WHERE THE BIG FISH RISES, Part one Slovenia FULL MOVIE ( Fly fishing, Marble " M

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Koja je ovo pastrmka ljudi moji, zovem Sebastjana u pomoc!!!! :D
http://youtu.be/m0dsw_PZcMA
 

ILIJA

Senior member
Učlanjen(a)
29.06.2011.
Poruke
131
Broj reagovanja
0
Riba je super ali momci su kreteni.
Ako je musicarenje ovo sto oni rade ondak ja se otkazujem :smoke:
Evo ti jedan bolji video isto svedjani ali momci za merakom
[youtube]I0bFIm27a6o[/youtube]
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
628
Broj reagovanja
112
Rocket man je napisao(la):
Koja je ovo pastrmka ljudi moji, zovem Sebastjana u pomoc!!!! :D
http://youtu.be/m0dsw_PZcMA
Nisam odgledao, ali cim se u nazivu pominje Marble znaci da je glavatica (Salmo marmoratus)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Soška pastrmka a u Hr i BiH je također zovu glavatica. Krasna riba. Bio sam jednom na idrijici i imao jednu veliku na sitnu suvu musicu ali se otkacila. Lovio sam u donjem delu toka gde je i nema bas previse. U kapitalnom reviru je ima podosta ali je i cena dnevne karte skoro sto evrona sto je za moj ukus previse papreno. Na soci nisam jos bio. Soca, Idrijica i Baca su reke koje valja obavezno posetiti.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Momci su zaista kreteni ali ja ih nisam ni primijetio u ovom filmu :D Bas bezvzez, kao piju Lasko i puse neki bijesni Malboro... Ma ajde bre... :)


Aaaaa znaci ovo je Glavatica... Pa meni se cini da nje ima i u Crnoj gori???



Seb je li moguce da je ovo jedna od najvecih salmonida kao sto ovaj sa pocetka kaze??? Ali stvarno izgleda jezivo i u pravu je sto kaze da je 30% njenog tijela glava, u stvari glavudza! Ono je ajkula brate! :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.183
Lokacija
Čačak
Ima je u cg. Ja sam je po zeti lovio. Ima je i u moraci i cijevni. Samo populacija joj je ocajna pa se lovi na varalice. Na muvu tesko. A lokalci su me cesto sa podsmehom gledali dok sam pokusavao sa varkama.....na muvu kad sam pokusao bilo je podjebavanjaaaaa.... inace blesava je skroz. Ali i osetljiva malo nepazljivog rukovanja prilikom oslobadjanja i umire
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
je istina je, Soska pastrmka ili te malo juznije glavatice, jesu osetljive...dok sam bio sa prijateljem na Idrijici taj dan su radile sve pastrmke samo na male suve musice I to veoma selektivno....on je ulovio par pravih Soskih, posto se cesto oce ukrstiti sa potocnom dobijaju se neplodne jedinke hibridi soska+potocna, uglavnom kada je ulovio prvu mi je odmah poceo objasnjavati da je mora sto pre pustiti I sto neznije na brzaka obaviti tako da smo to fotkali jako brzo ... Ako se ju previse maltretira cesto se desi da pogine... Zverina od ribe ali I osetljiva... :blush: zato pazljivo sa njima ako je nemislite pojesti...

Veliki komadi I do 70cm oce da se hrane I vrlo sitnim insektima ali one metarske ale "skoro" da iskljucivo love ribu. Teska je ze uloviti jer voli da se smesti na dno na takvim mestima gde ju je tesko isceprkati posebno ako se teren ne pozna doboljno dobro. Ali kada krene u lov nikakav problem ju nije uloviti isto kao sto je I sa mladicom jer kada bas lovi onda je to luda zver koja kidise na sve sto mrda u vodi a moze se progutati...takvi trenuci nisu svakidasnji.... zato je redak ulov ribolovaca, srecu imaju oni ribolovci koji zive pored vode u kojoj zivi soska pastrmka pa imaju vise vremena da upoznaju teren I navike tih riba na toj lokaciji.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ja sam se neko vreme mnogo lozio da ulovim tu ribu ali polako me pustilo. I dalje radije lovim lude ribe kao sto je kalifa, lipci, mrene... a sanjam o lososima, pravim stilhedima I nekim morskim nemanima....  ::) Znam da cu ici opet tu I tamo kada bude prilika I na Sosku jer je jos uvek nisam izvadio ali kad bude prilika....pa I da je nikad ne ulovim sve jedno mi a tek 100tinjak km je od mene prva dobro voda u kojoj bi se ju dalo uloviti. Iako je krasna riba na izgled mene nekako nije previse impresionirala.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Bas bez veze ako je tako osjetljiva ali zasigurno da je to jako veliki trofej... U filmu kazu da lovi ribe i do 3 kg sto govori da je jako veliki grabljivac i sigurno je spektakularna borba izmedju nje i ribolovca... Ali kao sto ti kazes seb ima tu mnogo atraktivnije i bolje ribe. Eto ja za svoga zivota imam zelju da pecam tajmena, lenoka i prelijepog sibirskog lipca, ne mora posle toga nista vise u zivotu da mi se desi ;) Morske nemami me bas i ne interesuju al tajmen, lenok i sibirski lipljen moraju da se osjete na musicarcu! :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Kolega i jos par njih koji su se nalovili (a znam da ne lazu i ne mistificiraju svoj ulov) Soske kazu da se skoro identnicno bori kao i potocna. Ako budes gledao slike i vidis neku grdosiju a da nema veliku glavu to je.onda mlada riba koja je brzo izrasla zbog.idealnih uveta za hranjenje. Obicno su bas glavate i imaju stvarno apetit ;) Nekim musicarima je ta riba opsesija. Meni i nije bas. Drzao sam u rukama jednu od 60+ cm a i mnogo kalifa tih dimenzija...razlika je velika. Kalifa je sva misicava i jaka tako da joj ova ne  dodje ni do kolena. Moja najveca potocna meri za sada 73cm i u rukama dok sam je imao priblizno isti osecaj kao dok sam drzao sosuku. Lepa riba u svakom slucaju ali ko sto rekoh mnogo vise volim da lovim ribe koje se zestoko bore.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Seb poznati kalifornicar :) Idealizuje kalifu na sve strane :D Salim se... A iskreno i po gradji mi djeluje kao da je kao potocara sto se te borbe i zamaranja tice, to si u pravu. A da ima apetit i da izgleda lijepo to je stvarno druga prica, jako jako lijepa pastrmka, posle potocare, bar po meni, je najljepsa sigurno i zaista bih imao zelju da je prevarim na musicarca, upravo tako neku kao tvoju potocaru, 70-70+ :)

E da, da ne zaboravim.... ILIJA ovaj klip je mnogo bolji sto se tice ozbiljnosti samih musicara ali slozices se da su glavatice iz ''mog'' videa znatno vece i nekako cini mi se borbenije :p ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kalifornija je majka  :hammer:  ;) odmah bi se odselio tamo  :lol: :bleh:

 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Cini mi se da imam love, nista me ne bi moglo sprijeciti da odletim tamo, valjda imaju potocare u rijekama :D
 
Vrh Dno