Za sva vremena!!!

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
Inspirisan skorijim desavanjima na sajtu resih da otvorim novi thread! Bez ikakvih okolisanja ima direktno da raspravimo neke stvari!

Verujte, pun mi qrac vise prica na temu "isto hvata i onaj od 50e".

Mislim da smo temu apsolvirali 300x do sada. Radi se o razlicitim ljudima, principima, afinitetima, mogucnostima, zeljama,... i ko zna cemu jos. Naravno da peca i germina od 5e kao i cekrk od 5$ ali ima ljudi koji NE ZELE GERMINU i tacka!!!!

Prica o nekim vrhunskim stapovima i cekrcima NIJE nametanje volje, vec prica za one koje to interesuje. Tema nije obavezna za sve i kome nije po volji uopste nije u obavezi da se ukljuci u nju. naravno svaki "normalan" komentar je dobrodosao, ali da ne dolazimo u razne "situacije", bolje kontrolisati svoje zlezde i isqlirati malo!

A sada malo licno:

Imam svoj princip oko izbora pribora a kako zelim sebi zelim i drugima. Moji saveti su uvek dobronamerni, jer mi je muka da gledam ljude sa batinama u rukama. U poziciji sam da probam sve i svasta i iskustva upijam kao sundjer. Isto tako sam spreman da ih podelim sa drugima kao i da poslusam savete ali ne savete kako treba da bacim Winston/Sage/TNT/... i kupim germinu, jer su nase reke predvidjene za germinu.

Jos malo o ribama:

Ima ljudi koje NE ZANIMA babuska, crvenperka, skobalj, cverglan, bodorka,... Oni su na ovom sajtu da bi pricali o njihovom shvatanju musicarenja isto kao sto ima i ovih drugih. Ima onih koji pecaju klena u kanalizaciji sa uzivanjem, kao i sto ima onih koji vole da kleknu i napiju se vode kada puste lipljana.

Da bi se sprecile konfliktne situacije, valjalo bi mozda napisati neki sticky ali ja ga sasvim sigurno pisati necu...

Ima neko neki predlog?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma je vazno da se konfliktne situacije izbegnu. Naime forum je grcki izum, mesto gde su se skupljali filozofi i razmenjivali misljenja (a posle pravili gay orgije ali enma veze). Samim tim sukob misljenja je normalna i sasvim pozeljna stvar sve dok se dodje do istine i valjanog zakljucka. Prepucavanje NIJE! Iz prepucavanja proizilazi konflikt, iz konflikta sukob vecih razmera, a to nije dobro, kako za medjuljudske odnose, tako i za kvalitet sajta!
Sajt je stvoren i zamisljen kao mesto gde ce se skupljati musicari, razmenjivati iskustva, ideje, zajebavati. Kada sam ga stvarao znao sam da ce dolaziti do sukoba misljenja i kao stosam vec napisao smatram da je kvalitetan sukob 100% pozeljan, ali nisam mogao da predvidim konfliktne situacije!
Nisam zatecen situacijom, vise sam zbunjen, ali znajuci da nema normalnih musicara :), mislim da sitacija mora da se okrene na bolje!

Sto se tice diskuse o priboru, tu se slazem sa tobom. O vrhunskom priboru treba diskutovati, treba polemisati, novitete treba predstavljati, jer ako to ne bi smo radili, bili bi smo vam tokova i zaostajali bi za svetom. Sada ce neko da pomisli, pa ovo je Srbija, mali broj ljudi moze da kupi Sage/ Gloomis i slicne budze, ali ja za to nisam kriv. Koliko Vas je gledalo na TV ili citalo u novinama o Porsheu ili BMW-u, A koilko moze da kupi. Ista je to stvar! Ja se licno ne palim na pribor, ali imam razumevanje prema onome koji se pali. Jasno mi je zasto zeli i zasto ima hig class. Da li mu treba, potpuno je nebitno! Kakve su nam reke ubrzo nam stapovi nece ni trebati! Problem nastaje ako pojedinci pocnu da namecu svoje misljenje, da samo treba pecati sa Sage-om a ne i sa npr. Vision ili nekom jeftinijom markom stapa. Te ideje su bolesne i besmislene i ja ih za sada nisam video na sajtu. Forsiranje skupog pribora, da samo on vredi i da musicari koji imaju manje love pa samim tim i losije stapove, ja ne videh na sajtu i dokle god je takva situacija ja sam miran!

Sto se tice musicarenja razlicitih riba, i to je licni afinitet. Postoji dobra tema o Konzervativnom i liberalnom pristupu musicarenju, gde sam izneo svoj stav i ne zelim da se ponavljam.

