Vatreno krstenje!

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Prvi moj ribolov musicarskim priborom bio je danas! Moj san se ostvario! Dobio sam musicarca od druga na 3-4 dana i danas sam predvece malo mahao. Neuspjesno jer je i ribolov bio neozbiljan ali zato preksjutra odradjujem prvi ozbiljan ribolov tehnikom iz snova!!! Stap je #5-6 ne znam koje akcije jer ne pise i 9ft sto je previse kako sam i predpostavljao, kanap je wf tonuci pa mi je to malo otezavalo povlacenje kanapa iz vode. Predveza nije bilo bez metar pasam se posluzio sa 1.20m monofila od 0.18mm... Sve u svemu moja konacna ocjena na skali od 1 do 5 je 3 :)
 

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
Samo napred...  :tbumb: ja sam se namunjio da idem sutra,ali evo pola 3 je-nocu,a supruga trlja cerkicu sa rakijom da joj spadne temperatura!!!  :doh: do qrca moj ribolov!!
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Samo bre cerkica da ozdravi ;) Ja sve jedno danas necu moci imam rostilj neki. Pored moje Ljestanice, voda pitka a pored nas vodopad 10 - 15m visine. Ma milina... Pecao bih ja ali da imam musicarca nekog od 1.9 - 2.1m ali jebi ga... :)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Rocket man je napisao(la):
Samo bre cerkica da ozdravi ;) Ja sve jedno danas necu moci imam rostilj neki. Pored moje Ljestanice, voda pitka a pored nas vodopad 10 - 15m visine. Ma milina... Pecao bih ja ali da imam musicarca nekog od 1.9 - 2.1m ali jebi ga... :)

E Rocket,ja imam pribor koji je tebi potreban ali nemam dostupnu kvalitetnu vodu kao ti :'(. Ovo malo atraktivnih terena kod mene je prebukirano.

Ovaj dan  izbegavam guzvu,godinama vec. Ima vikenda za izlazak s porodicom a kada nema guzve,celo leto.

Ljudi sa vikendicama imaju prednost,ali opet iz svakog auta tresti treca muzika,i to vise podseca na vasar a ne na prijatno provedeno vreme u

prirodi na svakom poznatom izletistu. Kada sam bio mladji,ovog dana praznika bio sam pod dejstvom alkohola redovno pa nisam ni primecivao nista :doh:

Sada sam za stegom i predvece ilazim na vodu da bonem par klenceta i naravno vratim,kasni mrest !
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
E mafke ne mogu te ni pitati koliko ti je to sve kada nemam ni kinte. Vjerovatno cu raditi ovo ljeto pa ce biti love da se opremim od glave do pete ful opremom, ima da se naoruzam do zuba :)

A moja Ljestanica je za to majka, najljepsi dio prirode koji sam vidjeo... To je od mjesta dje sam ja 6 kilometara ali ispod vodopada nije pitka jer ima kuca pa mozda krvnici imaju kanalizacije sprovedene u nju mada ne vjerujem jer djeluje cista... Smeca gotovo da nidje nema... Ali zato zasigurno nidje neces vidjeti pored rijeke auta u kojima pici vasar muzika, nidje neces vidjeti narod koji ti zagorcava zivot pitanjima ama nista! Rijeka je lijek za dijabetes kao sto moj tetak kaze :D Potocara je jedini njen stanovnik ;) Kada bih imao love koliko bi prodao to?  :)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Rocket,mislis na ''finiji pribor''tj. prodaju ???

Veliki sam ljubitelj ultralight FF-a,pa mi  stap #5 i #6 kupi prasinu. #4 Orvis TRIDENT mid flex je toliko fin stapic a ujedno sa dosta rezervne snage da sam  umalo prodao Orvis SUPERFINE #2. Imam kupaca uvek za tu #2-ku,a pecati njome je neopisivo recima.

Lupio sam jacu cenu,kad ne smeta pojedincima i spremni su da plate cega sam se i bojao :doh:
Nemam srca da prodam stap #2,debelo me je kostao u kompletu sa cekrkom i naravno ''CORTLAND 444'' DT #2.

Lako je prodati pribor,a sudeci po finansijskoj situaciji,novac bi otisao cas a ja ovakav komplet ne znam kada bih u buduce nabavio  :'(

Ucim cerkicu od 6.god da musicari,a ova skupa ''igracka '' od 30-tak gr je stvorena za neznu ruku devojcice. Resih da to bude njen stap i ne prodajem ga. Pod garancijom je jos 15.god,za mene mozda dozivotna  :-\ :D.

