Zabacivanje početnika

nikovladimir

Newbie
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Pozdrav kolege ribolovci,

zamolio bih vas za par konkretnih saveta u vezi problema koji imam i zbog čega sam na ivici odluke da prodam mušičarsku opremu :( .
Naime nisam imamo i nemam priliku da od nekog iskusnijek mušičara bilo šta naučim,pitam isl. već sam samouk koji pokušava da se edukuje sa foruma-neta.

Lovim tj planiram da počnem da lovim Klena na Timoku (Bor,Zaječar,Minićevo).

Imam konkretan problem prilikom zabacivanja:
- ne mogu da postignem daljinu koju hoću
- i najmanji povetarac mi napravi haos tj. dešava se da mi prvo padne konac pa mušica preko njega (u 80% zabačaja)
- ribe (klenovi uglavnom sitni) samo pridju onjuše mušicu...imam utisak nasmeju mi se i odu

Planiram izlazak na vodu u narednih 7-10dana, da li mi možete pomoći savetom kako da olakšam sebi zabacivanje.
- predvez , duđina, debljina ili šta već
- mušica sa olovom
- isl

Pribor koji koristim:
Štap Falcon Fly Trota 2,7m &5-6
Kanap plivajući &5-6
Čekrk Robinson
Predvez 0.35 - 0,25 - 0,14 (mislim da je tako čiča mi jedan kao vezao sa ciljem da mi pomogne ali očigledno neuspešno)

Cilj mi je da ptilikom zabacivanja u vodu prvo padne muva pa onda predvez,kanap itd....
Cilj mi je da u ovom periodu bacam nimfu (traćim klena pri dnu)...

Unapred hvala
 

zarkotekica

Junior member
Učlanjen(a)
11.09.2013.
Poruke
52
Broj reagovanja
0
predvez nevalja idi od 040 ili 035 pa 030.025.020.018 i sda mi koristimo sitne muve 14-16 za koje ti treba 016-014 struna .svi delovi od konca neka budu parcici od 0.50 cm a krajnji stavi duzi pa probaj .oko zabacivanja to se neuci za 1 dan ili 1 sezonu vec par god .a klenovi ponjuse i odu nepogodis musicu za koju je zainteresovan.imas dobar forum pa citaj ovde a mozes i ovde.u pp
 

box018

Junior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
97
Broj reagovanja
0
Lokacija
018
evo ovde imas zabacivanja receno os A do S...  :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=1Bg6njFSKv4&list=PLAFFE1BA2E6932540


:tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

nikovladimir

Newbie
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Da li ima značaja ako je mušica otežana olovom-tj. da li će izbačaj biti dalji,lakši isl?
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Moj ti je savet da naredni period iskoristis za vezbanje zabacivanja,tako da za pocetak sledece sezone budes spreman,ovo i nije najbolji period za lov na klena narocito pocetniku.Sve u zabacivanju pa i daljina dolazi vezbom i radom, oprema ti nije losa,dobio si savet za predvez ,ako si u mogucnosti kupi neki monofilamentni konusni vezi mu ringlicu za tipet i samo tipet menjaj,izbegavaj u pocetku glomazne i otezane musice,ako ti nije mrsko vezbaj na suvom ili vodi ali ne pecajuci nego samo zabacuj, jedini konkretan problem koji si opisao je sto ti kolko ja vidim kanap kolabira pri zabacaju, to je kod pocetnika cesto zbog loseg stopa,ili loseg ubrzanja kroz zabacaj,evo lepog objasnjenja za pocetak http://www.youtube.com/watch?v=Kkmo4X-mJeQ a onda pogledaj i ovo http://www.youtube.com/watch?v=hsBtxC751oc sve sto te interesuje pitaj dobices i vise odgovora nego sto ti treba
pozz igor
 

box018

Junior member
Učlanjen(a)
24.07.2013.
Poruke
97
Broj reagovanja
0
Lokacija
018
evo ti za klena :hammer: :hammer: :hammer: :hammer: :hammer:



http://www.youtube.com/watch?v=4mZ2WxjmWBo
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
nikovladimir je napisao(la):
Da li ima značaja ako je mušica otežana olovom-tj. da li će izbačaj biti dalji,lakši isl?
Ne, tezina musice ne utice na taj nacin na zabacaj.
Za vatanje klena uopste nije presudno da prvo muva padne na vodu, a tuck cast je jedna od grubljih prezentacija muve na vodenu povrsinu i nije prevashodno namenjena suvim musicama, za klena ti je bitniji duzi predvez i njegovo lepo i potpuno ispravljanje na vodi, ali to prvo moras da uvezbas standardnim duzinama predveza pa da postepeno po potrebi produzavas predvez
 

nikovladimir

Newbie
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
box018 je napisao(la):
evo ovde imas zabacivanja receno os A do S...  :lol: :lol: :lol: :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=1Bg6njFSKv4&list=PLAFFE1BA2E6932540


