Veličina tungstena i plasenje ribe

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Ne takmičim se niti ja... niti je o tome bio razgovor. Ovi takmičari to odmah sa takmičenjem povezuju bilo je kod mene i takmičara u gostima sa tim svim finesama samo ne primjetih da bolje prođoše od mene.

Znači ne govorim o tome kad si svezan za jedno mjesto od 10m širine gdje je u većini slučajeva lov ubačene ribe gdje je cilj bubanje količina itd. govorio sam o slobodnom ribolovu.
Opet sam ubjeđenja da onaj tko zna da lovi da će loviti i na takmičenju sapriborom koji nije primjeren itd bolje od onog opremljenog kao svemirac sve po ps-u i to sam vidio svojim očima na par spin takmičenja i par fly takmičenja.
 

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
663
Broj reagovanja
300
Lokacija
Banja Luka
Ja se salio za takmicenje... al bas...
Nisam taj tip. Na takmicenju je druzenje ok, za ostalo nemam potrebu. A opet ko voli, neka ga...
Sto se tice majstorije, tu je Njegos rekao fino "u ruke Mandusica Vuka, bice svaka puska ubojita". Ne treba zaboraviti ni faktor srece u svemu. Sto bi rekao jedan drugi veliki mislilac " ne znam da pecam, al me riba 'oće"...
Na temu nisam nimalo kompetentan, jer nimfaros nisam (skoro) nikako. Htjedoh samo da se nasalim...
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
Gledajte da se razumijemo...
Fizika je empirijska i dokaziva znanost naravno da težina ima ulogu, normalno je da je 2,8 veće od 2,5 (odnosno ima veću masu ako govorimo o tungstenu), normalno je da je 0,14 deblje od 0,12 ali da to donosi toliku veliku razliku u ribolovu na direktno to ne mogu da vjerujem nikako... to se riješaje duljinom zabačaja od max 0,5m znači ovo što kaže Marić razlika 2,5 ili 2,8 mm na takmičenju dajte ljudi pa nemojte biti smješni... gdje imaš idealnu dubinu sa 2,8 ti sa 2,5 trebaš samo baciti 30-50cm više uzvodno i to je to pa nije to nano tehnologija ljudi i nuklerna fizika.
Najviše mrzim mjenjanje muha za vrijeme ribolova jer kad to počnem da radim najmanje ribe ulovim :D
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
https://youtu.be/CWmTRdkRyRI

Odlican video na temu

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Mafke Fly

Full member
Učlanjen(a)
17.04.2014.
Poruke
899
Broj reagovanja
1
  TMc komšija, zašto ne  nabaviš kopčice za mušice, onda po potrebi staviš težu nimfu i pretražiš dubinu komotno a posle vratiš omiljenu težinu? Bar kod nimfarenja kopčica ne pravi problem a korisna stvarčica, neki je koriste i za suve muve, ja je nikad na suvu ne bih
stavio. Brza zamena imitacija vredi.

Pooozzz
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Odličan savet i te kopčice su mini mini ako tungsten glava ne smeta zašto bi ona. Na žalost trenutno sam izgleda u fazi da mi je sve suvišno... lovio sam klena preko vikenda, na sistemu mi je ostao sighter nisam promenio predvez od prošle nedelje kada sam lovio pastrmke cenim neka ga ako bacam nimfu i ma koliko to čudno zvučalo imao sam osecaj a čini mi se i video da su oni mali klenčići i to napadali kada sam bacao suve. Inače s proleća kada sam na sistemu imao indikator kalife su ga napadale pa sam to izbacio i stavio dry dropper koga nisu htele da napadaju no dobro jele su nimfu [emoji2957]
Dobar je onaj YT video jasno se vidi kako nimfa bučno baca vodu znaci nije mala mada bih ja video upotpunio domaćom izrekom ne jebe lep nego uporan [emoji3]
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Video sam samo zbog buckanja stavio.... Licno dry dropper nikako ne volim.... Ja bih ovde neku neotezanu nimfu ili neku plivajucu nimfu stavio....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
[ Ja bih ovde neku neotezanu nimfu ili neku plivajucu nimfu stavio....

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
[/quote]
To bi bio i moj izbor...inače zašto ne voliš dry droper? (iskreno svega 2 ili 3 puta sam tako lovio)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
generalno ne volim na dve muve... koristio jesam... al volim jednu. najvise zbog bolje kontrole nad celim sistemom. kad imam dve onda je sve to malko zamrsenije....ne previse...al dovoljno da ne pecam skroz opusteno.
nemam tripove kako je to manje sportski, nije musicarski....bla bla.. neki od najvecih imena musicarenja su bili mesari po danasnjim shvatanjima... misljenje svako ima i to je ok....
od starta sam krenuo sa jednom muvom...i to mi prija.... jednom sam probao 4 muve iz zezanja....upetljao sve nakon dva zabacaja i vratio se jednoj :)
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.054
Broj reagovanja
842
1 max 2 to je za vece vode ali love ljudi u lizi fly 80-90% na3
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ma nek love kako ko voli... Stvar ukusa i zakona.. Pa kako ko zeli. Kad se covek navikne.... Jedna ili dve isto mu.. Za tri svi kazu da se vise mrsi.. Pogotovu u meredovu.... Meni ta glavobolja ne treba [emoji3]

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.699
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Ja sam s proleća lovio na dve, dole nimfa gore mokra. Napravio sam interesantan sistem gde sam dodao još jedan tippet ring na 0.5m ispod ringa kojim se završava sighter tako da su mi ta dva ringa sluzili kao stoper za mokru mušicu koja je bila navezana da šeta gore dole. Mokru sam navezao na posebni tipet od 15 cm i napravio malu omču na drugoj strani i tako je namako na leader između ringova. Prednost je što se ne mrsi nego se vrti oko leadera zato što nije fiksirana za njega. Odlično je dok se ispituje koje muve rade a kada si siguran šta ide svejedno je ta jedna sama ili ta jedna sa 100 drugih.
 
Vrh Dno