Najvaznija posledica ovog threda treba da bude, smirivanja strasti clanova koji se nalaze u ovome sto sam pisao. Opusti te se bre! Uzivajte u musicarenju na nacin koji Vama najvise odgovara. AKo smatrate da je Vas pristup ispravniji slobodno ga forsirajte, ali bez vredjanja i konflikta! Budimo kao stari Grci (ne orgijski raspolozeni) vec, cistim argumentina, jakim cinjenicama, objektivno i stalozeno iznosite ideje!
E veci odgovor ne napisah u zivotu!
Salut!
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
987
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
Bravo! Konacno da noko prekini/zapocne novu raspravu. Svako ima svoje misljenje i pristup kako samo musicarenju, tako i priboru pa i vodi/ribama koje na njima peca. Ima ljudi koji vole da pecaju u smrdljivim barama, u mulju do kolena, ali to njima izaziva neko posbno divljenje, moze se to i razumeti. Imao onih koji vole da pecaju belu ribu, stuku, basa....Svi oni bi voleli da pecaju pastrmku i lipljena da ga ima u izobilju, narocito u okolnim rekama. Pa posto u Vojvodini na nema salmonidnih voda, ljudima ostaje da uzivaju u musicarenju drugih vrsta! Kod onih gde je slab riblji fond salmonida peca se klen i slicne ribe....Sviramo klincu mi mnogo, seremo ko foke, ali stvarno. Svaka riba pa bila to i crvenperka(nikad je nisam pecao) ili pastrmka izaziva isti stepen drazi u coveku, narocito ako je ulovljena na sopstveni izum, ali uvek sto je riba veca, draz i zadovoljstvo je u istoj srazmeri.

