Zasto mora da bude ovako?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

brown

Newbie
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
Do sada se nisam javljao na ovaj forum a kako trenutno stoje stvari mozda necu nikad vise. Gledam ga par meseci sa paznjom, ali kako vreme vise odmice shvatam nesto polako. Iako sam pocetnik kome je sva pomoc neophodna, umesto da se ovde pise o musicarenju pise se o svemu drugom. Pljoske, nozevi i sablje, psi, o musicarenje.com, o nosenju ribe u torbama, protiv C/R, noc vestica, klanje riba, niko nista ne prica o muvama, zabacivanju, tehnikama vodjenja muve, terenima, priboru.
Prednjaci pedjabg kako shvatam profesor neki. E jadne su nam skole u kojima su ovakvi profesori. Izbacen je sa com ali zasluzuje da ga izbacite i sa org. Takvi nedovrseni moralni patuljci ne zasluzuju da se sa njima diskutuje. Nekoliko puta sam ljude na skype pitao za razliku izmedju dva sajta zajednickog imena i dobio odgovore da slucajno ne posecujem com jer tamo nisu musicari vec neki drugi. Ali ja pet puta vise naucih od njih nego od vas, makar su im tekstovi na sajtu san snova. Forum gledam ali ne ucestvujem a kako stvari stoje necu vise ni na ovom ucestvovati aktivno. Ljudi po ovome sto citam veci sportisti su oni sto pecaju sarana na dubinski i klena na plovak nego musicari. Pametni ljudi kada citaju ovo sto vi pisete nikad nece postati musicari vec ce se okrenuti drugim nacinima ribolova. Sve dok se ne otarasite nesrecnih ljudi kao sto je profesor pedjabg ili mixmaster ovaj sajt ne zasluzuje da bude musicarski. Morao sam ovo da kazem a vi ako hocete obrisite, ja se necu javljati dok je situacija ovakva.

Borko Boskovic
Sopot
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Hvala, brown, samo ste me ucvrstili u uverenju da nastavim na isti nacin.
Zelim Vam lep provod i uspesno napredovanje u musicarenju uz musicarenje.com.
Pritom, i na musicarenje.org ste dobrodosli, ali je opredeljenje, ukoliko i insistirate na njemu, iskljucivo Vasa stvar.
S pozdravom, "neki profesor", "moralni patuljak" i "nesrecni covek".
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Brown, ja tvoje kritike sa zadovoljstvom prihvatam. Mislim da si u pravu za mnogo toga. Tvoje reči su oštre, ali donekle i istinite.
Problem na forumu je u nepridržavanju zadate teme. Velika sloboda koju gazda Laki daje članovima foruma može biti i korisna i štetna. Oni koji se pridržavaju postavljenih tema, ma šta pisali, koriste forumu, dok oni koji svaku temu pretvore u cirkus, štete.
Ja ne posećujem turbo folk remix ovog sajta, ali verujem da je tamošnji gazda strog i ne dozvoljava skretanja s tema i previše slobode. Ovde se sasvim obratno ponašao, podmuklo se trudeći da uništi ovaj forum. Njegove kopije i sada vršljaju po ovom sajtu, sa istom namerom.
Moraće i ovde da se zavede malo reda.
Ti si u pravu. Ovde postaje dosadno, mada na ovom sajtu ima mnogo više mušičarskih istina i mudrosti.
Hvala ti, Brown. Tvoj post će promeniti stvari na bolje. Ti si kap koja preliva čašu.
Budi ovde i nastavi da kritikuješ. Pazi samo da ne vređaš pojedince, jer će onda tvoje dobre namere da se rasplinu.
Podstakao si me na veoma ozbiljan razgovor sa gazda Lakijem. :tbumb:
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Uz novi album Bruce Springsteena Magic pisem ovaj post. Veoma lep album, setan! Probacu da dam odgovor na tvoje pitanje dato u samom nazivu posta. Zasto? Esencijalno pitanje, dato jos od strane Marka Aurelija. Postoje razliciti pristupi forumu i admin je taj koji odlucuje kako ce se primenjivati. Kada sam stravrao sajt ja sam imao zelju da on bude jedno opusteno mesto, bez represija, bez cenzure. Spoj edukativnog i saljivog. Gde ce pojedinac da se opusti, da pise da cita. Da postavlja pitanja i da mu se na ta pitanja daju i oprecni odgovori. On ce sam u skladu sa sobom da proceni sta ce i kako da prihvati. Prosto zar ne? naravno da teme lako sklizu u offtopic. Ljudi se sasle, zezaju i to nekome smeta. Mozda i velikom broju clanova, posetioca, ali ako bi uveo represije onda ja unistavam ideju od samog pocetka, da stvorim opusteno mesto. Naravno da onda neko moze da pomisli da edukativni deo je zanemaren, a ja mislim da to nije istina. Nebi da se bavim analizom sajta, nevolim to, ali da li zasta, ali iskreno  druze brown, mislis da na sajtu nema tema, odgovora, ideja i sl. vezanih za musicarenja. Da li zasita to mislis?? Odgovori mi molim te i ja cu da nastavim dalje da objasnjavam!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Dr. Lucky, veliki mudrac, zamislio je odlicnu koncepciju za svoj i nas sajt. Uparvo je koncepcija sajta onakva kako vecini na ovome forumu i odgovara. Da nema sale i zajebancije verovatno bih i ja posecivao druge foruma a sto se tice ozbiljnih odgovora na musicarske teme, njih ima i sto je najvaznije ne vlada jednoumlje kao "negde drugde".

