WHERE THE BIG FISH RISES, Part one Slovenia FULL MOVIE ( Fly fishing, Marble " M

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
kako mislis bazeni, mislis na ribjake? Takav utisak mozes da steknes samo na nekim mestima I posebno kada ubace ribu za turiste zeljne ribe a I lokalne mesare koji moraju da uvek nose po koju ribu... Ali posebno ako odes negde dublje u divljinu gde se riba neubacuje e tu ti je pravi ribolov. Iznenadio bi se, mnogi dodju sa ocekivanjem da ce se namlatiti ribe ali "ne mlate" je bas svi ;)

Danas sam sreo na vodi jednog vodica I imao je dva turista na vodi.... dok sam ja izvadio 4 oni su imali jednu, drugog vodica kojega sam sreo dok sam ih imao na vidiku nisu imali ribceta a ja sam za to vreme imao opet par komada.

Na Idrijici kada sam bio, riba je bila selektivna I zbog vodene strukture si tesko mogao da vidis da je riba uopste aktivna I da skuplja nesto sa povrsine...dok su jedni veliki "strucnjaci" teoreticari a jedan je I kao gajd lovili na neke njihove ultra strimere nisu uvatili ribe za ceo dan a kolega I ja kada smo skuzili nakon dobrog sata naprezanja da odgonetnemo na sta I kako poceli smo da lovimo ekstra natur ribetine. Napominjem to je vec u malo divljijem delu gde je karta mnogo jeftinija. Pa cak I ako odes na trofejni koji je bas pun ribe...a ako zelis loviti tamo one prave I tamo ces morati bas da se potrudis. Na zalost SLO nije kakva je bila pre deceniju ipo ali navodno se situacija popravlja. Previse komercijale je  uzelo svoje danak. Da su jos tada uveli neka pravila bilo bi bolje a I jos vise bi se izvuklo love I na toj komercijalnoj strani. Sta je tu je?!

Imaju ovi nasi domaci mesari srecu da ja nisam ambiciozan pa se ne uguravam I ne laktarim za polozaje u RD I ZZRS  :hammer:
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Mislim na ribnjake od rijeka... Ne volim ja takve rijeke al ajde... Uglavnom kad god vidim neki ribolov iz SAD vidim rijeke prepune ribe, ali bukvalno prepune...
Ali i to sto kazes je na mjestu... Vjerovatno oni imaju masu divljih rijeka u kojima isto tako vlada zakon ali ribe ima onoliko koliko ima i mogu misliti kakve su tamo te netaknute potocare, ufff :) Danas setam uz Ljestanicu i ja ne mogu da vjerujem da za tu potocaru kamuflaza bukvalno ne postoji, vidi najmanju promjenu i cak joj je sluh odlican!!! :) Znaci jedno 15ak metara od vira i obale i udri, tako jedino ce biti rezultata :)
Zakljucak je da ja uopste ne volim tako te revire dje ces se namlatiti kao stoka... Ja se najvise zadovoljim sa 10-15 riba, sve preko toga meni ribolov dosadi :) Meni je cilj kad odem u ribolov da se samo ''upisem'' a za ostalo cemo lako ;)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Lovio sam do sada na podosta razlicith voda. Ako je u vodi sveze ubacena odrasla riba "za na udicu" meni isto to nije neki smek... stvarno nezadovoljava moju ideju o ribolovu.

