Vrlo cesto pitanje!?

Amos

Senior member
Učlanjen(a)
20.03.2006.
Poruke
130
Broj reagovanja
0
Lokacija
Grdelica - Srbija
Imam priliku da kupim SAGE LAUNCH 509 za oko 120e. Citao sam sta ste pisali napred, ali me zanima konkrektan odgovor u vezi stapa i cene. A ako je neko imao prilike da baca s ovim stapom neka podeli iskustvo s nama.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Probao sam ga ali nisam pecao tim stapom. Meni se za tu cenu dopao (u USA $175). Kozmetika vrlo solidna i fina medium-fast akcija za univerzalnu upotrebu. Sto se te cene koju pominjes tice, bolje odgovore sta se za to moze naci u Srbiji ce ti dati Simpson i MixMaster, tu ti ne mogu pomoci. Ali konkretno Launch seriju je Sage dobro odradio, nemam nekih zamerki. Boja blanka je takodje vrlo lepa.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Ako mozes da oba probas bilo bi najbolje. DS2 se ne proizvodi vec nekoliko godina, Launch je nova serija.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Launch 509 je dobar izbor za 120 evra. Ali cuo sam da i nije neki stap. Izgleda da ni SAGE ne moze da napravi jeftino a dobro. Medjutim, preporucujem ti da ga kupis. Ako ti se dopadne, super. Ako ti se ne dopadne, jos bolje! Prodaces ga nekom napaljeniku na SAGE za vece pare. Znaci: besplatno ces ga koristiti! Ja to cesto radim. Tako su kroz moje ruke prosli razni stapovi. Nijedan me nije nista kostao!
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
167
Da se nadovezem na ovo sto je Mix napisao... Sage trosi ogromne pare na reklame. Zahvaljujuci agresivnoj promociji firme, kao i dugoj pozitivnoj reputaciji u stanju je da naplacuje za svoje modele puno $$$$$. Kao kompaniji mu ne ide u prilog da proizvodi odlicne stapove u nizem (tzv. "entry level"- znaci namenjene "pocetnicima") nivou cena. Fazon je da navuce kupce na SAGE ime i da ih ubedi da MORAJU da imaju top modele. Ako ces najbolje za male pare, ostaju ti kompanije kao TFO i ECHO, kao i samogradnja koju ja iskljucivo praktikujem. Ovo verovatno nisu pogodne opcije trenutno u Srbiji, ali Boze zdravlja, valjda ce i toga biti...

Zapamtite da ce i jedan "pocetnicki" stap moderne generacije imati potencijale koje 90% musicara ne ume da iskoristi. To je uzrecica Lefty Kreh-a, americke legende musicarenja, cikice koji u 85-oj godini i dalje vitalno musicari i drzi predavanja o bacanju, pise knjige, dizajnira stapove itd. Znaci stap u ruke i na vodu!!!

Ovo je Mix lepo napisao na kraju, u svakom slucaju ne mozes da izgubis.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Pozdrav svima iz Panceva posto je ovo moj prvi post :) Imao sam SAGE DS2 690 i prezadovoljan sam stapom - naterali su me da ga prodam. Graphite II, medium fast, izvanredan osećaj, puno snage. Ozbiljan štap, SAGE je u njegovim školama castinga godinama koristio ovaj model. Za početnika izvanredan izbor, sigurno vredi vise od toga. Što se tiče Launch serije probao sam 376 - i opet sam prezadovoljan!!! I on je medium fast, možda lepši jer je novija serija. Ne mogu uporediti štapove pošto je DS2 #6, a Launch #3 - biraj sam!!!
 
Vrh Dno