3M + Cortland

misha

Junior member
Učlanjen(a)
03.01.2006.
Poruke
51
Broj reagovanja
0
Da li taj Ron Thompson-ov konac moze kod nas da se kupi i gde?
 

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Zastupnik Ron Thompsona je A&S Nastosavoic iz Beograda, koliko mi je poznato mogu da se nadju Energy konci kod njega u velicinama kao sto su 4-5-6wt uglavnom u plivajucim varijantama!
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ako su vam pozitivna iskustva sa Ron Thompson strunama onda ona narodna "Vrana nikad ne ispili sokola",vise ne vazi!!

Iskustvo mojih prijatelja u kontaktu sa tom firmom su 2 slomljena stapa (jedan na prvom pecanju, doplaceno uvozniku za Scierra) i jedan neoprenski kombinezon koji je odmah pustao vodu na spoju.

Zaboravio sam da napomenem vrlo solidni Greys Platinum koje su znacajno bolje od Hardy struna. Hardy sam bacio posle par pecanja, jer je bio previse zicast a u hladnim uslovima je tek bio katastrofa.
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Ja se ipak drzim proverenog unazad vise godina a to su samo dve serije Orvis Hy-flote DT struna i TT Wf stuna, to pije vodu ostalo macku o rep.. Imam i sage strune ali to su specificne jer su #00 i #0 pa moraju te.
Imam dosta struna u kolekciji i stvarno samo ove meni leze na stapu kako treba, doduse skoro sam kupio i Selective trout od Rio na preporuku prijatelja iznad i nisam pogresio, vido sam jos u prvim izbacajima da je super struna a to sto se neki zale da ima puca struna, ovo...ono to zavisi od raznih faktora, kao sto je "ne ciscenje pribora", pecanje po zabokrecinama, ostavljate pribor da se susi na suncu...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja se zalim da mi pucaju strune, to jest, konci. Verujte mi da imam nekoliko preparata za odrzavanje i ciscenje fly line-a i to, sve redom firmi Cortland i 3M Scientific Anglers. Naravno, redovno slusam savete proizvodjaca ispisane na kutiji i na samim preparatima. Moja iskustva sa ovim odrzavanjima konca nisu pozitivna. U karijeri sam promenio oko 50 konaca i mnoge od njih sam odrzavao striktno po uputstvima. Dosao sam do jednog zakljucka. Nista ne pomaze. Ako konac nema dugovecne materijale, on ce to vrlo brzo pokazati, pa makar ga i kod vraceva nosili. A po meni, najvaznija osobina konca je da traje, jer ako njegove perfektne osobine navedene u reklamama, katalozima i pakovanju traju 5 dana, onda je to los konac. Od zabokrecine, vrse vodenog bilja, nece vam nista skoditi koncu, ali jako sunce i previsoke i preniske temperature hoce. Kazu da preparati za mazanje muva stete. Ovaj koji ja koristim ne steti. Kazu da ga treba osusiti kad zavrsite ribolov. To ima smisla zbog opasnih algica, ali ja sam i to proucavao, pa nista. Izgleda da su ti toboznji nacini da se produzi vek musicarskog konca jos jedna u gomili lagarija koje plasiraju proizvodjaci kratkotrajnih proizvoda.
Ali ne dajte se zbuniti, nije tesko izabrati pravi musicarski konac. Ako ste pocetnik i zelite da se bavite odredjenim vidom musicarenja, na pastrmke, klena i lipljena, na primer, ugledajte se na nekog ko to vec godinama radi. Ako taj vas poznanik usesno, precizno i dovoljno daleko (ili dovoljno blizu) zabacuje i pritom lovi ribe, zna sta radi. Nemojte slusati trgovce i lazne poznavaoce musicarenja, koji se mnoze brze od ostalih i kupite konac kakav on koristi i necete pogresiti. Zar ne?
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Dobar post. I ja posle silnih godina jedino sto radim je pranje strune posle sezone u BLAGOM rastvoru sampona i dobro ispiranje vodom. Ponekad i usred sezone kada je userem blatom ili drugom prljavstinom. A sto se trajanja tice 3 sezone su otprilike za moju kolicinu musicarenja definitivni kraj. Posle toga ode u rezervu za vezbe na suvom, posto dobre strune trosim samo na vodi :) . Sva mazanja koja sam probao su bila kratkotrajnog (ili nikakvog) efekta.
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ja imam "ritual" posle svakog pecanja. Znaci od pranja stapa i plute do pranja snjura. Bez preskakanja i onako umoran operem i cipele od blata i sve ovo redom. Na kraju posle susenja sledi mazanje snjura 100% silikonom, nebitan proizvodjac ima cak i u radnjama sa auto kozmetikom. Samo da je 100% silikon i nista vise. Mast za muve koja se pravi od tecnog voska i svece je sredstvo koje nece skoditi ni jednon snjuru ali ga ne odrzava vec povecava plovnost!
I na kraju, "tretman" strune ako zelite da postignete efekat, mora da bude posle svakog pecanja jer taj efekat traje bukvalno jedno pecanje. Nema sanse da se ocekuje da jednom namazete strunu i da ona ima te karakteristike nekoliko dana.

"Eh kada bi ovako pedantan bio u ostalim stvarima, gde bi ti bio kraj" (to su reci moje lepse polovine :hammer: )
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Divim ti se iskreno. Ja jedino operem cipele tušem i to je sve.
 

ducia

Senior member
Učlanjen(a)
26.11.2005.
Poruke
113
Broj reagovanja
0
Ma mene mrzi i da se istusiram kad dodjem sa pecanja :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Ja ne smem odmah odmah da se tusiram. Moja perverzna zena obozava jak miris dobrog i usmrdjenog musicara. Tek posle uobicajenih razmena sexualnog divljanja, istusiram se i smirim.
 

sumadinac

Full member
Učlanjen(a)
30.01.2006.
Poruke
988
Broj reagovanja
87
Lokacija
Ivanjica
E ljudi, idete na pecanje kao na privremeni rad u inostranstvo, dolazite umorni ko psi, nije u tome char. Covek ide na pecanje da se odmori, bar ja, od svakodnevnog zivota, da se uziva u prirodi i ako mu se sreca osmehne i uhvati poneku ribu. Tako bi trebalo da izgled idealno musicarenje, do duse i ja bih voleo da bude tako ali opet tezim tome. Nijednom nisam pecao ako mi je to napor, cim osetim umor ja prekidam ribolov, odmaram u hladovini i slusam huk reke! Ribolov ne treba da predstavlja teret, nego ga treba shvatiti kao idealni odmor duse i tela!
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Veoma zanimljiva tema za tupljenje!
Napravicu od ovih tema novi topic, cim me prodje bolestija!
 
Vrh Dno