Wobble Fly

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Evo konačno načina da se parira varaličarima. Ne kažem da su uspešniji u ribolovu ali su vrlo česte situacije kada riba traži vibraciju. Sigurno vam se desilo da strimer provučete ribi pored usta, a da ga ona iskulira. Moja teorija je da je tada treba "probuditi" i nekako isprovocirati da napadne mušicu. Googlajući sam sasvim slučajno naišao na ovaj sajt i odmah se primio na ove mušice:

http://www.thewobblefly.com/



Autor mušice piše da je namenjena bucovu i štukama ali mislim da će isto tako biti uspešna i u lovu smuđa.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Nisam mogo da odolim, a da ne vežem jednog. :) Evo moje verzije Wobble strimera. Teško si ga smuđevima danas. :smoke:
 

Prilozi

  • namrsteni-wobble.jpg
    namrsteni-wobble.jpg
    106,1 KB · Pregleda: 257

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
vec smo o ovome piskarali i diskutovali na forumu pre koju godinu i bas o tommodelu od foama a spominjali smo jos neke...ja sam ih uradio par puta ali nikako ih nisam jos koristio u ribolovu...jesam probao bacati da vidim kakav rad imaju ali sta ja znam nije mi to to... :blush: nemam ja nista ni protiv takvih dodataka na nase fly-imitacije ali meni licno nije bas nesto narocito privlacna ta fora. Stvar licnog odabira.
Inace jako zanimljiva je takva kreacija sa telom od foama sa gumenim nogicama koja pored tog tzv. "kljuna" odaje imikro vibracije drmusanjem tih nogica...vrlo živahna i zanimljiva imitacija sa finim vibracijama. Za smuđa taman. Pa ko' voli nek izvoli.

 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Pravio sam pre 15-tak godina takve zajebancije za klena u  zeleno-belom koloritu na udicama no-8,2x duži vrat, i mogu vam reći da lovi odlično.Problem je bio onda u nabavci kvalitetne  pastike za kljun i batalio sam petljanje sa "voblerima" ako iskopam po kutijama negde neki komad postaviću sliku.Inače ideju za te stvari sam prvi put video u ribo reviji koju su oni preuzeli iz nekog Italijanskog magazina davnih 90-god. postojao je i SBS i popis materjala od kojih se rade:foam,poliuretan balza do raznih folija za leđa i tankih najlona za porebravanje celokupne imitacije.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Hleba preko pogače, prst dole za ovakve "muve" (ali opet  :tbumb: za vrednog Lazzu).

Tanka je granica između nekih varaličarskih i nekih mušičarskih strimera. Po meni, imitacija prestaje da bude mušičarska ako ju je lakše plasirati i voditi varaličarskim priborom. Ja bih osnovni fizički zakon zabacivanja u mušičarenju definisao sa "Masa je u koncu (a mušica je lagana)", dok je u varaličarenju "Masa je u varalici (a struna je lagana)". Kad naš strimer postane pretežak, treba da shvatimo da trenutno pecamo tehnikom (mušičarenjem) koja za njega nije baš efikasna.  :) Isti bi bilo da varaličar pokušava zabaciti laganu muvu.  8)

Mada ako je ovo Lazzino flajvoblerče lagano, i kao takvo nepodesno za spin, onda je ovo nesumnjivo fly strimer. Tj. fly vobler.  :D
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
mozete i mepsa da stavite na konac, to bi se po nekima zvalo flymeps, sto u stvari i jeste kad zabacite konac on leti :-\, zamislite, ili plovakfly, mislim da bi ovo pre trebalo da se prebaci u spansku musicu
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Probao sam danas ovog wobble fly i ima fantastičan rad! Silvio imaš pravo. Napraviću par ovakvih ciljano za bucka!
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
shomi je napisao(la):
mozete i mepsa da stavite na konac, to bi se po nekima zvalo flymeps, sto u stvari i jeste kad zabacite konac on leti :-\, zamislite, ili plovakfly, mislim da bi ovo pre trebalo da se prebaci u spansku musicu
E sad si baš lupio glupost Šomi. Onda po tebi ne treba da bude ni popper u fly verziji, ni clouser - jer ima sličnu akciju kao i twister ili shad? Nije korišćena balza za ovu mušicu niti je drukana olovom tako da nikako nije vobler - već mušica.

