANIS JOPLIN ,HENDRIX...)a od novijeg,uslovno receno novijeg:CULT,SADE,PEARL JAM,SIMPLY RED,TOM WAITS...domaca muzika:EKV,HAUSTOR,AZRA,KANDAKODZA...Omiljeni su mi THE DOORS.
 
Vrh Dno