1. april 2008.

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Momci, postoji Bovansko, Zavojsko, Smilovsko, Sukovsko, Barje... i sva ta jezera imaju štuku. Obići ćemo to, ali neka otvaranje bude na Mramorskim barama, kojih ima bar 20 na 2 kvadratna kilometra, što ih čini rajem za mušičarenje štuke. Blizu je Niš i veoma je zgodno mesto za okupljanje i zajebanciju. Nije ovo anketa, pa da glasamo gde ćemo tog dana. Nema potrebe da nabrajamo gde sve živi štuka. Ja sam predložio da se po prvi put svečano otvori mušičarska sezona na štuke, na Mramorskim barama. Ako se nekome dopada ta ideja, neka dođe tamo i pridruži mi se. Posle toga idemo na dunavce, Obedsku baru, Zavojsko jezero, Bovansko jezero, Južnu Moravu, Lipovičke bare...
main.php
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
UUUUUUUUUUUU Bovan je dobra ideja :eek: :doh:. Ja cu da raspalim skaru. :smoke:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Evo nekih slika sa Mramorskih (Batušinačkih) bara i "otvaranja", pre par godina.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Cenim da primate raspoložene goste? Ako moj "OLD MOBIL" izdrži, eto mene.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.099
Broj reagovanja
299
Lokacija
Svrljig
Dovoljno veliki strimer i šaren kao vlaški vašar mora da lovi. :yeswink:
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Za sve stuke raspolozone za kanibalizam od 1.aprila pa nadalje,spremio sam ovako nesto.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Dok pravim strimere za štuke motaju mi se po glavi slike iz budućnosti. Zamišljam, do u detalje, napade krupnih štuka i tačna mesta na kojima će se to desiti. Zbog toga, izrada strimera može i da potraje, jer se pogled povremeno magli i gubi u daljini, lutajući kroz zamišljene rupe u vodenim džunglama, potopljenom granju i lepim zelenim livadama na dnu jezera i bara.
Zamišljam sebe kakav ću biti kao senilni deda, kako hrčem, glave naslonjene na radni sto pored stege, i sanjam upotrebu budućeg strimera. Unuci će se smejati i reći: "Eno, deda opet sanja štuke.", dok se iz mojih usta čuju zvuci "...mrrrr,brrrrr, krkk...", a ruka se klacka ispod stola u ritmu povlačenja strimera. Šta li će se dešavati kada budem sanjao napad štuke i svoju snažnu kontru? Sigurno ću padati sa stolice. Mogu da zamislim i svoju ženu, koja će mi pomagati da ustanem uz komentar "Opet si pao dok si pravio strimere za štuke!", dok ću joj ja u bunilu objašnjavati kako je lepo uzela i kolika je bila... :hammer:
Pričam ti priču, dok se 1. april i 31. mart primiču (stih dana  :doh:). Šta ćeš, sveopšta euforija među mušičarima koji priželjkuju uspešnu sezonu lova štuke nas, koliko vidim, hvata. Samo motajte strimere momci i obavezno provedite vikend, 31.III i 1.IV mušičareći štuke.
fishing_pic1.jpg
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Mixmaster je napisao(la):
Samo motajte strimere momci i obavezno provedite vikend, 31.III i 1.IV mušičareći štuke.
fishing_pic1.jpg
Izvinjavam se, iz meni nepoznatih razloga, na komjuteru mi je bila 2007. umesto 2008. godine, pa sam pomislio da je vikend. Otvaranje sezone lova štuke je u ponedeljak, a 1. april je utorak.
 

zvezdan

Hero member
Učlanjen(a)
12.02.2008.
Poruke
3.918
Broj reagovanja
17
Mozda ce neko reci, evo opet problemi koje svi poznajemo,ali ne mogu da prenebegnem ovo sto sam danas video zato sto je u pitanju glupost udruzena sa drskoscu i oholoscu,sto direktno dovodi u pitanje ribolov musicom 1.aprila.Obilazim mesto dve nedelje,u pitanju je gradska marina,stuka juri,intenzivno zadnjih par dana,pravim strimere,postavljam slike na forum,zamisljam scenarija,tokove borbi,cak ponesen Mixovim previdom zeljno ocekujem nedelju.A onda danas prosetam cerku do mesta buduceg otvaranja stukaroske sezone,i vidim nedelo u razvoju.Najomrazeniji Kladovski privredni ribolovac razapinje mrezu,i zatvara kompletan pojas delovanja stuke proteklih dana.Na dvadeset metara od njega pecaju belu ribu,cak i clanovi upravnog odbora lokalnog kluba,ljudi neoptereceni krivolovom koji se desva mimo njih.Treba li da se okrenem i odem na drugo, neogadjeno mesto,ili da izigravam budalu osudjujuci ovakve fenomene uz samo precutnu podrsku ostalih ribolovaca.Ja vise nisam pametan.Napisao sam ovo ovde zato sto se mnogi,siguran sam, srecu sa ovakvim nebulozama pred pocetak sezone.
 
Vrh Dno