Welded loop (lemljena petlja)

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ovo je jedna interesantna tehnika koja se primenjuje kod shooting head sistema za spajanje running line i leteće glave. Njena primena se može proširiti i na obične strune a sa ciljem da se izbegne korišćenje konektora. Sve je vrlo jednostavno i potreban je samo termobužir koji se može nabaviti u svakoj radnji koja prodaje el. komponente. Da ne bi ponavljao slike, možete videti princip na ovom linku: http://www.musicarenje.org/index.php?topic=1605.msg37688#msg37688

Petlje koje se dobijaju na ovaj način su znatno manje od onih fabričkih na pojedinim strunama i po meni su mnogo bolje rešenje od konektora.
Još jedna od primena termobužira je za popravku iskidane ili presečene strune. Jedno parče od 5 cm može da spasi neko pecanje.
Na slikama su dva tipa petlji koje sam napravio na starom Ultra 4 DT5F i prikaz "popravljenog" konca.
 

Prilozi

  • slika 002 (Medium).jpg
    slika 002 (Medium).jpg
    46,1 KB · Pregleda: 442
  • slika 007 (Medium).jpg
    slika 007 (Medium).jpg
    58,2 KB · Pregleda: 445
  • slika 010 (Medium).jpg
    slika 010 (Medium).jpg
    39,5 KB · Pregleda: 434

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ivane a jesi li ti siguran da je na linku i slikama koje je Djole postavio u pitanju termo buzir? Termo buzir ostaje trajno na struni a rekao bih da je ono silikonski buzir koji se greje da bi se coating strune istopio i sjedinio a silikonski buzir se posle toga skida! Silikon trpi mnogo vecu temperaturu od omotaca strune.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ja sam koristio termobužir. Šta je korišćeno na slikama ne mogu da tvrdim sa sigurnošću ali je moja tehnika identična onoj sa slike. Probao sam sad da zagrejem silikonski bužir i uopšte se ne ponaša na ovaj način tako da ne verujem da bi se sa njim dobili isti rezultati. Osnovna osobina termobužira je da se skuplja ravnomerno tako da se dobija ravnomerni pritisak na otopljeni omotač što dovodi do formiranja pravilne petlje.
Termobužir treba skinuti jer samo predstavlja prilično zadebljanje na petlji (veće od konektora) a ne doprinosi sigurnosti. OVe petlje su neverovatno jake a šanse da se pokidaju ili otvore su iste kao se pokida sama struna.
Baš zato sam i spojio dva kraja konca a spoj je začuđujuće jak i nije ni mrdnuo tokom testiranja.
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Stvarno super fazon  :tbumb:. Sto rece Jr pored prve osnovne namene itekeko je pogodan i kao zamena za klasican konektor. Ja cu da mu dam sansu ove godine.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
gringo je napisao(la):
Stvarno super fazon  :tbumb:. Sto rece Jr pored prve osnovne namene itekeko je pogodan i kao zamena za klasican konektor. Ja cu da mu dam sansu ove godine.

...ma dao bih mu i ja sansu ali imam problem. Na mom novom Wulff koncu vec postoji fabricka petlja  :doh:
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Da, ima, taman možeš da se obesiš koliko je "mala".  :hammer:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Jr je napisao(la):
Da, ima, taman možeš da se obesiš koliko je mala.  :hammer:

Pa kad vec imas da kupis konac i da izaberes oces li sa petljom ili ne sto bi onda pravio. jbg pa ne mozemo mnogo da biramo. ja sam tako uzeo jedan rio intermidiate a mogao sam igrom slucaja da biram i nisam se mnogo razmisljao te sam iz prve uzeo taj sa petljom  :)
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Jr je napisao(la):
Ja sam koristio termobužir. Šta je korišćeno na slikama ne mogu da tvrdim sa sigurnošću ali je moja tehnika identična onoj sa slike. Probao sam sad da zagrejem silikonski bužir i uopšte se ne ponaša na ovaj način tako da ne verujem da bi se sa njim dobili isti rezultati. Osnovna osobina termobužira je da se skuplja ravnomerno tako da se dobija ravnomerni pritisak na otopljeni omotač što dovodi do formiranja pravilne petlje.
Termobužir treba skinuti jer samo predstavlja prilično zadebljanje na petlji (veće od konektora) a ne doprinosi sigurnosti. OVe petlje su neverovatno jake a šanse da se pokidaju ili otvore su iste kao se pokida sama struna.
Baš zato sam i spojio dva kraja konca a spoj je začuđujuće jak i nije ni mrdnuo tokom testiranja.

Najbolja fora je stopiti strunu i sa termo i sa silikonskim buzirom. Termo steze spoj zagrevanjem a ako preko njega stavis silikonski onda mozes duze da ga grejes. U svakom slucaju posle skidas oba ako se struna vec zatopi.
Doduse i ja koristim strune koji to vec fabricki imaju, RIO ofskroz :)

E meni treba jedna druga stvar a to je spajanje dve strune ali da bude sto manje primetno. ne radi se o shooting head varijantama nego hocu da uzmem Varivas DT strunu koja je dugacka 20m i da je nakalemim na Varivas running line i dobijem standardnu WF strunu sa 20 metarskom glavom :D
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Ništa lakše, samo kupi termobužir.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
Jr je napisao(la):
Da, ima, taman možeš da se obesiš koliko je "mala".  :hammer:

  sada izmerih petljicu, duzine je celih 6 mm (sest milimetara), kako je moguce obesiti se na tolikoj petlji, a i nisam suisidan tip :bye:
 
Vrh Dno