Živa svila

Harr

Newbie
Učlanjen(a)
09.01.2006.
Poruke
13
Broj reagovanja
0
Evo Sebe da se ne patis i trazis svakorazne vunice.
http://www.hiline.se/b153.htm
Bistro svima
 

guide

Newbie
Učlanjen(a)
25.01.2007.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Zdravo,

evo da ukratko pokusam da odgovorim na tvoja pitanja. Kao prvo ako zelis da lovis sa imitacijama caddis pupa onda su to razni latex materijali ili razne mjesavine dubbinga (vjeverica, krtica, bizam stakor itd.) Sto se tice jednodnevki ja cesto koristim Fly Rite ili biots. Postoji jos jedan aspekt kada se radi o lovom nimfom, naime kako i gdje plasirati nimfu (dubina). Zbanci treba obartiti paznju na otezanje iste itd. Kao sto vidis tu su mnogi faktori koji uticu na uspjesan lov nimfom, ne samo izgled tijela (sto je isto tako veoma vazno, medjutim ne samo to).
Na ovoj adresi mozes malo pogledati moje nimfe ako te interesuje. To je samo jedan mali dio iz moga asortimana. http://www.guidepool.nu/flugor Klikni na link (nymph). Nadam se da ce ovaj moj odgovor djelimicno odgovoriti na tvoja pitanja. Sto se tice slika htio sam pokazti slike nekih materijala koje ja koristim, medjutim ne znam kako da to objavim. Zahvalan na pomoci ako neko ima volje da mi to objasni. Drugarski pozdrav Guide.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
zanimljive nimfice! vidim koristis svasta kao i vecina. Inace oni bambulji su mi na neki nacin nesto extra, jer sam ja sam pravio prosle godine nesto slicno od lateksa, zatim sam posle bio upoznat i sa tim bambuljima od "svilenog" ili glatkog konca. Kod nas u ribolovnim trgovinama ima svakakvih materijala za kupiti i nije nesto strasno skupo, ali nadao sam se da cu za iste pare naci u pozamentrijskoj radnji isto ("živu svilu") ali nista. Nema veze! Vidim da si koristio i vinil rib. To i ja koristim, posebno za imitaciju Rhyacophilia Larve. Moj Vinil Rib je maslinaste boje malko proziran a ispod je zuti konac kao osnovni, lep efekat daje... Isto to sto govoris o razlicitim tezinama nimfi je jasno, tako da imam neku svoju podelu u kutijici sa nimfama od tezih ka laksim :) Tu su sada posebno mesto zauzele različite "čehinje" :)
Čini mi se da ove muve od "žive svile" su super idealno rešenje za vezanje efektivnih nimfi na manjim udicama, jer su jednostavne, brzo se napravi vise komada i vrlo su lovne. Nisam imao priliku loviti lipljana sa njima ali druge zverke da, i to vrlo uspesno. Ove godine ču da ganjam i lipca, nešto intezivnije sa raznim muvama, a među ostalom i ovim svilenim bambuljima...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Imitiranje tela majske(Ephemera danica) se moze izvesti na mnogo nacina. ja sam proucavao boju tela ovog insekta i dosao do zakljucka da ona u subimago stadijumu ima prljavo-bledo-maslinastu boju tela sa jasnim bledo-zutim rebrima. Nekako polu-providno deluje i tesko joj je pogoditi boju. Evo jedne interesantne verzije od rayona, koji neki nazivaju i ziva svila. Prvo sam namotao maslinasti konac preko gole udice, pa onda bledo-zuti rayon i preko njega bela rebra od konca. Sve je prelakirano, da bi se delimicno pojavila boja podloge.
 

guide

Newbie
Učlanjen(a)
25.01.2007.
Poruke
4
Broj reagovanja
0
Pozdrav, evo malo sam trazio na netu info o ovome materijalu i nasao nesto interesantno. Evo link http://www.edmar-co.com klikni na link threads. Nadam se da je to to sta trazite. Guide
 
Vrh Dno