Zavrsna obrada policelona??

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Danas sam vezao i svoje prve muve :) Ne bih da komentarisem kakve su, to cete vi kad ih budem prilozio, ali pre toga, moram da pitam kako srediti policelon kog glave musice koji je visak?? Kad se odsece onaj visak makazama, kako obraditi onaj ostatak da glava musice bude uredna? Mozda neka vodena smirgla ili kako vec?  ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
ja ne mogu da ti pomognem oko obrade i upotrebe policelona jer ne koristim taj materijal . samo cu da ukazem na jednu drugu stvar koja se tice glave musice . kada naucis da navezes glavu musice da lepo i uredno izgleda to je pouzdan znak da si postao dobar vezac . zato se ne brini sto ne izgleda savrseno , nastavi da vezbas i posle nekog vremena ce izgledati bas kako treba  :)
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Onda je sve u redu, skidam ovo pitanje sa dnevnog reda :D
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
pitanje je na mestu i sigurno ce ljudi koji znaju oko policelona da ti pomognu da lakse naucis . ja sam ti ono napisao da se ne razocaras u startu sto ne ide kako treba  ;)
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Ma znam Sale, taman posla da me to odvrati od fly tyinda a tek sam na pocetku cele price  :tbumb: Nadam se da ce neko vec malo da objasni, za sad je muka  :doh:
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Probaj sa upaljačem,još ako imaš ovu alatku:

ME_do-robienia-glowek-sredni.jpg
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Ipak ne bih pokusavao sa upaljacem, vise me zanima ova spravica, gde bi mogla da se nabavi i kako se uopste koristi?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Kucaj na netu "Hackle guard" imaš kako se koristi a kupovina u nekoj od specijalizovanih radnji kod nas ili preko on-line šopova,ebay i sličnih.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Pronasao, informisao se i hvala!  :firends:
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Usput za sve one koje zanima spravica kosta 150 din :)
 

eko

Hero member
Učlanjen(a)
19.02.2009.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
72
Lokacija
Sjenica
Grujo, najbolje bi bilo da postavis sliku tih tvojih musica pa da vidimo u cemu je problem i koje je najbolje resenje za oblikovanje glave.
Ova spravica se uglavnom koristi kada se rade nozice od petlovog pera pa nam isperci onemogucuju fino glavu da zavrsimo.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
A postavio bih nego nemam cime da ih slikam, mob ima losu kameru...Onaj mali visak policelona prekrije mi usi udice pa moram da ga seckam ziletom kako bi glava dobila oblik, a ova stvarcica je super jer olaksava zavrsni cvor kao sto si i sam rekao, jer mi osnovni konac cesto napravi dzumbus od okovratnog pera  :doh:
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Grujane kao sto ti sale rece, cini mi se, u pocetku je najteze jer treba da se proceni gde treba stati sa kojim materijalom. Vecina ljudi ide galantno pa onda nema mesta za glavu. Kreni polako da vezujes i unapred osmisli ceo postupak vezivanja i proporcije muve. I jako je bitno da istu muvu vezujes u serijama od minimum cetiri pet muva. Tako stices osecaj za muvu.

sent from my brick from the wall

 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
E to je bio pravi odgovor, pravo u srce! Juce sam bas seo za stegu i vezao 5 policelonskih vestica jednu za drugom uz pauze za kafu naravno :) Kljucna rec je proporcija,. Kada sam uvideo odakle dokle telo i glava, kasnije je sve bilo lako, glava musice lako dobije oblik kada za to ima dovoljno mesta na udici. I da me neko pita dal bi pecao na jednu od napravljenih musica, o da, naravno da bi :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
Drago mi je da sam pomogao :))

sent from my brick from the wall

 
Vrh Dno