World championship in flycasting 2012 Fagernes

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Drugi po redu i opet ce se odrzati u Fagernesu nedaleko od mene.
Zvanicni sajt prvenstva je: http://www.wcflycasting.com/default.html

Posebno je zanimljiv spisak ucesnika.... :doh:  :doh:  http://www.wcflycasting.com/Competitors.html 
 

japanac

Full member
Učlanjen(a)
08.03.2009.
Poruke
905
Broj reagovanja
21
Lokacija
Niš
Au kakva konkurencija! :doh: Drzimo ti palceve, Nebojsa! :yeswink:
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Ma prijavio se iz ciste zelje da jednom u zivotu ucestvujem na Svetskom prvenstvu. Ionako bih proveo ta tri dana sa najboljim bacacima na planeti, pa rekoh aj kad sam vec tu, da im zaostrim konkurenciju... :D  Jos kad bih imao vremena da se i pripremim....
Hvala na lepim zeljama... Sledi puni raport  :yeswink:
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Napred Nešo,  pokazi im kako mi juznjaci to radimo,ja sam im vec dao frku u Perućcu da znaju sa kim imaju posla, ocukujem da ih ,,dotepaš'' :) , na svetskom nivou
pozz Igor
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Milanče je napisao(la):
Ma tebe smo trebali da pošaljemo tamo :yeswink:

Igor, Veljko.... sigurno jos neko ko voli takmicenja, i eto nam reprezentacije.
Daj Boze da bude i trece SP ovde kod mene za dve godine. Smestaj i hranu ja obezbedjujem  ;) 
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.004
Broj reagovanja
255
Lokacija
Norway
Spey kategorije 15ft-18ft

Ne znam sta bih rekao o svom ucescu na SP. Sa moje strane sam prezadovoljan svojim rezultatima, a sa druge strane, reprezentujuci svoju zemlju sam razocaran.
Ipak cu izneti neka svoja zapazanja.
To je zaista izvanredan osecaj i zadovoljstvo upoznati najbolje bacace na planeti. Izuzetne licnosti spremni u svakom trenutku na razgovor i na otkrivanje i najmanjih tajni oko bilo kog pokreta. Svi se oni veoma dobro poznaju i sa spey-o-rama (SOR) i sa drugih takmicenja, tako da ih samo male nijanse dele i nikad se ne zna ko ce bolje baciti i pobediti. Svi imaju slicne stapove: B&W competition ili Carron  comp. Osim takmicara iz Zpey-a i mene koji smo koristili njihov kompetition line stap, koji sam par dana pre takmicenja pozajmio.
Ko sto sam vec rekao niti sam imao pribor ni vreme za pripreme tako da sam svojim rezultatom vise nego zadovoljan. Ispunio sam svoj cilj a to je preko 30m levom i preko 40m desnom gore. Zao mi je samo sto sam na treningu imao nekoliko izvanrednih izbacaja desnom i da mi je uspelo na takmicarskom delu, isao bih skoro 50m desnom, ali.... Svako ko je imao prilike da podigne glavu  duzine oko 25m i tezine 60 – tak grama, zna koliko je samo potrebno usaglasavanja pokreta da bi se samo ceo kanap ispruzio pri izbacaju pod uglom od 45%.
Ono sto karakterise najbolje u ovom sportu je takodje preciznost da se izbaci duz linije i da se dobije sto manji ugao preko 45%, dok ja i neki ostali moramo ici deleko preko tog ugla.
18ft- ovde je bilo malo manje takmicara jer se mnogi ne usudjuju ni da probaju. Na samom treningu , u svim disciplinama, slomljeno 6-7 stapova, Tellis je recimo slomio svoj, tako da je nezgodno i pitati za pozajmicu, jer je lomljenje cesto. Ja sam koristio Kristoferov Partrige koji je naprsnut na sastavu tako da sam i na to morao misliti.
18ft zahteva apsolutnu kordinaciju pokreta donje sa gornjom rukom, okretanje tela( ugao je 30%) raspored i oslanjanje nogu, dubina drifta, pravac izbacaja.... a sve to sa glavom duzine preko 30m i tezine preko 70gr. Tu sam apsolutno zasluzio poslednje mesto. Za trening ovim priborom i uopste susret sa njim, sam imao oko sat i po i to dok je Kristofer imao sastanak sa Norveskim timom. To je sve. Tad sam imao i par zabacaja preko 40m.
Sve u svemu ucesce u ovim kategorijama a pre svega razgovori sampionima su mi doneli jedno ogromno iskustvo i zelju da sto pre nabavim svoj pribor i treniram kad god mogu. Ono sto je sigurno je da cu trenirati u pravom smeru, u startu izbegavajuci pogresne pokrete, na cemu sam se svakom i zahvalio.

Rus Sergey Kluev samozvani « superstar», dobar caster i dezurni zabavljac, je svima ispricao o meni i da sam tek prosle godine kupio svoj prvi dvorucnjak, tako da nisu izostali veliki aplauzi svih ucesnika posle mog bacanja. Vise njih mi je cestitalo na hrabrosti da se uopste i prijavim.
Jos se oko same tehnike moze mnogo reci, ali to su teme za sebe.
Slike i jos ponesto cim se malo sredim.
 
Vrh Dno