:tbumb: :tbumb: :tbumb: :tbumb:

Hvala za linkove stvarno su dobri
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Ajd ti lepo to sve popakuj te ako ti vreme da put Nisa. Ja cu naci vremena da ti pomognem oko ovih problema samo da se ne predas tek tako.

Inace nema tog ko se nije namucio, neko manje, neko vise, al i u tome ima neke drazi kada dodjes do cilja koji si zacrtao.

Drustvo ti je vec dalo neke savete, gledaj te videee i zaboravi na to kako loop izgleda, gledaj za sada u ruku i u stap, po vise puta, trazi u svakoj sekundi sta taj bacac radi.

Pozdrav pa se nadam i vidimo.
Djordje
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Moj savjet ti je da naučiš terminologiju,često ćeš nailaziti na strane izraze.Evo već imaš loop i još neke druge.
Zima je pred tobom i to je najgori period za mušičare ali imaš internet i čitaj!
 

zeljko

Junior member
Učlanjen(a)
25.11.2009.
Poruke
38
Broj reagovanja
0
Nemoj tako lako odustajati. Svaki početak je težak.

Ako već nemaš pomoć nekog kolege opali po netu. iznenadićeš se koliko možeš naučiti.
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
moj ti je savet da odes kod djoleta  ;) ako nisi uspeo sam da provalis kako da lepo bacis bar desetak metara jedino resenje je da posetis nekoga ko ce ti pokazati sta da radis .
nemoj mnogo da se nadas u to pecanje na koje planiras da ides za nedelju dve  :nowink: sada u ovo doba godine prezentacija , prava muva i pravilno citanje vode dolaze do izrazaja jer klen nije mnogo aktivan ...tako da ces se tesko napecati kao pocetnik .
bolje nauci do leta kako lepo da bacis 15m sto je dovoljno za uspesno musicarenje klena a nije velika daljina i problem da se nauci  :)
 

nikovladimir

Newbie
Učlanjen(a)
12.11.2013.
Poruke
5
Broj reagovanja
0
Djole je napisao(la):
Ajd ti lepo to sve popakuj te ako ti vreme da put Nisa. Ja cu naci vremena da ti pomognem oko ovih problema samo da se ne predas tek tako.

Inace nema tog ko se nije namucio, neko manje, neko vise, al i u tome ima neke drazi kada dodjes do cilja koji si zacrtao.

Drustvo ti je vec dalo neke savete, gledaj te videee i zaboravi na to kako loop izgleda, gledaj za sada u ruku i u stap, po vise puta, trazi u svakoj sekundi sta taj bacac radi.

Pozdrav pa se nadam i vidimo.
Djordje

Djordje hvala na pozivu,
često sam u Nišu tamo sam završio fakultet imam puno prijatelje. Tamo sa ženom imamo stan koji redovno obilazimo itd

Posle čitanja vaših i ostalih postova,gledanja različitih filmova-klipova o mušičarenju mišljenja sam da bez konkretne pomoći
objašnjenja i saveta od nekog ko to dobro radi nema rezultata. Mogu ja da treniram i bacam danonoćno ali ako to radim pogrešno džaba sve,
može jedino da dodje do toga da se predam...

Javiću se u nekom trenutku pa ako budemo mogli da uskladimo vreme biću ti zahvalan  :bye:
 

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
nista hvala ,ponesi pare da platis jedenje i pijenje i ima da bacas ceo kanap :hammer: :hammer:
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
139
Lokacija
Kruševac
To se tek tako baca ceo kanap? Ima se izjede mnogo ( dok ne utihnu) jaganjci pa da se baci ceo kanap. Od koliko metara?  :D
 
Vrh Dno