*Vrbas*

easyrider_

Full member
Učlanjen(a)
25.07.2007.
Poruke
728
Broj reagovanja
354
Lokacija
Banja Luka
Zdravo zivo!
Molio bih one koji nesto vise znaju o Vrbasu(narocito me zanima donji tok), da napisu koje slovo(tereni,tehnike,ribe,musice)...
Zanima me da li nizvodno od jezera Bocac ima pastrmke? Da li je neko musicario klena na potezu Bocac-Sava?
Takodje ako se nadje neko da je lovio na Vrbanji...??? Volio bih znati da li vrijedi tamo pokusati...
Nadam se da ce se javiti neko od mojih Banjalucana ili neko ko je vec lovio na ovim vodama...
Unaprijed zahvalan...
Miki
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ovde sam nesto pisao o Vrbasu .. procitaj

http://www.musicarenje.org/index.php?topic=1505.0

posalji mi mob. na private pa cu te nazvati sa posla kad uhvatim vremena .. lovio sam na Vrbanji i na Vrbasu
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
  Nisam Banjalučanin ali obožavam da pecam na Vrbasu a i na Vrbanji. U Banja Luci su mušičari ("mahači" kako ih tamo zovu) prava rijetkost i dosad nisam sreo niti jednog na vodi. Inace na mušice love ali najčešće na vaser kuglu iako im u dozvolama piše da se smiju koristiti jedino sistemi sa jednom udicom.

  Vrbas je fenomenalna voda i u samoj Banjaluci moguće je uloviti gotovo sve vrste riba koje žive na našim prostorima pa i sve salmonoidne vrste. Ja sam na mjestu koje banjalučani nazivaju Trapisti lovio pastrmke a i lipljane, mada je klen dominantan i ima ih i mnogo a nisu rijetki ni komadi od par kila. Inace moj brat od ujaka sa kojim uglavnom idem na pecanje tvrdi da su u ovom djelu Vrbasa viđene i mladice.

  Jedini problem sa Vrbasom je što ti pecanje ovisi o radu hidrocentrale na Bočcu i nažalost ona najčešće radi upravo u popodnevnim satima kada je najbolje za pecanje.

  Vrbanja je nasuprot Vrbasu mnogo manja i mnogo ljepša za pecanje. Nema problema sa promjenama vodostaja i što je jako bitno nešto je toplija od Vrbasa.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.186
Lokacija
Čačak
sta ima na toj vrbanji? salmonidna voda?
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Zac je napisao(la):
Jedini problem sa Vrbasom je što ti pecanje ovisi o radu hidrocentrale na Bočcu i nažalost ona najčešće radi upravo u popodnevnim satima kada je najbolje za pecanje.
Bar se za vikend može poraniti na vodu i očekivati normalan vodostaj...  :blush:
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
@ oholi .. vrbanja je ciprinidna voda ali nadje se i po koja pastrmcica pogotovo u gornjem toku ..
na njoj sam najvise lovio klena ..

@ Goci .. Ljeti se zna desiti da cijeli vikend vodostaj ostane normalan .. proslo ljeto je bilo slucajeva da voda nije nadolazila po 7 dana .. ili su je pustali u kasnim vecernjim satima pa bi preko dana bila odlicna za ribolov

@ Zac .. u Trapistima vise brane nekih 500m do 1 km su bili extra tereni za sve vrste ribolova .. tu sam kao klinac "kandzijao" klenove .. sjecam se da se u sirini 4-5 m od obale i u duzini nekih 50 m sve crnilo od sitnih klencica .. oni krupniji su se lovili malo dalje .. hvatane su pastrmke od nekoliko kg ..
bio sam na tom mjestu prosle godine .. vade sljunak iz vode .. 100% promijenili su izgled tog dijela uzas  :(
a tu oko brane ima mladica od oko 20 kg (cuo od mnogo ribara) koju vec dugo ganjaju
pastrmke i lipljena ima i dole oko mosta u Prijecanima
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Evo i slika pastrmke sa Vrbanje .. uhvacena je oko Kotor Varosa (doduse na plovak) ..
slikano je sa mobilnim telefonom pa se malo losije vidi
sliku mi je poslao clan ovog foruma Harr

seki.JPG
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
Juce dan iz snova .. voda ko u po ljeta ... nije bilo oscilacija vode cijelu
noc...
dosao sam na vodu oko 10 h .. muha pada na vodu .. gdje god pogledam riba lovi
komsija skinuo plovak sa stapa i stavio vaser kuglu .. dok sam vezao muhu dize 2 lipljena .. kaze prije tog pustio jos 5 manjih
u 14 h voda je pocela rasti pa smo morali bjezati . .. ja sam ulovio 3 pastrmke i 1 lipljena a komsija jos 2 od 35 i jednog od 40 cm uzeli su mu "zelju" , "trulu visnju" i "braon poskaku"  :smiley1: .. ja sam lovio na adamsa i tamnije sedzeve .. imao sam jos nekoliko spadanja i puno promasaja .. kao za inat foto aparat kod kuce zena izlazila sa prijateljicama pa sam danas izasao sa ekipom na isto mjesto nadajuci se reprizi ..ali kao sto to obicno bude  :roll:  voda povelika ali polako opada uglavnom moze se gaziti .. nevidi se aktivnost ribe na povrsini pa sam bacao nimfu .. fazanov rep sa bakarnom glavom na udici br. 10 .. imao sam 3 spadanja u tisaku iza drveta koje se zaglavilo na brani (vidi se na slici) .. kako je voda vec dobro opala riba se pocela javljati na povrsini .. ali skroz slabo .. nesto stidljivo
uhvatili smo par lipljencica .. sve jedan ispod mjere .. kolega je lovio na martovku a ja na fazanov rep sa bordo prosarom..
jbg .. nikako da uhvatim ribu vrijednu paznje .. ali bar sam napravio nekoliko slika terena da vidite o cemu se radi .. mjesto je nize Banjaluke 5 km .. takozvani Lendrin mlin ..


dsc05721yk0.jpg


dsc05723xf0.jpg


dsc05724da4.jpg


dsc05725ny5.jpg
 

ins0mnia

Junior member
Učlanjen(a)
09.10.2007.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
Lokacija
Banjaluka
ma jos da ima neko da nam pokaze kako se hvataju one velike  :)

pozdrav za ekipu sa Ribnika ...
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.133
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Hehe, samo nas ti dozivaj, eto nas na Vrbasu. A onda...  :-X.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
cestitke za vredne Banjalucane dobre musicare i ekstra prijatelje , Ins-a i red taga.
  ps. procesljaj one brzake tvojim oskarovskim fazanovim repicima :tbumb:
 

Zac

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2007.
Poruke
117
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
  Jedno od mojih omiljenih mjesta. "Lendrin mlin". Preko puta Trapista tj u Budzaku (Lazarevo kako ga sad zovu). U principu ovo je jedno od najpristupacnijih mesta na Vrbasu. Sa druge strane pa malo vise iznad brane tj. onog sto je ostalo od nje, postoje mesta na kojima je moguce gaziti a ribe ima u svim oblicima. Vidjene su kalife od 2-3 kg, veliki klenovi a od sitne ribe se tesko ostaje ziv.
  A da, malo nize ispod ade koja se vidi na na nekim snimcima upecao sam svoju najvecu suncanicu, skoro 20 cm. Pecao sam klena i primetio par povelikih riba. Iz pozicije u kojoj sam bio, do pupka u vodi, nisam vidio koja je riba samo siroka ledja. Zabacio sam, riba je uzela i sve dalje je bilo veliko iznenadjenje.
 
Vrh Dno