Zunzara

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Sta si koristio za osnovu materjala..?Ja sam ovu musicu testirao u casi 15 stak minuta,konstatno potapanje, gurkanje, kvasenje ..I uvek se vraca na povrsinu i stoji na povrsini savrseno..

Evo i slike..
 

Prilozi

  • Zunzara u vodi.jpg
    Zunzara u vodi.jpg
    84,2 KB · Pregleda: 531

gegula

Hero member
Učlanjen(a)
14.10.2009.
Poruke
2.674
Broj reagovanja
0
bravo care ....zar ne vidis da hoce da poleti iz case..... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Mašić je napisao(la):
Sta si koristio za osnovu materjala..?Ja sam ovu musicu testirao u casi 15 stak minuta,konstatno potapanje, gurkanje, kvasenje ..I uvek se vraca na povrsinu i stoji na povrsini savrseno..

Evo i slike..

Paun, foam, jako slicno tvojoj zunzari i dobijam ono sto je na tvojoj poslednjoj slici, muva je u filmu, ne na povrsini. o tome sam i napisao. E sad da bas stoji na povrsini savrseno zavisi kako gledamo na to. Verovatno razlicito.  :)
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Djole je napisao(la):
Radio sam slicne kao i ti Marko. Ne plivaju uopste ali to nije problem klenu da ih uzima u filmu kao sladoled.

Pa ti napisa da ne pliva uopste !? A vidis da krila ,toraks,glava i polovina ociju na mojoj musici viri van vode :D ,a da telo bude malo u filmu,sto i jeste poenta.Mislim da na toj zadnjoj slici se vidi apsolutno realan polozoj prirodne musice koja padne na vodu i kao takva predstavlja lak zalogaj ribi!Sada ja ne znam,mozda po tvom shvatanju i luk udice treba da bude van povrsine vode da bi muva "savrseno" plivala? Inace ovo je sve bez mascenja a posle 15 minutnog potapanja u vodi..,rekao bih da poprilicno savrseno pliva..:) ..Ako negde gresim ispravi me,otvoren sam za KONSTRUKTIVNU diskusiju..:) ..Pozdrav.
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Pa lepo sam napisao, ne plivaju uopste, nego su u filmu i pise slicne. Ne radi se o kritici tvojih musica. Dao sam osvrt na svoje musice  :)
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Ako smem da se nadovežem ;)
Ja na ovakvu muvu samo iz Vanjine manufakture godinama uspešno lovim. I isto se ponaša tj. po meni se ne može reći da pliva već lebdi u filmu ispod same površine. U brzaku ode i dole pa se vrati tu negde tik ispod površine. I lovi samo tako :yeswink:

Sad da li može da se kaže da pliva... - ja ionako svima tvrdim da ribe ne plivaju nego rone a niko me ne shvata ozbiljno :hammer:
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Varijacija na temu zunzara,pliva jako dobro ima odlican balans na povrsini..,ova je uradjena na broju #10

Pozdrav.
Marko.
 

Prilozi

  • Zunzara.jpg
    Zunzara.jpg
    140,9 KB · Pregleda: 505

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Juce na J.Moravi kod Vranja (ispod mosta) u najtoplijem delu dana,aktivnost sat i po,nekoliko ovakvih i mnostvo sitne bele..Morava mutna,ne znam od cega,kisa tek danas, posle 15 dana relativno toplog vremena.

Pozdrav.
Marko.
 

Prilozi

  • Zunzara i klen.jpg
    Zunzara i klen.jpg
    137,1 KB · Pregleda: 509

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Hvala Gogo,

Ove zunzare koje sam radio u nekoliko varijanti su lovne i odlicno plivaju,leze na vodu savrseno..(po mom misljenju).Nema potrebe za mascenjem,3 dana vezano sam isao u ribolov i nijednom nisam stavio niti ulje niti mast i nisam imao problem sa plovnoscu..Uradio sam jos dve u drugim koloritima,mozda ih i veceras okacim ako stignem da ih fotkam..

Pozdrav.
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Varijacije zunzare..,koriscene flesh folije u tamno crveno / ljubicastoj i zutoj boji.

Pozdrav.
Marko.
 

Prilozi

  • Zuta i crvena zunzara varijacija.jpg
    Zuta i crvena zunzara varijacija.jpg
    138,3 KB · Pregleda: 511

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Zuta flesh zunzara na zakrivljenoj udici br.12.

Pozdrav.
Marko.
 

Prilozi

  • Zuta flesh zunzara - zakrivljena..jpg
    Zuta flesh zunzara - zakrivljena..jpg
    170,5 KB · Pregleda: 530

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Muve zunzare - grupno!Udica od 10-12 sa kracim vratom.

Pozdrav.
Marko.

 

Prilozi

  • Zunzare za klena - grupno..jpg
    Zunzare za klena - grupno..jpg
    125,2 KB · Pregleda: 529
Vrh Dno