Veruj mi da ces i ti promeniti misljenje i o samom sajtu i o clanovima sajta kad se budes malo aktivirao i udjes u ovdasnje razgovore, ali naravno pristojnije i sa dobrim namerama.

 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Mixmaster je napisao(la):
  Podstakao si me na veoma ozbiljan razgovor sa gazda Lakijem. :tbumb:

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Potpuno se slazem sa Lucky-jevim gledanjem na stvari, iako sve teze nalazim strpljenje za uljudno hendlovanje sa duhovima na sajtu.
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Evo ja pozivam clanove foruma da pokazu sta su musicari. Otvarajte teme, dajte argumentovane odgovore. Da malo zajebanciju skresemo a da se bacimo na ono sto svako od nas najbolje zna u ovom nasem sportu ili strasti. Ne menjam koncepciju, zajebavanje ostaje, ali hajde da se malo orijentisemo na musicarenje! Ja pocinjem odmah!
 

Veso2

Junior member
Učlanjen(a)
25.06.2007.
Poruke
89
Broj reagovanja
0
brown je napisao(la):
.....Iako sam pocetnik kome je sva pomoc neophodna, umesto da se ovde pise o musicarenju pise se o svemu drugom. .....niko nista ne prica o muvama, zabacivanju, tehnikama vodjenja muve, terenima, priboru.
Pametni ljudi kada citaju ovo sto vi pisete nikad nece postati musicari vec ce se okrenuti drugim nacinima ribolova.... Morao sam ovo da kazem a vi ako hocete obrisite, ja se necu javljati dok je situacija ovakva.

