Zastita od trave

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Strelac veruj mi nisam bio u nekoj offline radnji mesecima. I tada se retko kad interesujem za plovkaroške skalamerije. Baš ću da pogledam za ove bužire sledeći put.
 

Kuzma

Hero member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
1.054
Broj reagovanja
11
Lokacija
Nis
  Da, ja sam silikonske nalazio samo u bezbojnoj boji  :doh:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Ja se uopšte i ne interesujem za plovkaroške stvarke ali uleti u oko nešto zanimljivo uvek. Čim nešto spazim ja mu nađem namenu za ove naše zanimacije.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Ne mogu da verujem koliko je teško naći 0.7mm+ strunu u Niškim ribolovačkim radnjama, a da je ispod 200m. Danas sam svratio do poljoprivredne apoteke i kupio "Auto Cut Glavu". To je ustvari ona struna za kosilice (trimere) za travu. Platio sam 250 din. (2.5€). Verovatno bi bilo još jeftinije da sam je našao na koturu, a ne sa sve ovom glavom za kosilicu.

Prvi utisci su odlični! Više mi se sviđa od običnog monofila. Jeste malo deblja... ima je oko 1mm ali je dosta mekša što je čini idealnom za velike udice.

Ima je čak i u raznim bojama. :) Crvena, žuta i transparentna.
 

Prilozi

  • struna-za-kosilice.jpg
    struna-za-kosilice.jpg
    72,2 KB · Pregleda: 280
  • razne-boje.jpg
    razne-boje.jpg
    11,8 KB · Pregleda: 273

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Ma navezes 1000 strimera pa kada kojeg izgubis gubitak se jedva da oseti :p :D
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
Markovicu, preterujem! :) Slažem se... Ali za ovo sam siguran da će odoleti njihovim zubima pre nego neki monofil 0.6 ili 0.7. Planiram samo da je koristim kada ovako stavljam zaštitu: http://www.musicarenje.org/forum/index.php?topic=2930.msg63842#msg63842
Kada je ovakva zaštita u pitanju onda je debljina strune i poželjna. Lako se deformiše nekim izvorom toplote i ne mora da bude toliko "zapeta". Inače za sanke nije... Stvarno je debela! :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Konačno sam se kanio probati nešto što sam več podavno zamislio. Zaštita od trave koju možemo staviti na skoro svaki strimer koji je več navezan bez te zaštite. Dakle zaštita koju možemo skidati i ponovo stavljati na svaki naš omiljeni strimer. Ja sam na takvim terenima gde mi ta zaštita ne treba ali ponekada se desi da sam na takvom terenu gde bi baš voleo da je imam a nemam ni jednog takvog strimera a i mrzi me tako ih vezivati. Pa sam tako osmislio ovaj sistem.

Sve što nam je potrebno je odgovarajući najlon, silikonski bužir, upaljač i bobina sa koncem a može umesto toga i termo bužir (ako strimere ne spajamo kopčom nego ga direktno vežemo na sajlu) ako se odlučimo za termo bužir onda ga upaljačem fiksiramo kod okca udice kroz kojega ide najlon koji nam služi kao zaštita od trave. Meni je ovako jednostavnije jer ja inače strimere kačim o kopču pa tu termo bužir ne dolazi u obzir. Sutra ili danas kada se vratim sa posla ču vam pokazati i to sa termo bužirom.

Na slici je nalon 0,45 mm mada bi bilo bolje da je deblji mada meni i ovaj prolazi kroz lokvanje bez problema. Probao sam to zadnji put ali slično beše jer nisam imao pri sebi ovaj silikonski bužir nego sam vezivao koncem  :blush: :doh: :D Ovako je mnogo jednostavnije a sasvim solidno čvrsto da ne spada. Ja sam zadovoljan...i sledeči izlazak na vodu moram ovo da isprobam na jednom delu jezera gde još uvek ima za šta da se zakači strimer bez zaštite.

Slike su rađene telefonom.
 

todor

Junior member
Učlanjen(a)
22.09.2006.
Poruke
71
Broj reagovanja
0
Lokacija
Kragujevac
Ova varijanta je najjednostavnija

http://www.fish-bones.com/flytying-weedguard.html

i u kombinaciji sa Lazinom kosacicom je pun pogodak.

 

munze

Junior member
Učlanjen(a)
12.12.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Da li neko zna koja zica bi odgovarala da se od nje napravi zastita za travu?
_57_zpssetszpqv.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.116
Broj reagovanja
1.167
Lokacija
Čačak
Da nije prejaka boki?
Druze tanja ali opruzna.... ili najlon deblji

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Nije prejaka kad upotrebis adekvatnu debljinu.

Sent from my HTC One using Tapatalk

 
Vrh Dno