Wobble Fly

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Šomi brajko, kao što rekoh u prvom postu: dokle god su ovakve imitacije lagane, one su namenjene za Fly a ne za Spin. Dakle oće kaki!  :-*

Ja malo odlutah u prvom postu i dadoh moje viđenje svih ovakvih strimera, a lepo rekoh :tbumb: za ovaj Lazzin.
 

ekoljuba

Full member
Učlanjen(a)
16.08.2007.
Poruke
616
Broj reagovanja
0
shomi je napisao(la):
mozete i mepsa da stavite na konac, to bi se po nekima zvalo flymeps, sto u stvari i jeste kad zabacite konac on leti :-\, zamislite, ili plovakfly, mislim da bi ovo pre trebalo da se prebaci u spansku musicu

Cika Šomi bez uvrede ili omalovazavanja, ali to sto vi smatrate musicarenjem je prevazidjeno odavno. Musicarenje je odavno izaslo iz okvira salmonidnih voda i tradicionalnih musica od pera, dalke i konca. Naravno ako se vama ne svidjaju takve muve ili takav nacin musicarenje to je skroz ok i to je vas izbor.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Par snobovsko nastrojenih engleza koji su kakvi god bili jako puno doprineli razvoju i popularizaciji salmonidnog musicarenja s naglaskom na suvu musicu ipak uradili i to da je musicarenje postalo sinonim za nacin ribolova salmonida imitacijama insekata i to uglavnom povrsinskim imitacijama (dry fly) ipak jos pre njih su ljudi radili strimere za stuku I lovili je tako jos krajem srednjeg veka. Pislo se i o saranu. Tek posle se ta salmonidna manija razbuktala. Ipak ko sto ekoljuba kaze musicarenje se je oslobodilo tih kalupa. Davno su jos stavljali na musice I krilce od mepsa pa I propelere, davno dok se mi mnogi nismo ni rodili. Posle 2WW su u USA takve stvari mogle da se sretnu na vodi. A ako se prisetimo banjanove dry bube (kamenjarke) od plute vidimo da se odavno koriste kojekakvi materijali bez granica i prihvaceni su pod ff. Mislimo kako je epoxy minnow nesto novo pa nije. U hrvatskoj na jadro reci su je koistili nekoliko stotina godina prije svih nas samo da je radjena od prirodne smole i fibri prsnog pera patka. Jos tada a i danas unatoc naporima manjine musicarenje ne moze biti ograniceno na samo par imitacija. Ono i nije musicarenje zbog same imitacije nego nacina kako prezentujemo te nase imitacije. Pa kako kom milo ali tako jeste!
 

Šone

Hero member
Učlanjen(a)
04.01.2009.
Poruke
2.698
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Kada sam ga video kako radi u vodi  ::) ,morao sam ...Malo sam mu izvrnuo ime ali to je to ...

evo ga test ,kako ovo čudo rešeta  :rambo:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=smgBBbPCBq4[/youtube]

a evo ga na fotki  i moj prvi !
 

Prilozi

  • fly wobbler 1.jpg
    fly wobbler 1.jpg
    70,5 KB · Pregleda: 181
Vrh Dno