Woven Hex Nymph by Matt Erny

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Perverzija od musice! Odusevljen sam!

image018_1.jpg


image019_1.jpg


image020_1.jpg


Celokupna procedura vezivanja ovde:
http://www.hatchesmagazine.com/page/april2006/160
 
M

Mr.Zakula

Guest
Stvarno je perverzija,i ja sam odusevljen!Nimfa je samo tako dobra!Leeeeeee,odavno nisam video nesto ovako dobro!
Daj recepturu Lazzo,da je mi zamotamo i doradimo,da bude jos bolja!
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam odusevljen. A i Hex nymph verovatno znaci nimfa neke Hexagenie, to jest, americke jednodnevke, koja ne zivi u Evropi. Bolje bi bilo da pogledate slicne nimfe nekog autora kao sto je Oliver Edwards iz Engleske, u kojoj zive skoro isti insekti kao i kod nas.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
^Hoces da kazes da ne moze da imitira ni jedndu drugu jednodnevku?
Imitacija je perverzija i dopao mi se nacin izrade tela. Nisam jos video taj stil i to sam hteo da podelim sa vama. Nisam hteo da vam uputim poruku da treba pecati ovom nimfom na nasim rekama.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Vrste iz rodova Hexagenia i Ephemera su izuzetno bliske-obe pripadaju familiji Ephemeridae, poznate po nimfama kopacicama, koje obitavaju u tunelima iskopanim u recnom mulju. Ako naucite da primenjujete osnove entomologije na ovakav nacin, lako cete prilagodjavati americke dizajne musica balkanskim potrebama i obrnuto. Pastrmke nisu poznavaoci entomologijskih prirucnika-nikada nisam ulovio jednu koja ga je nosila u dzepu i konsultovala pre nego sto ce da zagrize muvu.

Evo nekoliko slika/linkova koje ilustruju slicnost nimfi Ephemera-Hexagenia. Odozgo na dole su link za Ephemera danica (Evropa), te slike Ephemera simulans (Amerika), Hexagenia limbata (Amerika). U mojoj galeriji imate i foto subimaga Hexagenia (najv. limbata)-videcete da je vrlo slicna evropskim vrstama roda Ephemera. Najveca razlika je u velicini, jer najveci primerci Hexagenia su veci od najvecih Ephemera danica. Bledunjava obojenost je tipicna za sve nimfe kopacice-upravo zbog specificnog nacina zivota. Obratite paznju i na slicnost dve vrste Ephemera sp. sa razlicitih kontinenata.

http://www.first-nature.com/insects/ephemeroptera/ephemera_danica.htm


Ephemera_6_1_prev.jpg



Hexagenia_11_3.jpg




Ollie Edwards i njegova cuvena knjiga Flytyer’s Masterclass su revolucionisali vezivanja tokom 1990-ih i uveliko popularisali realisticni pristup. Njegova “Jointed Ephemera Nymph” funkcionise i kao super Hexagenia imitacija na vecoj udici i za nijansu zuckastijoj boji. Medjutim, Edwards obozava da lovi i vrlo jednostavnim muvama mekonogog tipa-rodom je iz Jorksira, kolevke ovih starih muva. Uz Charles Jardine-a, veoma je zasluzan i za popularizaciju ceskih i poljskih metoda lova nimfom po Engleskoj.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Izvinjavam se zbog velikog formata. Naveo sam samo 'image source' za slike sa Interneta, umesto direktnog upload-a slika. Voleo bih da ovaj forum ima opciju EDIT. :-(
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
U pravu ste za slicnost ovih insekata. Samo, imitacija mi se i dalje ni najmanje ne dopada. Nije lose telo, ali nozice i izbor udice je bas bez veze. Mrzi me sad da pravim i da slikam, ali zamislite samo nimfu majske sa abdomenom od mini tracice adekvatno obojenog zecjeg krzna, poput zonkera, koje leluja u vodi bas kao sto se i nimfa Ephemere krece kad izadje iz peska. Nije mi jasno zasto je autor ove nimfe odlucio da ona bude zauvek ukocena kao savijena na dole. To nema smisla kod ovog insekta.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
512
Broj reagovanja
169
Mix,

Pretpostavljam da je autor hteo da 'uhvati' pokret plivanja ove nimfe i zato je vezao na savijenoj udici. Mozda bi lepse izgledala da je koristio 'swimming nymph' udicu , koja ima S oblik.

Inace koriscenje zecjeg krzna je odlicna ideja i takve imitacije sa dosta ugradjenog pokreta obavezno 'rasturaju' ribu-mnogo bolje od realisticnih imitacija koje cesto bolje hvataju musicare po radnjama (da otvaraju novcanike) nego ribe. Ja vrlo cesto koristim za imitaciju velikih plivajucih nimfi Gary Borger's Strip Nymph. Evo jedne modifikovane verzije (razlika je sto ova pliva), autor je americki vezac Troy Bachman. Borgerova imitacija je prakticno isto to, samo bez pene.

02116-a.jpg
roy Bachman.
 
Vrh Dno