Sto se tice pribora, i tu je kenjaza ogromna! Svi bi voleli sa imamo stapove od 500$, cekrke od 300$ itd. da se frljamo dolarima kao da su dinari! Posto je situacija u nasoj zemlji nezahvalna, tako je i stanje medju musicarima. Ima ljudi koji mogu sebi da priuste kvalitetne stapove, ali su uglavnom oni koji se pre opredeljuju na neku srednju varijantu, bas zbog oskudice novca! Mi Srbi smo po prirodi smesan narod, bas zbog tog proseravanja i kenjaze. "Kupio kosija novi Audi Q7, pa sad moram i ja, ali ne mogu nemam novca"-ovo je cinjenica da smo svi takvi, ima nekih koji se pomalo prikrivaju iza drugacijeg lica, ali smo uglavnom svi takvi, "voleli bi da komsiji crkne krava"-to je nasa izreka itd. itd. Svi bi voleli da pecamo sa skupim/kvalitetnim stapovima, isto toliko koliko bi voleli da vozimo Q7.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Hehe :-D Lep pokusaj, ali gde je puno ljudi ne moze da nedodje do konflikta, posebno na forumima. I to sto laki spominje grke, i tamo je bilo svasta, pa tek kada popiju malo vina lele. Na kraju konflikti mogu da budu i korstni samo kako ih se gleda. Naravno ako je bez direktnog vređanja. To bi bilo kao gruba obrada neke kamene skulpture.
Što se tiče pribora, i sve moje tvrdnje su bilo dobronamerne. Moje namera je bila pokazati kako markenting ne zanima koliko ti imaš para, več kaže: "ti to trebaš, ovo najskuplje je najbolje", iako nije to uvek tako. Svi treba da si priznaju kako ima boljih stvari koje manje kostaju. Ali ako se nekom nesto sviđa neka ima, to je za njegovu radost. Ima stapova koji kostaju 500eu i onih su 200eu, i nisu ovi skuplji uvek kvalitetniji. To je tako, i realnost je da ona teza "koliko para toliko muzike" nije uvek tocna. Ne kazem da treba kupiti jeftinije. Ali ako nesto tvrdimo budimo realni, isto ako je tebi sage bolji od vision onda reci to je meni bolje zbog toga i toga, takvih i takvih karakteristika, a samo ime firme nema neku vrednost, barem meni. Isto, ja sam takav da ako odem jedan dan da kupim visiona, imam slucajno 500eu u đepu i od jednom mi se svidi onaj orvis ili winston, pa cak i da na mesto 150eu kosta 500eu i vise mi se dopadne uzet cu njega, ali ne zato jer je skuplji, ili ga ima neki tamo Pera profesinalac, nego zato jer se meni sviđa.
Sumadinac imas 100% pravo ovo sto si pisao, ljudi boluju od svojih kompleksa, i jos ih marketinski lesinari mrcvare. Zato ja forsiram da je važno što se tebi/meni/vama dopada i što si možeš priuštiti, jer krajnje nerealno je kupiti nešto pa plivati u dugovima ili ne plačati račune i životno važnije stvari. Ja sda mogu direktno otiči u trgovinu kupiti si jednog koji stane više od 300eu, ali neću. Zašto? Jer sam realan. Ne planiram biti u minusu koji mi je ne potreban, kada budem imao toliko love da mogu kupiti bar tri takava od jednom onda ču si priuštiti jednoga. Kada če to da bude nemam pojma, možda več sutra, možda za par nedelja, nemam pojma. To nije model po kojem treba da se svi ravnate, ali ja ga smatram ispravnim, praktičnim i najboljim.
Od svega toga je najvažnije je da se covek oslobodi svojih kompleksa koji mu stvaraju lažne želje i potrebe (ovo opcenito govorim).
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ovim necete smiriti nikoga. Naprotiv, ovo je jos jedno mesto za filozofiranje. A filozofije su vam razlicite. Ja poznajem mnogo musicara najrazlicitijih filozofija. Sve ih odlicno razumem. Ja odlicno razumem i onog ko misli da mora da ima najskuplji pribor i onog ko tako ne misli. I onog ko se "navukao" na lipljene ili pastrmke, ali i onog ko bi samo bucove i stuke da lovi. Kroz sve te faze sam prosao. U stvari, ja vas, momci, sve odlicno razumem. Sve vas ja odlicno poznajem, iako vecinu nikad nisam video. Nazalost, nemaju svi toliko iskustva. Ono sto ja napisem, poekad neko od vas potpuno pogresno razume. Pokusavam da objasnim, ali sve je gore. Jednostavno, zamisljeni film o musicarenju u nekim glavama previse je kratak. Montiran je na brzinu i potpuno je konfuzan. Slika mu je nejasna, a izvuk nije nista bolji. Verujte mi na rec. Ja poznajem nekoliko stotina musicara. Puno ljudi slicnih, na primer, Lakiju, nekoliko "Simpsona"...To je istina koja ne bi trebalo da vredja. Pa, ja se samo time bavim! Ja u toku jedne sezone odem na pecanje sa nekoliko desetina razlicitih musicara. Tako 20 godina. Video sam i majstore i budale, najbolje stapove i leskov stap (odavno). Predivne muve i one koje ni na sta ne lice. One koji masakriraju ribe i one koji vracaju visak....
Medjutim, ima i onih koji pogresno misle da sam JA jos jedan u nizu Panica, Ivanovica, Blafova, Vanja... "Eksperata" koji su nekad mogli da proture svoje izmisljotine i foliranja. Doslo je vreme kada ih je armija novih musicara, kojima su dostupne sve informacije, posebno s Interneta, potisnula u corsokak. Jos poneko napise poneku kojestariju, prepisanu iz stranih knjiga, casopisa ili Web-sajtova, ali ko jos to cita.
Ja nisam takav. Ja nikom ne prodajem muda za bubrege. Ako nesto napisem ili kazem, koristim svoju glavu. To je naravno privilegija iskusnih, koji u njoj imaju ono sto je potrebno za mnogo odgovora na brojna pitanja iz oblasti musicarenja. Nije mi jasno kako neko nece da shvati, da sam ja prizemljio stotine lipljena i bio odusevljen sto mi se to desava, ali kad sam jeeedva namolio u bistroj vodi jednog jezera da mi karas uzme nimfu, to je za mene bilo vadjenje iz monotonije, koja me uhvatila. Osecaj da si jedini, prvi i to, mozda na celom svetu kome to uspeva, je strahovito jak. Jedan od 1000 musicara ce ga doziveti. Ja jesam. I meni bi bilo krivo, da se to nekom drugom ostvari i tesko bih se smirio. Nije Simpson jedino koji omalovazava moj "uspeh decenije". Vecina to cini. Medjutim, proteklih decenija navikao sam na to. Pa kako bi drugacije ribari reagovali na nekog ko ih pravi na budale? Ako uvek imas duplo veci ulov od svojih kolega, prestace da se druze s tobom. I ja bih. Sujeta kod ribolovaca je veoma jaka. Neki mi se ni na ulici ne javljaju, samo zato sto sam bolji musicar. Znate, ja provodim sve svoje vreme proucavajuci musicarenje. To je velika razlika izmedju mene i vecine musicara. Uporediti mene i nekog ko desetak puta godisnje poseti jednu istu reku, je uvreda za mene. Ronaldinjo trenira svaki dan od malena, zato zna da igra fudbal. Njega ne mozemo uporediti sa momcima koji u Cairu igraju na male golove i gledaju ga na TV.
Nadam se da sam se uklopio u temu. Pisao sam o svom odnosu prema musicarima. Ovo najverovatnije opet nece razumeti niko od vas.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
E Sebastiane sad ga i ti pretera. Da bi formirao svoje misljenje o stapu moras mnoooogo da ih probas, vidis, dotaknes...
Po cemu je to Vision 3Zone tebi bolji od GT Four ili Extreme+? Zapamti, mozes da bezis od istine ali u 90% slucajeva se zna zasto je jedan stap skuplji od drugog. Ako mislis da mi odgovoris na ovu temu, moras makar 3 puta da procitas sta sam napisao! Nisam rekao da je onaj od 200 los, vec da je onaj od 500 bolji u 90% slucajeva, a zna se i zasto! Marketing je tu da formira ove paprene cene a realno onaj od 200 vredi 60 a onaj od 500 vredi 150! To je taj marketing i svi mi na zalost preskupo placamo pribor. U istoj si ti situaciji kao i ja! Da bi ti ovo bilo jos jasnije, najbolje da porazgovaras sa nekim samograditeljem stapova.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:


