woolly bugger

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
jeli bre đole, ti ako nosiš sve muve koje imaš sa sobom onda sigurno ideš sa šleperom u ribolov  :D ;)
 

sulc

Newbie
Učlanjen(a)
21.03.2009.
Poruke
7
Broj reagovanja
0
evo još moji komadi

picture-045.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Jesam sa bledo roze pastrmke na gradcu ali je voda bila mutna
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
pitam jer vidim več dugo vremena ljudi koriste za salmonidne ribe i roza, i ljubičaste i plave wololly buggere a ja sam probao samo crnog, žutog, smeđeg i sivoga pa samo to koristim i nikako da probam na našim pastrmkama i nešto malo drugačije. Danas sam navezao još par komada...nabavio sam jedan fantastičan marbou (zlatno smeđi). Fantastična boja. Roza marabu nemam ali ču sada da probam da ga ofarbam.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Krajnje neopravdano zapostavljeni strimeri.

Ovo je jedna od "mušica" koja dozvoljava upotrebu širokog spektra materijala, te je stoga svako u mogućnosti da je pravi.

A da lovi, lovi...

Evo jednog bagera na udici br.10 sa dugim vratom..
 

Prilozi

  • W.bager 001.jpg
    W.bager 001.jpg
    130,9 KB · Pregleda: 287
  • W.bager 002.jpg
    W.bager 002.jpg
    141,9 KB · Pregleda: 293
  • W.bager 003.jpg
    W.bager 003.jpg
    155,7 KB · Pregleda: 284

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Mislim da nisu baš zapostavljeni  :), možda samo na forumu jer ih mnogi koristimo skoro na svakom izlasku ali svakako je dobro osvežiti ovu temu. Uglanom ih koristim za pastrmke, smuđa i grgeča a ponekada glena, u jednom izlasku na borovik sam bocnuo tri bebi bassa...to je svarno univerzalan strimer sa kojim se može loviti na svim slatkim vodama bilo tekućim ili stojećim ali i u slanoj vodi. Istina je da ga ne forsiram jer lovim nekim meni na oko lepšim strimerima ali ipak u skoro svakom izlasku i njega malo okupam i skoro uvek imam lep uspeh sa wollyima.

Od boja koje ja najradije koristim je bela kao #1, crni i zlatnomaslinasti-smeđkasti su mi više manje podjednaki.

Ovaj beli je najviše ofucan a lovan je 100% sva tri koristim več duže vreme i njima sam polovio razne ribice.

 

Prilozi

  • buggeri.jpg
    buggeri.jpg
    113,6 KB · Pregleda: 266

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Strelac,pravi bucovski :tbumb:
Seb,na ovakvog belog sam pre tri godine razbijao bucova.Dunav je bio ogroman i mutan.Mislim da je bila polovina septembra.Spustio se na pola vode i lupao po kederima kao blesav ali je odmah bežao dole.Ja mu bacim uzvodno,pustim da potone i onda lagano povlačenje sa ponekim brzim trzajem.Ne vidim ništa,voda bela kafa.I onda BUM!Kao na varalicu nekada.Lupi,štap da izbije.Dok ga dignem gore dobro se ispumpa.
Nikad nisam više dobro prolazio kao tada.Još se nisu ponovili takvi uslovi!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ovaj crni je varijanta sa crvenom nekom sredinom strimera i mislim da će da bude uz izazovno vođenje veoma zapažen od strane riba. Ovaj sa žutim repom će da bude za one situacije kad se ribe prave Englezi, ili će da rastera sve živo ili će da izazove neku veću na napad.
 

Prilozi

  • W.bager 004.jpg
    W.bager 004.jpg
    81,5 KB · Pregleda: 239
  • W.bager 005.jpg
    W.bager 005.jpg
    67 KB · Pregleda: 247

Mefisto018

Hero member
Učlanjen(a)
30.12.2006.
Poruke
2.112
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
.........http://www.youtube.com/watch?v=12qOpXNT-cA...............
 
Vrh Dno