Plovakfly već postoji. I zove se indikator. :)
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Mislim da nije glupost, mislim da je obrnuto, postavljaju se neke teme samo da bi se pisalo, koja je razlika izmedju poppera u kojoj god hoces akciji i ovog voblera koji leti, lakse je staviti ruzno pace i dodati mu fly, gde ide musicarenje, nije samo stap, cekrk i konac musicarenje, i ono sto je na kraju je deo toga, to sve bezi od svega onog sto cini osnovu musicarenja, ovo sto ti pises mi vise lici na varalicarenje sa musicarskim priborom, to ti je nesto kao spin&fly, ili ti oce kaki nece kaki :klonja1:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Naprotiv! Ovo smatram velikim otkrićem za mene. Kaže Seb da se o ovome pisalo pre i jako se kajem što ranije nisam na ovo naišao. Planiram i u svom blogu da pišem o ovome i da jurim bucova čim mi se pruži prilika. A razlika... Razlika je ogromna! Popper plopće, a ovo tone i ima wobble akciju pri povlačenju.

To šta je za tebe mušičarenje, za mene možda nije. Cenim da je dalja diskusija na ovu temu sa tobom suvišna jer si jako ograničen. Ako nemas šta pametno da napišeš - bolje ćuti.
 

shomi

Senior member
Učlanjen(a)
29.08.2006.
Poruke
205
Broj reagovanja
0
Lazzo, ne znam da li to hoces da me isprovciras, ili to stvarno mislis, ja tebe nisam nijednog trenutka vredjao, niti omalovazavao, i ne prilici ti kao jednom od vlasnika sajta da se tako  ponasas, bar ne prema meni, puno te volim...
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Uvažavam te kao osobu - to i sam znaš. Ali sa ovakvim stavovima ne mogu da te cenim kao mušičara. Nisam te vređao, niti mi je namera bila. Zato sam i napisao "ograničen", a ne šta mi je prvo palo na pamet. Isprovocirao si me jer podcenjuješ moj trud i ideju.

Postovao sam mušicu na forum kako bi možda nekom zagolicao maštu ili stvorio nekome novu ideju za poboljšanu verziju ove mušice koju bi kasnije opet podelio sa nama. Sve je to tako lepo bilo dok se nije pojavio Miša kome je dosadno i uz pivce posle večere pravio dramu samo kako bi se zabavio.
Volim i ja tebe Šomi!  :lol:
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Video sam Lazzinu muvu ili strimera kog je namenio smudju. U ruci ne deluje ni nesto posebno lepo , ni revolucionarno. Jednostavno strimer ko svaki drugi, samo ima kljun na glavi.
U vodi je nesto sasvim drugo. To malo govance mrda tako izazovno, a dugi svetlucavi crveni repici od nekog flesa lelujaju i ceo deluje nestvarno. Pogodio mu covek velicinu i oblik kljuna tj pakte i ovaj strimer radi ko blesav. To su neke srednje vibracije koje sigurno ne mogu da uplase grabljivicu a verovatno mogu da je zainteresuju.
E sad, sve ono sto je na suvom bilo sasvim obicno i normalno u vodi je postalo kao pravo bice.
Kao dve budale smo ispred nogu provlacilli ovu mrdajucu muvu i odusevljavali se izazovnim radom i vibracijom.
Sto se mene tice ovo je dobra fora. Sigurno necu preci  samo na strimerisanje ovakvim mamcima, iako je odlican, ali cu na istu foru napraviti vise komada za vise situacija. Mislim da ce biti najbolja za bucova. Bacis popreko i lerujes, ono ide lagano i vrcka, Verovatno i za klena.
Mozda je bolja za reke, ne znam, videcemo
 
Vrh Dno