Borko Boskovic
Sopot

Nadam se da mi autor gornjeg teksta nece zamjeriti sto sam malo redigovao citat, osvrcuci se na ono, kako ja mislim, najbitinije.. Prilicno je zalosno procitati tako neku konstataciju nekoga kome treba pomoc (a kome ne treba..?), nekoga ko bi se rado upoznao sa musicarenjem i svim njegovim sastavnim dijelovima sto je, ili bi trebalo biti, i glavna preokupacija sajta!? Naravno, vrag ipak nije tako crn kako izgleda, ima tu mnostvo dobrih tekstova na razlicite teme, tekstova koji se bave musicarennjem i nicim drugim. Medjutim, konstatacija da ima i previse, najblaze receno, gluposti, ima. Na pretek. Posebno je omiljeno, s vremena na vrijeme (da ne kazem, neprestano) napadati i vrijedjati, omalovazavati sve i svakoga oko sebe, pri cemu su neke osobe posebno izlozene atacima svake vrste. Ni na kraj pameti mi nije da se upustam u to sta je ko rekao i sta je ko zasluzio "i ko je prvi poceo", ali mi nesto drugo pada na pamet. Razmisljaju li ponekad gospoda koja se  ne libe ispucavati nekakve otrovne strijele i lijevo i desno, upotrebljavajuci pocesto prilicno vulgaran rijecnik kako se to odrazava na posjetioce i aktivne ucesnike foruma? Sta oni, da tako kazem "normalni" korisnici sajta koji bi, bas kao i gospodin koga citiram, da diskutuju i polemisu o MUSICARENJU, nicemu drugome? Ili, kako covjek da uputi svoje dijete, sina, kcerku koji bi se mozda rado poceli baviti musicarenjem, ajde sine, uloguj se tamo na sajt, puno pametnoga ces nauciti? Napisana rijec moze biti vrlo nezgodna stvar, stoji tu gdje stoji, bode oci, ne mijenja se. Ostaje tako, crno na bijelom, a buduci da se ne moze ocekivati od moderatora i ostalih "glavnih" da bas sve precesljaju, izbace ovo ili ono, banuju ovoga ili onoga, jedini nacin, po meni, je da svi, ali bas SVI koji si uzmu zagarantovanu demokratsku slobodu (!?) pa pisu o  cemu pisu, da to  cine sa potrebnom dozom samokritike, tolerancije i odgovornosti. Postovanja prema sebi samome, u prvom redu, ali i prema svima drugima. Jeli to tako tesko? Uvazavati tudje misljenje, pa cak i ako je skroz suprotno od sopstvenog! Pokazati razumijevanje za onog "koji ne zna" umjesto sprdnje i isticanja u prvi plan samoga sebe sa velikim JA, PA JA; PA OPET JA I NIKO KAO JA... Za tako nesto, razumijevanje, toleranciju i respekt prema svima i svakome, ne treba  ni neka skola, niti odredjena starosna dob, niti neko vrhunsko znanje iz bas svih oblasti musicarenja.. Mr. Borko, sve sto vas zanima pitajte  na forumu, ipak je ovdje puno dobrih ljudi koji i puno znaju i hoce pomoci. Ako ne dobijete zadovoljavajuce odgovore iz oblasti fly castinga (tu kao nesto malo znam), pitajte preko privatnih poruka i ja cu vam rado odgovoriti ili vas bar uputiti na nekoga ko zna. Zasto? Pa jednostavno zato sto i ja kao i mnogi, mnogi dobri ljudi i musicari oko vas, na ovom i svim drugim fly fishing forumima svijeta ako hocete, pomoc drugome musicaru vide kao jedan od esencijalnih faktora musicarenja! Nadam se da poslije ovoga necete uzeti varalicu u ruke (nista lose o varalicarima, naprotiv) musicarenje je mnogo vise nego neki sukobi i djetinjasto ponasanje malog, vrlo malog broja pojedinaca.. Za kraj, ja uopste ne mislim da su "ti tamo pojedinci" neki krajnji negativci od kojih treba bjezati kao djavo od krsta, mislim da samo ponekad gube kompas u prevelikoj zelji da se na neki nacin dokazu i dopadnu citalackom auditoriju.. Nisu oni tako losi.. Ja bar necu da vjerujem u to!!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Mozda je dobro resenje da clanovi kada pisu off-topic tj, zajebanciju ili prozivku, istu urade u recimo plavoj boji. To bi u mnogome povecalo citljivost korisnih postova u zadatoj temi.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
dr.lucky je napisao(la):
Evo ja pozivam clanove foruma da pokazu sta su musicari. Otvarajte teme, dajte argumentovane odgovore. Da malo zajebanciju skresemo a da se bacimo na ono sto svako od nas najbolje zna u ovom nasem sportu ili strasti. Ne menjam koncepciju, zajebavanje ostaje, ali hajde da se malo orijentisemo na musicarenje! Ja pocinjem odmah!

