Vrelo leto

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Proveo sam zadnjih nekoliko dana u pokusajima da ulovim klena. Tesko, veoma tesko drugovi musicari. Obilazio sam opasne terene na Nisavi, Temskoj i Visocici, sa veoma skromnim uspehom. Vode su niske, tople i bistre. Obazriviji je nego ikada. Ajde ja sto ih ne lovim, ali klendzije bolje od mene se ne hvale nekim ulovima. Na Belom Timoku situacija je takodje losa. Jedino se Toplica jos drzi. Tu su musicari nasli spas, ali nepodnosljiva vrucina i naleti vrelog vazduha kao iz pustinje Gobi, me poprilicno demoralisu da je posetim.
Ako neko zeli da oseti pakao juzne Srbije i ode na Toplicu evo informacija o muvama. Bambulanje je aktivno itekako. Na 14 i udri. Mada i mrav bambula daje dobre rezultate.
Salut
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kod mene i nije bas vrelo  :D ali sumnjam da ču uskoro na vodu, bojim se da sam za ovu godinu završio sa ff-om u slo  :( :mad: grrrrrrrrr... planirao sam na jezero i bohinjku ali crc...ništa, neke gluposti su me lepo sprečile a tako lepo sam se pripremio i opremio sa sitnim muvama (bambule, krejice, emergeri...).  :'( :mad:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Danas je pukla petarda na Nisavi, a prekjuce na Toplici dve petarde. Na Toplici i Belom Timoku sam imao komade i preko 1 kg! Na Belom Timoku je pukla petarda i po. Samo bambula u raznim velicinama.
I ja cekam da malo zahladi, da obidjem Toplicu, jer tamo je gore nego u Sahari. Jedva cekam da obidjem klena od oko 2 kg, koji mi je prekjuce samo pogledao bambulu. Sledeci put ce morati da je proguta, ako pozeli da joj oseti ukus.
 

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Klena sam pecao zadnjih desetek dana na J.Moravi na potezu Predejane-Grdelica.Ima stvarno dorih komada,pravih bitangi  :drool:Jedina mana je sto je voda konstantno obojena  :mad:Klen je lepo uzimao imitacije skakavca,mrava.popca a posebno me iznenadila OGROMNA zainteresovanost za bubamaru na velicinama 12 i 14 :yeswink:
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis

crni

Hero member
Učlanjen(a)
10.09.2007.
Poruke
1.981
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leskovac
Verujem da je bambula smrt za klena,pa i druge ribe ali ova bubamara koju sam pravim :smoke: je od policelona.Steta sto nemam fotoaparat da je slikam.Probacu u par reci da objasnim kakva je:telo je izrezanao od policelona i pricvrsceno na udicu,posle se gornji deo izlakira crvenim lako u dva sloja(sto mu daje cvrstinu)kad se lak osusi istacka se markerom,glava je od pauna pokrivenog tankim policelionom.Vredi probati :tbumb:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
posto uglavnom leti dolazim u srbiju samim tim to mi je jedini period u godini kada lovim klena..period jul-avgust je vreme kad su temperature izuzetno visoke a vode male i bistre....odlazeci svakodnevno na klena ustanovio sam sledece..jutro mi nikad nije bilo produktivno razlog ne znam ali tada klen se lovi jako slabo (kod mene na drini)..obicno odlazim u podne kad je sunce u zenitu,patike na noge kupaci i prsluce sa priborom..od 12-17h klenolov je ubistven,ja uglavnom forsiram bambulu,mada ove godine planiram i neke suve muve da probam..teren kuda pecam je razliv od drine ,prekopan i pun granja sa minimalnim protokom.imam i 2-3 mesta sa malo jacim protokom i tu se uglavnom pecaju 500gr i veci,dok je u tisaku moj maximum 800gr....vidjao sam i one preko kile ali nisam dovoljno vest za takve....
sto se tice terena dubina na kojima ih pecam je uglavnom mesto gde prelazi iz dubine u plicak s obzirom da se radi o rupama iz kojih je sljunak vadjen..tu ima dosta stabala u vodi ,granja i kojekakvog krsa koje je drina nanela ili je oboreno usled iskopavanja...desavlo mi se dok sam zamarao klena da stuka izleti iz granja i odnese mi klena sa sve tipetom....dva puta mi se to desilo...
tereni sve u svemu dobri ,ribe ima,one vece nije lako uloviti ali onih do pola kile moze se upecati pun dzak...retko sam zavrsavao pecanje ispod 20klenova...slike sam vec negde postavljao ali evo jos jednom nije na omet...a ovog leta ako sve bude ok bice i novih..blizi se leto a ja ga ocekujem sa nestrpljenjem... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Prilozi

  • P1020051.JPG
    P1020051.JPG
    80,7 KB · Pregleda: 279
  • P1020060.JPG
    P1020060.JPG
    77,3 KB · Pregleda: 265
  • P3130010.JPG
    P3130010.JPG
    188,3 KB · Pregleda: 267
  • P3170012.JPG
    P3170012.JPG
    92,2 KB · Pregleda: 260
  • P4030008.jpg
    P4030008.jpg
    266,8 KB · Pregleda: 292
  • P5070003.JPG
    P5070003.JPG
    292,7 KB · Pregleda: 277
  • P6230007.JPG
    P6230007.JPG
    228,4 KB · Pregleda: 277
  • P6230008.JPG
    P6230008.JPG
    194,8 KB · Pregleda: 298
  • P8190020.JPG
    P8190020.JPG
    78 KB · Pregleda: 278
Vrh Dno