Zavrsni cvor

architect

Junior member
Učlanjen(a)
08.12.2005.
Poruke
48
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis, Srbija
Dobar fazon za vezivanje zavrsnog cvora, a da vam se nogice muve ne upletu u cvor.

Mozemo da koristimo isecene cevcice za sok razlicitih velicina u odnosu na velicinu udice
 

Prilozi

  • Zavrsni cvor.jpg
    Zavrsni cvor.jpg
    4,5 KB · Pregleda: 1.308

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ideja je cool. Mislim da bi trebalo da se cevcia isece po duzini da bi osnovni konac mogao da se udene!
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Mora da se isece, ali onda verovatno ne drzi dovoljno dobro.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Postoji alatka, jedna vrsta finisera, koja sluzi upravo za ovo. To je jedan pomalo zaboravljeno model, ali ga ja imam u svom priboru.
 

Prilozi

  • finisher.jpg
    finisher.jpg
    5,9 KB · Pregleda: 498

batarihter

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
313
Broj reagovanja
0
Lokacija
..Bor-Srbija...Irkutsk-Rusija
..jer mozete da mi kazete nesto o "Thompson" zavrsnom cvoru,jer iskreno ujak ima komplet za vezivanje musica sa njegovim finisherom.I normalno vase utiske,jer je dobar ili los zavrsni cvor...sat vremena sam gledao kako se veze i napokon naucio...pa da znam,jer se mucim za dzabe ili da nastavim sa njim..bistro  :bye:
 

MAFKE

Senior member
Učlanjen(a)
23.12.2012.
Poruke
363
Broj reagovanja
1
Lokacija
jagodina
  Ja navikao,ima 8.god. samo prstima nabacujem zavrsne cvorove  :tbumb:
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
bato veruj da nisam imao pojma kako se zove finiser koji koristim . zahvaljujuci tebi i tvom pitanju sam naucio  :)

izgleda ima dva modela ... http://youtu.be/O0CUzN45vRs  ... i ... http://youtu.be/pHGmuBSt0-Y

u pocetku sam koristio varijantu dva . ovaj sto se sa njim mulja oko udice i brzo sam ga bacio jer je tesko djubre. veoma komplikovan za rad i mnogo je tesko da se sa njim lepo namota i formira glava muve.
sada koristim ovu varijantu sa prvog snimka i super mi zavrsava posao . ako taj imas po meni je to pun pogodak . ako imas ovaj drugi , moj je savet da pokusas da nabavis prvu varijantu i garantujem da ces biti zadovoljan .
sto se tice vezivanja prstima , nemoj da se zajebavas tako. zasto sebi da komplikujes stvar kada su ljudi sve lepo izmislili
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.119
Broj reagovanja
1.181
Lokacija
Čačak
imao sam i ja tu varijantu pa sam je preradio kljestima :D umesto dva luka na vrhu napravio sam jedan i rotirao....
 

Tare

Junior member
Učlanjen(a)
10.09.2012.
Poruke
26
Broj reagovanja
0
Da li ima razlike u jacini cvora koji se veze onim klasicnim finiserima(ja koristim Thompson whip finisher) i kada se koristi half hitch tool(ili bobin),jer nekako mi djeluje puno lakse zavrsiti half hitch,a i ne hvata mi nogice,sto mi se cesto desava sa obicnim finiserom :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Posle half hitcha obavezno stavi lak, zna da se razveže... Posle 5-6 namotaja finisherom lak ti ne treba... Iz mog iskustva čvor vezan finisherom je mnogo sigurniji!
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
Milanče je napisao(la):
Posle half hitcha obavezno stavi lak, zna da se razveže... Posle 5-6 namotaja finisherom lak ti ne treba... Iz mog iskustva čvor vezan finisherom je mnogo sigurniji!
 
Vrh Dno