Ali, ako lovim na vodi koja je bogata ribom a nije je jednostavno uloviti e to je ono sto mene u potpunosti zadovoljava. Tu imas odlicne dane ali I one koje nisu tako produktivni...uvek je neizvesno, uvek nesto novo naucis, uvek je zanimljivo...vazda traje ona igra nadmudrivanja izmedju lovca I plena. Jos jedna stvar koja mi se jako dopada kada znam da je voda bogata ribom je to da I onda kada je ne mogu uloviti barem je mogu videti I uzivati barem u pogledu. Smara me misao ako lovim u polupraznoj vodi gde se nadje jedna pastrmka na svakih 30tak m ili vise. Na takvim vodama mi je prosto zao maltretirati tu preostalo saku jada koja se bori za opstanak. Na takvim vodma bi ja zabranio ribolov barem za pola decenije ako  ne I vise.
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
U pravu si... Ima rijeka koje su pune ribe ali koje su jednostavno jako teske za pecanje u smislu da je riba plasljiva, da se na svaki sum ili pokret izgubi u dubini vira... E tako te divlje rijeke i ribe mene privlace... Ona je puna ribe mozda zbog toga sto niko i ne peca na njoj, niko za nju nije cuo pa jednostavno populacija ribe je na visokom nivou ali je isto tako riba divlja, i isto tako je malo tih rijeka kod nas :) I to sto kazes ako riba ne radi bar ces setati pored vode i nagledaces se njene ljepote i osmatraces je sta ona to radi, kako se ponasa, i sve ostalo... Ja sam imao priliku da u Ljestanici upecam ribu koja je tako preplasena kada je nabodem na udicu da se bukvalno ukoci u jednom polozaju a na vrhu koze se tako talasa i tako joj se svaki damar trese da mi je dodje zao sto sam je i upecao... Ali opet znam da cu je vratiti nazad, tamo dje pripada, i nekako mi lakse za dusu :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
sto se tice divljih riba I "pitomih"  ;) .... sve one koje su I kao vec merske pustene u vodu ako ne zavrse na tanjuru kroz vreme podivljaju pa I one (da ne nabrajam razloge) postanu teze uhvatljive. Mana im je u tome sto vecinom nisu bas toliko lepe kao naturke. Ako su ribe u nekom od virova vec kako mi to ovde kazemo "prespikane" postanu I one teze za uloviti iako su tek mozda pola meseca u prirodnom ambijentu....kroz vreme sve prezivele podivljaju. Ipak, da se mene pita ko sto me se ne  :hammer: ja bi poribljavao samo sa sitnim rbicama I nikako merskim. One maticne pastrmke bi radije drzao u potocima nego u bazenima pa kad su vec prestare za mrest bi ih dao u kakav trofejni revir. Tako da ili bi ubacivao da tako kazem natur ribu koja ce stvarno biti natur bilo podmerske ili trofejne primerke. Vecina voda bi bile C&R. A ako se ikada desi da npr. potrefim EuroJackpot  :hammer: uradit cu par km top trofejne vode sa pravim ribama. Sada je u igri 51MIL evronaaaa  :drool:
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Seb mislis na ovako neke trofejne a??? :) http://www.youtube.com/watch?v=LW_ZTYDcESQ
Ja se slazem sa tobom sto se tice poribljavanja sa sitnijom ribom... Te mjerne ili kako vec su dosta vremena provele u stajacoj vodi hraneci se koncentratima i ko zna cime sve :) Mada si u pravu to sto kazes za divlje pastrmke, sve one podivljaju nakon nekog vremena... I ubodi taj dzek pot ili sta vec pa ti saljem spisak sta da mi kupis od ORVIS opreme :D
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
fin video, bas koristim H pantalone kada lovim sa obale ili iz camca  :hammer:

Uglavnom, NZ velike pastrmke nisu posvuda, samo na nekim mestima, znaci ni tamo sve reke nemaju te lepe I velike komade koje gledamo po reklamnim tipovima filmova. Biva tako I tamo da kada odes sam u svojoj reziji bez da bi se barem prethodno pozanimao gde zapravo valja loviti da bi se lovilo tako velike ribe ispada da lovis prosecne pastrmke kao I kod kuce samo da je okolina drugacija (predivna) a da bi uzivao u prirodi to mozes jos vise I bez da lovis neke prosecne pastrmcice. Ako imas gajda mnog je sve lakse ali naravno I skuplje. Tako barem govore oni koji su vec prosli sve to u NZ a ima ih podosta  ;)

Ja bi pre u Argentinu-Patagonija ili Aljaska...mada NZ je svakako isto tako fina destinacija.... Mada, gde god da krenes moras biti pripremljen na sve....nije sve tako idilicno ko sto gledamo na filmovima  :lol:
 

Rocket man

Senior member
Učlanjen(a)
11.03.2012.
Poruke
277
Broj reagovanja
0
Lokacija
Bijelo Polje
Fin fin ;)
A naravno da nisu posvuda... Ali imaju oni revire i za to... :) I mi isto tako da napravimo neki film o Tari, Drini, Nisavi itd... sigurno da bi smo to uredili i sigurno da bi u filmu glavnu ulogu imale velike pastrmke :) E zato treba otici na tajmena, lenoka i arktickog lipljena u Mongoliji pa da vidis sta je uzivanje i zagarantovan kapitalni ulov ;) Kad vec pomenu te destinacije ja bih obisao Mongoliju, alpske zemlje sve :) malo bih prosetao i po SAD jer mi se cini da su im rijeke opasno dobre i nezaobilazna Skandinavija :) Nesto mi to Argentina zvuci egzoticno :) E Aljaska je ec druga prica ;)
 

zonkerteam

Junior member
Učlanjen(a)
25.01.2009.
Poruke
76
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Imam 6 riginalni DVD sa Edvards Oliverom covek i pravi i pokazuje kako se peca  da uzivas
:hammer:
 
Vrh Dno