Ziva istina!

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Ko je izmislio upredeni predvez i konektor unazadio je musicarenje za bar 30 godina.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
koristio sam lidere koje sam sam radio od razlicitih debljina najlona, posle I upredene koje sam isto sam radio a I kupovao I oni su me dobro sluzili posebno kod lova suvom musicom ali I u lovu sarana....posle kada sam probao poly lidere I mono konusne lidere od Airflo I Rio ni ne pomisljam vise na ono sto sam pre koristio. Uvek ih imam nekoliko razlicitih sa sobom ako mi sta od toga zatreba. A da se moram vratiti nekom silom prilika na one sto sam pre pravio I koristio ne bi bilo ni tada problema. Ali ovi zadnji koje sam spomenuo su za mene vrh. Poly lideri mi se posebno dopadaju  ;)
 

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
Gruja je napisao(la):
Ko je izmislio upredeni predvez i konektor unazadio je musicarenje za bar 30 godina.
kako si dosao do tog zakljucka ? sta konkretno zameras upredenom predvezu i konektoru ?
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Seb može li kakvo detaljnije objašnjenje koje tačno polilidere koristiš i za koje muve?Pošto vidim da imaju dosta u ponudi,bar Airflo.
Kod pletenog mi je jedino zamjerka ako se podvez (tipet) oko njega upetlja nema bez sječanja šanse da se odmrsi!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
intermediate (strimeri i retki idealni uslovi kada lovim nimfama na vidjeno), sve vrste tonucih od 5' do 12' kada lovim strimerima, hover 5' kada lovim strimerima, za suve su idealni plivajuci od 5' nemas potrebe za duzim samo stavis malo duzi tippet, koliko duzi to sam presudis po tome kako okreces musice prilikom roll casta. Ja jako cesto koristim roll cast zbog terena na kakvim lovim. Airflo Trout poly leader u duzini 5' su svi super I mislim da su idealni za stapove u klasi od 4 do 6 jer sam sve to probao. Za jace stapove bolje one druge jace polyje. Za manje klase od 3 pa na nize mislim da je bolje koristiti mono konusne lidere. Kada lovim nimfama a cesto njima lovim koristim 8', 9' I 10' plivajuce poly lidere. Tada ih koristim I za suvu jer mi se ne da uvek menjati. Velika prednost kod tih poly lidera je ta da jako lepo prevrcu musicu I time je prezentacija mnogo lepsa I preciznija. Mnogo lakse je uraditi pravilnu prezentaciju I na daljim distancama. Uglavnom, Poly liderji su doslovno produzetak musicarskog kanapa tako da ti sam tippet moze biti duzi lovis li one plasljive tj. oprezne pastrmke po niskim I bistrim vodama.

A kada se odlucim bas samo nimfariti onda sam sebi sastavim oko 10tak stopa lider nesto slicno francuskom I jos metar ipo ili dva tippet. Indikator radim od backinga 30lbs.
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
E sad po tebi Sebastiane da hocu na Gracu da pecam sa stapom #4 od 8 fita malo nimfa malo suva, koji predvez  , I koja duzina?i neki predlog
 

Nenad Bugarcic

Senior member
Učlanjen(a)
16.03.2012.
Poruke
164
Broj reagovanja
0
Lokacija
Beograd
Ja ne bih menjao Kuzmin upredeni predvez za dry fly za sve knotless predveze na svetu!!!
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
nikad ne bijah tamo ali za tu svrhu onako na pamet ja bih uzeo Airflo Trout Poly Leader 5', sa tippetom (podvezom) duzine od oko 1m (1,3m max)  I velicine sve tamo do X6. Mozes lepo na nimfu a I suvu....ako ces vise da nimfaris mozes tippet I malo vise produziti. Sam ces proceniti koliko.

Sto se tice Kuzminih upredenih I suve musice....VRH
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Pitanje: Kako povezati onda upredeni predvez sa kanapom bez konektora a da to bude ugledno...?
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Pa zar Kuzmin nema omcicu ili konektor na vrhu?
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Poenta je veza bez konektora, ponavljam bez :-D
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
207
Lokacija
Zvornik
Hvala Seb na objašnjenju.uzeću jedan da probam.Planiram veće mušice pa da mi ne mrse tipet.
Imam jedan od Visiona super tonući ali djeluje preteško za kanap 6#.Probaću intermedijalni jer planiram mokre muve bacati.
 

Gruja

Full member
Učlanjen(a)
08.09.2012.
Poruke
575
Broj reagovanja
1
Lokacija
Vranje
Maricu coece nije u pitanju sminkeraj nego funkcionalnost ;-)
 
Vrh Dno