Upravo pakujem kanap #2 koji je odmarao  na vecem precniku namotan (korpici),i spremam se ovim ultra senzitivnim priborom da isprobam lov na barama kojima cu biti okruzen narednih nekoliko dana (tazbina). Bar cu uzivati u lovu beovice ako nista drugo,jer ova #2-ka oseca svaki trzaj ove male ribe(ful flex), pa je uzivanje loviti sitnom suvom muhom i beovicu. :yeswink:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
tako je mafke...cuvaj stapove,,ja moje ne prodajem i ako ne pecam na njih...neka stoje i cekaju red...hebena su vremena sve manje para a nasi zivotni prohtevi sve veci...ta #2 ce docekati svoj red vrlo bro,kakve su nm reke i kakve ribe lovimo i ta dvojka ce biti prejaka.....ja poslednje dve godine samo na #3 pecam,nekoliko puta sam uzeo #4 ali trojka je ta u 90% slucajeva..........
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
gegula je napisao(la):
tako je mafke...cuvaj stapove,,ja moje ne prodajem i ako ne pecam na njih...neka stoje i cekaju red...hebena su vremena sve manje para a nasi zivotni prohtevi sve veci...ta #2 ce docekati svoj red vrlo bro,kakve su nm reke i kakve ribe lovimo i ta dvojka ce biti prejaka.....ja poslednje dve godine samo na #3 pecam,nekoliko puta sam uzeo #4 ali trojka je ta u 90% slucajeva..........

Tako je druze,#2-ka je navlaka kao gudra  :doh: Kako mi ide iz god.u god. SUPERFINE mogu samo da gledam u katalogu ako ga prodam  :'(
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
E jebi ga kada Mafke opisa prut tako skupo Boga pitaj koja je cijena tu u pitanju :D Sjutra odradjujem svoj prvi ozbiljni musicarski ribolov, nazalost istim priborom ali za pocetak bolje ista nego nista... :)
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
Rocket man je napisao(la):
E jebi ga kada Mafke opisa prut tako skupo Boga pitaj koja je cijena tu u pitanju :D Sjutra odradjujem svoj prvi ozbiljni musicarski ribolov, nazalost istim priborom ali za pocetak bolje ista nego nista... :)

  Ovaj je bio preskup zaista,ali vremenom padaju cene pa moze da se nadju polovni odlicni stapovi po pristupacnoj ceni. Ni ja za moje ne mogu upola cene da prodam koliko su placeni.  :doh: Zato mi se i ne isplati prodavati ih. :blush:
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Ma nemoj bre da prodajes to pravo malo blago sto posjedujes nego mi se ucinjelo kada si u svom prvom postu napisao ,,E Rocket,ja imam pribor koji je tebi potreban ali nemam
dostupnu kvalitetnu vodu kao ti,, da bi planirao mozda prodati to ali izgleda mi da sam to pogresno shvatio. Nego nema veze ja se spremam da podjem u avanturu i Boga molim da ulovim bar jednu jedinu ribu :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
to što mafke neće da proda je čini mi se serija "orvisove superfine" malo starija od ove nove i mnogi tvrde da je ta starija mnogo bolja od ove nove tako da ako bi je i prodao teško bi je našao jer se ne proizvodi više a pronaći taj štap koji je u super stanju za povoljnu cenu je jako teško...možda bi u USA negde i iskopao neki takav relativno nov ali na našem kontinentu jako teško.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
To sto mafke ima ako nema vise nigdje u prodaji a pogotovo ne u Evropi je vrijedno platine i ne treba ga prodavati ni za kakve pare! ;)

I danas moj prvi ozbiljniji ribolov i osjetio sam trzaj ribe, malo sam je vukao zbunjen poprilicno, nisam znao kako da vucem da li da povlacim kanap ili da motam cekrkom i dok sam se ja odlucivao ribica je odleprsala sto mi nije smetalo jer sam ostvario moj pocetnicki cilj a to je samo udarac ribe! Kasnije sam mahao ali nikako nisam mislio o ribolovu, scena trzaja ribe mi nije izlazila iz glave, ni sada ne izlazi :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
cool je to :tbumb:...ako ces loviti na maloj recici 90% probaj si nabaviti 8' #3 stapic ili eventualno #4. A ako bi nabavio o neku full flexy peticu do osam stopa to bi isto bilo sasvim cool.


lepo da se naucis bacati bez bicevanja i gubljenja energije u prazno i onda pocinju tek pravi uzitci u ff-u. Kada vec imas ribu na stapu slobodno povlaci kanap rukom...tako ces i ribu da privuces...ja cesto radim kontra jer lovim cesto velike ribe gde posle kontre biva cesto jurcanje i izvlacenje kanapa sa cekrka pa i dosta backinga....tako da, nema tu sta rukom da povlacim nego polako kada je priblizavam namotavam cekrk...ako su ribe manje i kanapa nema mnogo vani onda povlacim rukom jer mi mrsko da mi se oko mene sto km kanapa mota  ;) To sve sam procenis po potrebi. Nekada malo povlacis rukom pa i malo namotavas...to ce ti se sve kroz iskustvo kasti  ;) Moj savet, buduci da lovis na manjim vodama sumnjam da imas 15m do 20m kanapa izvucenog pa ni nemas potrebe da bi ga namotavao. Kada imas ribu komotno povlaci kanap rukom.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Uffff jedva cekam bre da kupim vise taj pribor! Ima da se sje*em kada vratim musicarca drugu jer posle necu imati ni sa cim da pecam :( Ali jbg trebalo bi da radim ovog ljeta pa bih nabavio pribor ali zato ne bih mogao musicariti bez septembar :( ... :)
 
Vrh Dno