Vojvodjansko cudo!!!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pancevo, nije samo poznato po rafineriji, ekoloskim problemima, industriji, buvljaku, uscu Tamisa u Dunav, vec I po jednoj manifestaciji koja je postala tradicionalna. Svakog januara u izmedju dve Nove Godine odrzava se VEMUS, da ne poveruje covek, VEzivanje MUSica vestackih u Vojvodini na uscu dve ravnicarske reke!!!

Grupa Pancevackih legendarnih musicara Mita, Bane, Srdja, (Vlada opravdano odsutan) potpomognuta sa jos jednim musicarem I jednim FFFE Instruktorom iz BG, Buda I Ivan, prikazala je u poslednjem danu ove kalendarske godine, po Julijanskom kalendaru, veliko umece.
Vrhunski materijali, vrhunski alati i stege, konci, dabinzi, perje, udice (ne Gamakatsu :lol: ), pera su prstala na sve strane, skalpovi I skinovi od najrazlicitijih zivotinja , sve u svemu , na izboru da pozavidi najsnabdevenija musicarska radnja na nasim prostorima.
Vezivale su se muve, a rakija je bila tu da razveze jezike. Vezivalo se sve sto moze da se zamisli. Banetova “Bijela Gara”, Mitin maslinasti Wooly Bugger, Ivanova jednodnevka od jednog CDC-a, Srdjina Krejica, Budine OE Nimfe...
Kada se nije vezivalo, onda se polemisalo Renzzeti vs. Dyna King, TMC vs Gamakatsu, Srndac vs Elk, nizvodno vs uzvodno, MFS vs ostatak sveta, ciji je veci i duzi, a pomalo se i ogovaralo :hammer:
Perfektno druzenje I besprekorno subotnje posle podne.

Moram priznati da sam odlicno prosao(vecina muva je zavrsila u mojoj kutiji) , prosto da pozelim da se ova manifestacija odrzava barem 20-ak puta godisnje :lol: :lol:

Slike slede uskoro…
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja samo mogu da žalim što nisam bio među prijateljima. Druženje "uživo" ne može ništa da zameni. Kompjuter i Internet su samo pokušaj druženja. Čast mi je što sam bio pozvan na "VEMUS". Odsustvovao sam zbog bolesti (ne svoje), ali obećavam da se to više neće ponoviti.
Znate šta, možda se VEMUS pretvori u mušičarski klub ili sekciju!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
U ime organizatora i osnivača ove manifestacije želim da se zahvalim svima koji su došli, a oni koji nisu mogli sigurno će zažaliti kada vide slike u galeriji. VEMUS je manifestacija okupljanja i VEzivanja MUSica u društvu. Obavezno je poneti kutijice sa mušicama i pribor za vezivanje. Razmenjuju se iskustva, pokazuju tehnike, razmenjuju muve, vezuje i naravno maksimalno opušteno druži. Onima kojima je žao da pokažu muvu, kažu recept ili podele materijale sa kolegama ULAZ JE ZABRANJEN!
Nastrada raznorazno perje, dlaka, konci i ostali matreijali, a ovaj put je kolateralna šteta bila i jedna flaša od 2kg rakije - šljiva ranka sa obronaka Homolja ;-) Vidimo se dogodine, uživajte u fotkama!
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Preporucujem gledanje slika hronološkim redosledom! Bila je to Srećna Nova Pravoslavna Godina 2007 :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Odlična zajebancija. Ovo treba češće organizovati. Možda bi Beograd, Čačak ili Vranje mogli da organizuju party. Još kad počne glavna sezona, pa veče pred odlazak na neku reku, ovako motamo muve u dobrom društvu.
Gledam ove slike, pa žalim li žalim što nisam bio među sve samim lipljenašima. Gledam i ovog uljeza među tyerima, Simpsona, kako se raduje berbi dobrih muva. A Milanče, veliki organizator i predvodnik vojvođanskih mušičara, mudro mote quillove i zamišlja lipljena od 55 cm kako se smeši u njegovom zagrljaju. Bud se opasno navukao na nimfe. Siguran sam da će se usavršavati u nimfarenju, ne samo zato što je počeo da bode lipljene na njih, nego i zato što je as u pravljenju nimfi. Bane pravi suve muve, a Ivan objašnjava Simsonu kako da zabacuje i drži štap... Kao da sam bio sa njima, ali nisam. Kako da pevaziđem takav propust? Smisliću nešto.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ma da si bio i tebi bi Ivan objasnio sta prvo pada na vodu, muva ili struna. Tebi je to potrebnije nego meni :hammer:

Interesantno uopste nismo ni pricali o bacanju, ja sam uglavnom fotografisao. Kao sto vidis nema me na slikama sem na onoj zajednickoj, slikano sa ostavljenim aparatom na TV. Cak se i u textu nisam spomenuo, sem u onom trenutku kada je trebalo pokupiti muve :hammer:
 
Vrh Dno