Ja isto. Meni baš taj ambijent najviše odgovara, jer imam mnogo toga o svemu vezanom za mušičarenje da iskažem. Volim kad imam zainteresovane sagovornike na forumu, a ne klovnove iz cirkusa. Dokaz za to je da, u prvih par meseci od nastanka ovog sajta, nisam upotrebio ni jedan smiley. Mušičarenje zahteva ozbiljan pristup. Dosta je papazjanije, koja je iz "Španske mušice", poput zaraze, prešla na sve delove foruma.
Znam ko je uneo taj virus i ko se zbog toga "zadovoljno" smeje.
Pozivam sve članove ovog foruma da se malo uozbilje i vrate na teme vezane za pravljenje muva, tehnike mušičarenja, ribe, opremu, CR, ponašanje na vodi...., jer je ovaj sajt posvećen tome, a ne ničemu drugom!
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Mixicu za ovo imas + od mene. Borko posto vidim da si iz Sopota koji je u blizini BG-a ako zelis dodji na musicarsko druzenje sledece nedelje. Mislim da ce biti u sredu. Blize informacije ces dobiti u temi "musicarska druzenja u Beogradu"
Pozdrav i nadam se da nisi odustao od toga da pocnes da musicaris.
P.S. Mislim da je razlog nasem offtopicovanju ovih dana ovo grozno vreme. Svio sedimo kuci i smaramo se. Pa od tolike dosade krecemo da se sprdamo ovde medjusobno. Ako je rec o zezanju ja sam prvi za, ali mozda bi stvarno trebali malo dase uozbiljimo  :-\
Veso za ovo sto si rekao da ima nepristojnih izraza i konotacija pa da sajt nije podesan za mladju publiku bih se slozio, mada musicarenje bas i nije sport za decu. Mada ne bi bilo lose da smo svi malo skloniji autocenzuri, tj. 2 puta da razmislimo pre nego sto kliknemo na "post". Ali mislim da u danasnje vreme klinci koji odrastaju gledajuci "zvezde granda" umesto "opstanka", Branka Kockice... i citajuci "skandal" umesto "politikinog zabavnika" imaju pristup mnogo dostupnijim medijima od ovoga sa mnogo gorim i vulgarnijim sadrzajima  :mad:
A i  na sexyloops.com ima malo vulgarnijih shala, pa nisam primetio da se neko bunio.
 

lazza

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
06.12.2005.
Poruke
1.842
Broj reagovanja
2
Lokacija
NIShville
ttttt je napisao(la):
Mozda je dobro resenje da clanovi kada pisu off-topic tj, zajebanciju ili prozivku, istu urade u recimo plavoj boji. To bi u mnogome povecalo citljivost korisnih postova u zadatoj temi.
Postoji plug-in za SMF koji daje daje ovu mogucnost. Gde tagovanjem odmah oznacava manje relevantan text u postu. Slazem se sa tobom Brown. Mnogo offtopicovanja u zadnje vreme...
 

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Dakle, imajuci sve gore napisano u vidu, a zarad napretka mladih musicara i smanjenja mogucnosti za offtopics, neko vreme bih apstinirao dobrovoljno od postovanja, ali sam na pm dostupan svima. Pozdrav
 

brown

Newbie
Učlanjen(a)
31.08.2007.
Poruke
15
Broj reagovanja
0
pedjabg je napisao(la):
Dakle, imajuci sve gore napisano u vidu, a zarad napretka mladih musicara i smanjenja mogucnosti za offtopics, neko vreme bih apstinirao dobrovoljno od postovanja, ali sam na pm dostupan svima. Pozdrav

pedjabg vidim da tako obrazovan covek ne poznaje elementarne stvari, ne pise se offtopics kao sto se ne pise topics, vec offtopic i topic. Za dobro ovog foruma bolje da apstinirate za stalno ali ovo se ne odnosi samo na vas vec i na mixmastera i jos neke. 90% topica (bez s) ne daje nikakav odgovor. Pogledajte samo sebastianove postove, u svakom najmanje 20 smajlija i ni jedna rec.
Selective harvest je pojam koji se vezuje za ribolov i poljoprivredu ali ne i za musicarenje, ni jedan jedini musicarski sajt u svetu nisam video sa ovim izrazom a stvarno pratim mnoge iako tek pocinjem sa musicarenjem. Ribolovom se bavim 20 godina i musicarenje smatram krunom karijere jednog ribolovca. Citajuci topice(bez s) ovde, covek moze da zakljuci da se radi o prljavim, odrpanim, narcisoidnim dripcima sa punim dzakovima ribe koje prodaju na pijaci posle svakog pecanja. Ja ne zelim da ucestvujem u tome na ovakav nacin. Izvinjavam se clanovima sajta koji stvarno nisu takvi i izvinjavam se vlasniku sajta lakiju sto ovako reagujem moze sto se mene tice i da mi obrise username.

Pozdrav svima od Borka
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Brown, razočaran sam tobom. Ipak, iako ti namera nije bila dobra, iskoristićemo delić istine iz tvojih postova. Vrati se u ilegalu ili na mesto sa kog sisaš mudrost i znanje. Izgleda da je sve korisno iz tebe izletelo već u prvom postu. Ne brini, nisi jedini. Ima vas puno.
He,he, he...Meni si koristan iako si hteo da budeš štetan. Čime ćeš se sad pohvaliti kod svojih?  ???
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh Dno