Bez vredjanja molim, poslednji put! (dr.lucky)

Sta si ti u svom postu rekao naravno da samo ti znas. Pazi, o meni nista neznas ali bas nista. Mozes samo da nagadjas, i to onoliko, koliko sam ti dozvolio. Razvlacis se od onog "mutan tip" do "mozda nije los"! Ima li sta gore od takvog nagadjanja? Sretao si razne, ali nas dvojica se nismo sreli nikada. Razmisli jos jednom koliko mozes da ma poznajes?
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
4
Lokacija
Beograd
MixMaster wrote:


Spremaju ga godinama, svakodnevno ponavlja iste operacije, na kraju ode na mesec ali je i dalje majmun! Ali iskusan majmun!

Sta si ti u svom postu rekao, naravno da samo ti znas. Pazi, o meni nista neznas ali bas nista. Mozes samo da nagadjas, i to onoliko, koliko sam ti dozvolio. Razvlacis se od onog "mutan tip" do "mozda nije los"! Ima li sta gore od takvog nagadjanja? Sretao si razne, ali nas dvojica se nismo sreli nikada. Razmisli jos jednom koliko mozes da ma poznajes?
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Prilikom stvaranja sajta imao sam za uzor sajt nakome sam moderator, a on je www.ciklidi.org. Da bi se izbegli problemi o kojima je pisano i/ili koji na ovom sajtu tek mogu da iskrsnu, a na gore navedenom sajtu su postojali, uprava sajta je donala odluku o zapovestima, koje clanovi mora da postuju prilikom pisanja po forumu. I gle cuda nakon uvodjenja zapovesti red je stvoren. Ali je zajebancija polako nestala, ili je nema kao sto je bila!
Ja mogu da prekopiram zapovesti i da krenem da ih primenjujem, ali se SVI zapitajte da li zelite tako nesto. Bolje da se sami uvedete u red, i da zajebancija ostane, nego da se uvodi meni mrska diktatura.
Kada sam stvarao sajt, nisam ni ocekivao da ce sajt biti prvi na googlu, ali gle cuda jeste. Otkucajte musicarenje i uverite se i sami. Ako smo vec prvi, onda cemo se i ponasati u skladu sa tim! Nadam se da sam bio jasan!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
ah, moram da odgovorim simpsonu! Izgleda nisam bio jasan, ili nisi dobro sve procitao. E to sto si rekao ja se slazem. I sam sam rekao da se moze desiti da ipak kupim drugi stap, iako mi se sada ovaj dopada. Ja sam izuzetno fleksibilan, ali dobro poznajem marketinške trikove, s toga sam i realan, i znam da plačamo porez bar dva tri puta i ostalo. Poznam te stvari. I nisam rekao da si ti rekao kako je ona od 500 bolji od onoga od 200. Krivo si to protumačio. Ili sam se ja krivo izrazio. U svakom slučaju oprosti ako sam se izrazio krivo.
Opet da u kratko kažem svoj stav. Cena ne predstavlja uvek realan kvalitet. Ako se netkome nešto sviđa i može si priuštiti onda neka to ima. Najslabije je za svakoga pojedinca da ne prepozna svoje potrebe, mogučnosti i želje, i pri tom da mu to kreirau drugi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo da skrenem paznju Simpsonu. Ja zaista ne mislim na njega kad bilo sta pisem. Cak i kad pisem o ljudima koji mnogo trose na opremu, ja uopste ne mislim na njega. U svakom mom tekstu on pronalazi sebe. Cim nesto kritikujem on se uvredi. Gresis, Simpsone. Ali jos vise gresi Laki, jer da nema ovako "zustrih" reakcija i rasprava, nase teme bi izgledale ovako: OVO JE ADAMS, PRAVI SE TAKO I TAKO I NJIME SVI LOVE VEOMA USPESNO.
 
Vrh Dno