Za lakši početak molim vašu pomoć

Vrba

Newbie
Učlanjen(a)
20.10.2013.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Od toliko informacija na internetu dogodi se konfuzija koja nerjetko početnike kao što sam ja odgovori da skupe hrabrosti i probaju dalje. E pa ja ne odustajem!!!

Da se predstavim:

Slaven 27 iz HR. Živim na obroncima Papuka i neposredne blizinerijeke Drave. Trenutno u Zagrebu...
Sa ribolovom se bavim od ne znam koje godine valjda osnovna škola i ljetnih praznika na selu. Istinski zaljubljenik u prirodu, studiram zaštitu okoliša.
Ribolov: na malim riječicama oko Papuka sa čizmama do prsa sa L/UL spinn priborom do sada najbolji doživljaj prirode i opčenito ribolova. Najčešći ulov klen, pastrva rijeđe. Riječice kroz koje hodam nisu zagađene ribolovcima i osim nekoliko kolega koje sam zaljubio o ovu vrstu ribolova (bivši šaranaši) nema nikoga.

Želim iskušati mušičarenje jer me je oduvijek zanimalo, čak i više od sadašnjeg varaličarenje. Da bi lakše kreniu u tu priču molim Vašu pomoć.

Imam nekoliko nedoumica tj jednu najveću.
Kao što sam spomenu mjesta koja obilazim su male obrasle riječice, na potezu od 1km uzvodno možda ima 5 mjesta gdje se može bezbrižno zabaciti (obala 70% neprohodna) na +10m bacajući varalicu nerjetko u čučnju da se ne spetlja o grane. Ostala mjesta su improvizacije...

1. Da li bi mogao na takvim mjestima upotorijebiti neku od tehnika zabacivanja mušičarskim priborom-. ILI da li bi mogao uopće mušičariti?

2. Najslađe pitanje koji pribor za početnika? Za usporedbu koristim pribor 180 cm 3-10 g težine bacanja. Naravno pristalica sam laganog pribora:

3. Nemam od koga naučiti osim sa foruma. U mojoj okolinni se nitko ne bavi tom vrstom ribolova.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ako moze da se varalicari sigurno moze i da se musicari  :)
 

nespetro

Hero member
Učlanjen(a)
25.09.2009.
Poruke
2.006
Broj reagovanja
257
Lokacija
Norway
Pozdrav @Vrba i dobrodosao!

1) Da, ko sto sasats rece, mozes musicariti ali ce ti biti dosta nezahvalno i tesko zbog toga sto si pocetnik a tereni koje opisujes su i za iskusnije teski. Samo budi uporan i vezbaj i uspeh nece izostati.

2) Neki stap klase 3 sa pratecim cekrkom i kanapom ili eventualno klasa 4.

3) Na naslovnoj sajta http://www.musicarenje.org/ sam zapoceo seriju napisa o samom bacanju. Probaj tim nacinom i relativno brzo mozes savladati osnove s tim da kasnije samo mozes usavrsavati tehniku. Za sve sto zaskripi samo udri pitanjima. Na pravom si mestu  ;)
 

Xfactor

Senior member
Učlanjen(a)
09.08.2010.
Poruke
329
Broj reagovanja
0
Lokacija
Leposavic
Kao i svima koji nemaju od koga da nauce, predlazem ti da skines ovaj film i odgledas ga. Tu ces videti mnogo razlicitih zabacaja, uz mnogo objasnjenja o njima, tako da ces uz malo truda moci dosta toga da naucis.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=TOdvCH1vA80[/youtube]


Ne brini se mnogo ako krene lose u pocetku, moras, ali stvarno moras, da budes uporan. Jer, kao sto jedan dobar stariji musicar rece: "Drzanje musicarskog stapa i stapa za golf je jako slicna stvar. Naizgled vrlo jednostavna, uzmes stap i mases. A ustvari, vrlo komplikovana, jer sve te male razlike u trzaju i polozaju ruke prave hiljade razlicitih zabacaja."

Za takav teren kakav si opisao, takodje mislim da ti treba stap klase 3, sto se tice duzine ja bih najpre uzeo 8ft za tako malu reku.  :bye:
 

Vrba

Newbie
Učlanjen(a)
20.10.2013.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Da ne odgovaram svima pojedinačno.
Hvala svima. Video je zanimljiv i već se vidim kako vježbam zabacivanje na obližnjem jezeru ;) Varaličarski pribor sam kupovao uglavnom preko BassProShopa jer je povoljniji nego kod nas. Imam rodbine preko bare pa mi uvijek nšto ponesu. Ukoliko mi možete preporučiti neki mušičarac do 100 USD bio bih zahvalan. Inaće sam st croix fan i koristim samo njihove štapove ali moram se malo spustiti na zemlju jer su mušičarci dosta skuplji  :(
 

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
182
Lokacija
Doboj, BiH
Pozdrav Slavene, mozda za početak neki combo da kupiš kao na primjer ovaj: http://www.ebay.com/itm/New-Redington-Crosswater-FLY-ROD-REEL-COMBO-7-6-ft-4-2-Piece-/390675594934?pt=LH_DefaultDomain_2&hash=item5af6147eb6.
 

Benjamin

Senior member
Učlanjen(a)
28.11.2012.
Poruke
420
Broj reagovanja
182
Lokacija
Doboj, BiH
Kod ovog prethodnog je poštarina više nego bezobrazno skupa, izvini nisam na to obraćao pažnju, ali uglavnom neki combo za početak, sretno.
 

Vrba

Newbie
Učlanjen(a)
20.10.2013.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Hvala Benjamin. A samo štap u toj cifri. Za čekrk bi skupio do sljedeće posjete ili bi ga kupio kod nas.
 

krmpus

Newbie
Učlanjen(a)
14.02.2012.
Poruke
14
Broj reagovanja
0
Lokacija
Zagreb
ako si u Zagrebu,svrati do "Skorpiona",pa vidi sta je ostalo od stapova. Bili su na 30-40% snizenja,zbog toga sto izbacuju iz ponude sve vezano uz ff,pa se rjesavaju zaliha.. Bilo je najvise shimana,a i st.croixa,redingtona ,poneki tfo i jedan g.loomis.. al procackaj malo i ribolovne forume i oglase,uvijek se nesto nadje..
 

Vrba

Newbie
Učlanjen(a)
20.10.2013.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Svakako pogledam, nadam se da bude nešto u  tom cjenovnom rangu. Hvala

Evo i par slika terena







 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
sjajno ,ja ti preporucujem #3 stap.....ovde je grehota bacati varalicu....
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ovde je raj za mušičarenje laganim priborom...Itekako se ovde može mušičariti  :yeswink:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Mušičario sam i na manjim vodama sa mnogo više vegetacije,tako da je ovo prava voda.Kao što kolege kažu manju klasu i kraći štap.
Ja koristim 3# 7' full flex.
Da imam viška para uzeo bih neku 2#.
 

Vrba

Newbie
Učlanjen(a)
20.10.2013.
Poruke
17
Broj reagovanja
0
Dobro rijesio sam tu misteriju. Znaci moze se.
Sad pomoc oko cekrka
Sta mislite o shimano biocraft xt 34 ?
Stavim slike kroz sat vremena
 
Vrh Dno