Vreme BWOa

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Nikao da odem u jesenji ribolov na klena. Godine studija, vezbi i ostalih gluposti su me udaljavalje od ovog cudesnog ribolova. Tako ce biti i ove godine, o sudbino kleta. Ali to nije vazno, bitno je da nemam iskustva, a zeleo bu da pojedinci koji imaju objasne, napisu, elaboliraju ovaj lep period. Kada se BWO roji, zasto tada, kako ga klen uzima. Taktike, tehnike, imitacije... Mnogo trazim...mozda, ali zivot je surov!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Prava stvar. Ja retko idem u ribolov u jesenjem periodu a i kad idem ulovi su mi vise nego slabi. Bas u toj cinjenici, da me ne ceka klen ispod svake vrbe, je i najveca draz jesenjeg musicarenja klena.

Dakle, tesko ga je pronaci a jos teze prevariti.
 

feanor

Senior member
Učlanjen(a)
31.01.2006.
Poruke
473
Broj reagovanja
1
Lokacija
Krusevac
Mozda je vreme da se ova tema ponovo zapocne.
Nikada nisam musicario u septembru(verovatno jer sam prvi put uzeo  musicarac u ruke 2008 godine :doh: ) pa ako mogu iskusniji clanovi da daju neke savete.
Koja muva,taktika,tehnika....
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mudro si odabrao temu!
Sprema se ili je u toku drugo sezonsko rojenje maslinastih jednodnevki. Da ne trtomudim koje će vrste ponovo da se pojave u septembru, oktobru, novembru, čak i decembru jednostavan odgovor će biti:
SPREMI SUVE SIVKASTO-MASLINASTE JEDNODNEVKE NA UDICAMA BROJ 16, 14 I 12.

Taktika za klenove uobičajena, ali bez lupanja muvom. Neka ti BWO, LDO i ostale "olives" plivaju dugim i tihim vožnjama.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mixmaster je napisao(la):
Mudro si odabrao temu!
Sprema se ili je u toku drugo sezonsko rojenje maslinastih jednodnevki. Da ne trtomudim koje će vrste ponovo da se pojave u septembru, oktobru, novembru, čak i decembru jednostavan odgovor će biti:
SPREMI SUVE SIVKASTO-MASLINASTE JEDNODNEVKE NA UDICAMA BROJ 16, 14 I 12.

Taktika za klenove uobičajena, ali bez lupanja muvom. Neka ti BWO, LDO i ostale "olives" plivaju dugim i tihim vožnjama.

Mix a jel važi ta muha i za neku drugu ribu u ovim mjesecima (osim klena) jel hoće crvenperka, jaz na jednodnevke ?
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Vrlo rado ću ti odgovoriti, Gogo.
"Maslinaste jednodnevke" je naslov članka koji pišem za "Ribolovački Magazin" i njihov naredni broj. Da ne bih sad dosađivao latinskim nazivima vrsta, ukratko ću ti odgovoriti da će u narednom periodu razne vrste iz ove grupice insekata biti prisutne na gotovo svim tipovima voda, pa i u rejonu crvenperke i jaza.
Jedina mesta koja treba da izbegavaš su velike i mirne ravničarske reke, a najzanimljivije će biti na zatravljenim stajaćim vodama (bolje tu potraži pomenute ribe), krečnjačkim pastrmskim rekama i u rejonu klena.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mixmaster je napisao(la):
Vrlo rado ću ti odgovoriti, Gogo.
"Maslinaste jednodnevke" je naslov članka koji pišem za "Ribolovački Magazin" i njihov naredni broj. Da ne bih sad dosađivao latinskim nazivima vrsta, ukratko ću ti odgovoriti da će u narednom periodu razne vrste iz ove grupice insekata biti prisutne na gotovo svim tipovima voda, pa i u rejonu crvenperke i jaza.
Jedina mesta koja treba da izbegavaš su velike i mirne ravničarske reke, a najzanimljivije će biti na zatravljenim stajaćim vodama (bolje tu potraži pomenute ribe), krečnjačkim pastrmskim rekama i u rejonu klena.
E odlično imam ovdje par takvih voda pa ću da ih isprobam, predpostavljam da i tu treba tanji predvez,no poslije Ribnika mi ni "paučina" ne predstavlja  problem.Pozdrav :bye:
 
Z

Zakula

Guest
Ako ces da pecash klena BWO-m,nemoras da preterujes sa "finocom" tippet-a,znaci tippet-i 0.14 - 0.12 ce da ti zavrse poso' u bukvalno svim situacijama.Isto to vazi i za pastrmku,ako se pita moje iskustvo,koje je najvise bazirano na rekama cele jugoistocne Srbije.
 

Gogo

Hero member
Učlanjen(a)
26.08.2008.
Poruke
2.103
Broj reagovanja
1
Lokacija
Beli Manastir Croatia
Mr.Zakula je napisao(la):
Ako ces da pecash klena BWO-m,nemoras da preterujes sa "finocom" tippet-a,znaci tippet-i 0.14 - 0.12 ce da ti zavrse poso' u bukvalno svim situacijama.Isto to vazi i za pastrmku,ako se pita moje iskustvo,koje je najvise bazirano na rekama cele jugoistocne Srbije.
Rado bih ja i klena i pastrvu, al kod mene jedino što mogu naći je crvenperka i jaz. Klena ima izuzetno kad je velika voda pa ga nagura u jedan potok kad i klen uđe, al sad tamo nema vode,od potoka ostale samo barice sa 5-10cm vode , mjestimično i suho, preostaju mi samo veće bare sa crvenperkom i jazom na Dunavu.
Probaću njih al ću se zato osvetiti klenu u proljeće kad bude vode i u Karašici. Pozdrav  :bye:
 
Vrh Dno