Ziva istina!

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
napravi mini omcicu na vrhu kanapa . mnogo je kvalitetniji i pouzdaniji spoj od konektora , uopste ne smeta kada se uvlaci u provodnike i veoma jednostavno se promeni predvez kada je potrebno
 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.288
Broj reagovanja
320
Lokacija
Beograd
Neki kanapi vec imaju fabricki odradjene te omcice  :D
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
140
Lokacija
Kruševac
sasats je napisao(la):
napravi mini omcicu na vrhu kanapa . mnogo je kvalitetniji i pouzdaniji spoj od konektora , uopste ne smeta kada se uvlaci u provodnike i veoma jednostavno se promeni predvez kada je potrebno
sta je to mini omcica?
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
omcu mozete raditi sami na vise nacina. varenjem pomocu termo buzira pa se tako dobije omcica ko ona kupovna. Kod nekih starijih RIO kanapa je to nemoguce. Pa kada se pokida omcica na takvom kanapu novu uradimo tako sto jednostavno presavijemo vrh kanapa, tako da dobijemo omcicu, kraj omcice fiksiramo koncem za vezanje musica. Ako po koncu kapnete super lepak nece bas biti najidealnije zato se to tretira nekim dobrim fleksibilnim lepilom kao sto je npr. aquasure ili aquaseal I to onda dobro drzi. Postoje jos I druge metode ali ove dve su meni najbolje za pravljenje tih omcica.
 

ivke037

Hero member
Učlanjen(a)
11.06.2009.
Poruke
1.157
Broj reagovanja
140
Lokacija
Kruševac
I sada je ta omcica (uradjena sa termo buzirom) bolja od fabricke? Nema ni veze !!! Sve su dobre i ni jednoj ne nalazim manu. I svaka ima svoju primenu. Ne bezim od konektora mada mi se Ruska omcica najvise svidja. Navuces parce konektora na strunu, savijes i namotas konac koji namezes Stromsure ili Uv Knot. Slika P.S. ovo desno je najvolji konusni predvez ikada napravljen. Orvisov pleteni predvez
 

Prilozi

  • Konektor.jpg
    Konektor.jpg
    95,7 KB · Pregleda: 453

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
uvek se dobro nasmejem na ovakve komentare....ovo je najbolje ikada napravljeno  :D 

meni su na tri kanapa propale fabricke omce za kratko vreme . od tada ih sam pravim tako sto ih vezujem koncem i mazem lepkom .
 

becko

Full member
Učlanjen(a)
07.11.2006.
Poruke
771
Broj reagovanja
20
Lokacija
Bajina Basta- Vlasotince
Predvez jeste jako bitan slazem se, ali spoj predveza i kanapa ma dajte, to je da ne kazem nebitna ali mnogo manje bitna stvar za pecanje,te tvrd te malo savitljiv te plasi ribu,talasa vodu, jeste kako  da ne ;)Spoj treba da je siguran da da nije bas neka budza od cvora ili predimenzioniran konektor sve ostalo igra bez greske a i nije skupo da se proba bilo sta i da se vidi sta kome odgovara.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Igor pogodio sustinu, previse se talasa na temu konektor ili ne. Vazno je da bude kompaktno, pouzdano i sto vise user friendly. Meni pismen konektor nema alternativu a ne podnosim nikakva dodatna lepljenja i namotavanja kao ni fabricke omcice na kanapu.
 

black panther

Hero member
Učlanjen(a)
02.09.2014.
Poruke
1.173
Broj reagovanja
2
Lokacija
Leskovac
Jednostavno izbusis konac,kroz njega provuces strunu,zamotas 3,4 puta strunu,i napravis mrtav cvor...mozda deluje glupo ali ja uvek tako vezujem,nema problema pri izbacivanju,a probacu da nadjem sliku pa da postavim  ::)
 
Vrh Dno