Zaglavio se stap

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Nazalost moj omiljeni stap se zaglavio ;-( (ne mogu rasklopiti 2 segmenta). Naravno dogadjalo mi se ovo mnogo puta za 35 godina pecanja, ali ovaj put ne mrda!!!
UPOMOC!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ni pod razno nemoj da pokusavas sa uvrtanjem oko duzne ose!!!

Ako si mazao spojeve, pomaze blago grejanje fenom za kosu iz daljine. Jedini nacin a da ga ja znam je da uzmes dva parceta unutrasnje gume (auto, bicikl) i polako probas da ga rastekas. Prosto neverovatno koliko je to efikasna metoda!

Ako je u pitanju SLT petodelni, onda bolje da ga das meni upola cene :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Da ti nije kapnuo neki lepak ili lak na stap pre pecanja? Ako nije, onda ce se izvuci. Moraces samo da ga nagrejes. Iznesi ga na neko osuncano mesto i sacekaj nekoliko minuta. Posle zapni, ali pazi da ga ne uvrces i da ne ostetis sprovodnike.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Zasad jos uvek nista, i grejao sam ga i suncao, i trudio se,... Ranije se obicno posle par dana lako razdvajao. Dva dana sam pecao, dobro ga izmorio i nisam ga rasklapao!!! Znam da ne smem da uvrcem i silujem. Pusticu ga da se jos malo odmori!!!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Grejanje pomaze samo u slucaju da si mazao spojeve, u suprotnom pomaze hladjenje (da se materijal skupi). Mokar peskir u zamrzivac pa onda oko spoja.

U sustini najvise pomaze da ga prodas meni :hammer:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nisam neki poznavaoc fizike, ali uvek mi je uspevalo da razdvojim delove zagrevajuci ih, iako ih nikad ne mazem. Ne znam zbog cega je tako. Ponekad treba i dva coveka za razdvajanje delova.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Meni se nikada nije desilo da budem sivonja i nastekam stap da ne mogu da ga rastavim :hammer:
Dva coveka lakse slome stap :lol:
To je bre Mix elementarna fizika, samo jedno telo postoji koje se ponasa u suprotnostima sa fizikom, a to je cvarak :hammer:
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Hahaha :)
Kako si ga vratio kuci iz ribolova? :)
Pokusaj vrucom vodom i nekim tecnim sapunom, sudomilom itd...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Meni se cini da se ovo sa stapom desava najcesce kada posle toplog dana pocne hladno i vlazno vece. Tad najcesce pocinju problemi. Ja uvek to resim tako sto drzim rukom spoj i tako ga malo nagrejem. Onda drugi musicar cvrsto uhvati drsku, a ja (vlasnik stapa) vrh. Vucemo iz sve snage u potpuno istom pravcu, a razlicitom smeru, pazeci da ne ostetimo sprovodnike. Najmanje sto puta mi se to dogodilo i uvek mi je uspevalo da razdvojim delove bez problema.
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
USPEH - ja sa jedne strane, a moja zenica sa druge i natezi. Sve u istom pravcu i suprotnom smeru. Bez mazanja :) HVALA!!!
 
Vrh Dno