Akcija čišćenja reka!!!

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Evo ga moj drug Mix... :tbumb: Pa ja sam znao da si ti genije.

Meni nikad ne bi pala na pamet ta ideja sa kofom i gov....ali to je genijalno...nisam te znao pre deset godina ali bih ti se svakako prikljucio :tbumb: :tbumb: :tbumb:Pa ja i ti imamo iste ideje zar ne vidis! Ova moja o "bockanju papirica" je samo vise onako pacifisticka... a tvoje su nekako..."pravo u meso"...

I to za Temsku...vidis kako si inventivan...ti mozes da budes idejni organizator takvih akcija ako ti se ne bockaju papirici...

Znam te ja druze...pravi si ti za takve akcije...

Nego...slazem se i sa idejom da se prijavljuju slucajevi zagadjenja...ali malo je nas pored reka i koga da prijavis? Nepoznatog pocinioca? Slazem se da je prijavljivanje zagadjivaca najbolje ali mi moramo da motivisemo lokalne zajednice da one to same cine, da probudimo ekolosku svest u njima, ustvari barem kod nekih, koji ce posle da rade posao za nas, da prijavljuju zagadjivace...U prosecnom srpskom selu ne mozes ti da nadjes osobu koja ne zagadjuje reku...svi to rade...kroz generacije...

Ali ovo za kofu i gov..Koji si ti genije :D :D :D Ja cu prvom prilikom da ti se pridruzim u takvoj akciji...Najozbiljnije...Takve akcije imaju najveci odjek...Samo mora da bude kamera lokalne televizije...Vremenom mozemo da postanemo i TV stars...Nesto kao ovi reality shows...idemo po Srbiji sa kofom i vracamo gov.. vlasnicima... :tbumb: :tbumb: :tbumb:
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Ne Bogdane, stvarno moras pazljivije da pratis sta ja i o cemu pisem.
Ja sam cak i protivnik lige MFS i bilo kakvih takmicenja u musicarenju i nikako ne smatram da su takmicenja nosioci popularizacije musicarenja. Mislim da su to org i com, novine, TV emisije i slicno. Organizacija raznih workshopova, fly casting, fly tying i slicno.
Kako ti vidis popularizaciju musicarenja bez musicara sa musicarskim stapom ili bez stege za vezivanje musica? Zamisli TV emisiju gde ljudi guraju kolica djubreta, japanere, tovare to u kamione a spiker komentarise da se skupila grupa entuzijasta koji su inace musicari pa cisti reku. 3/5 gledalaca ce da promeni program, 1/5 ce da kaze "gledaj budale kako ih koriste zarad sitnih politickih poena" i 1/5 ce da kaze "kakvi su ovo sad musicari, gde su stapovi gde su ribe".
Izvini sto se moj stav razlikuje od tvog ali me nikada neces ubediti da musicari treba da budu udarna igla akcija ciscenja.
Takmicenje MFS na Gradcu... musicari su se okrenuli i otisli kucama a ljudi okupljeni oko EKOD Gradac su dosli sutradan i pokupili sve...i pikavce koji su u ogromnim kolicinama ostali iza musicara.
Na kraju mislim da je jedni nacin u nasim uslovima omasovljenje, pa kroz MFS uticati preko nadleznih da se organizuje jedna sira akcija. U tom slucaju ima smisla ucestvovati ali opet zajedno sa komunalnim sluzbama, lokalnim stanovnistvom i ekoloskim pokretima.
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
simpson H je napisao(la):
Ne Bogdane, stvarno moras pazljivije da pratis sta ja i o cemu pisem.

Ne nego ti moras da pratis sta ja pricam! Ti ocigledno imas veliku potrebu da mi uvek tako nesto napises...OK evo ja cu da kazem da si u pravu jednom za uvek da ne ponavljam svaki put to...

Moj predlog je da se dan pre takmicenja u musicarenju organizuje akcija ciscenja! Naredni dan takmicenje. Sve to da se sklopi u jedan prilog, jednu emisiju, jedan izvestaj...ako tebi stavrno nije jasno da bi to imalo veci odjek nego samo takmicenje/forum/tvoja prodavnica/workshop onda nemamo o cemu da pricamo...

Sto se tice ovoga:
musicari su se okrenuli i otisli kucama a ljudi okupljeni oko EKOD Gradac su dosli sutradan i pokupili sve...i pikavce koji su u ogromnim kolicinama ostali iza musicara.

Za momenat mi se ucinilo da ti ovo navodis kao pozitivan primer. Molim te razuveri me jer kod mene u Valjevu kazu "cega se pametan stidi time se budala ponosi". Sorry ali ja svoje smece stavljam u ranac i nosim sa sobom.
 

compshop

Hero member
Učlanjen(a)
09.07.2007.
Poruke
1.245
Broj reagovanja
2
Lokacija
Arandjelovac
Eto, u blizini Arandjelovca protice recica Kacer. prelepa priroda, lepa voda, cini se pastrmska. Vec u narednom viru...  obala  zakicena raznim smecem
. Njive prate celi tok reke pa se razna hemija sliva u vodu. Ni to nije dosta pa se i ambalaza od poljoprivrednih otrova baca u reku. Razna zivina pa domace zivotinje, koze od ovaca ... Svega ima!
voda iz te reke se dovodi u akumuljaciju Garasi, odatle na Bukuljsko jezero, pa zatim u Arandjelovac kao pijaca voda a niko nista da preduzme. pretprosle zime sam pisao vodoprivredi, imao sam i razgovor sa nekim inspektorima, Direktorom javnog komunalnog preduzeca inace dobar drugar... Da rezimiram - odjebali me 'ladno. Niko nece da se uhvati ovog problema jer niko nije sposoban da ga resi. Svima je lakse da plove kako ih voda nosi, a mi bez budzeta, plana, programa, politicke moci treba da se borimo sa azdajama. Nisam optimista po ovom pitanju
i  Mislim da je kod nas svaka borba za pametne ciljeva besmislena i unapred osudjena na neuspeh.
Stvari ce se na ovom planu resiti kada predsednik opstine bude musicar, planinar ili jednostavno covek koji voli i razume prirodu. Sa tog nivoa je vec moguce vedriti i oblaciti. Do tada BISTRO
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Bogdan je napisao(la):
Ne nego ti moras da pratis sta ja pricam! Ti ocigledno imas veliku potrebu da mi uvek tako nesto napises...OK evo ja cu da kazem da si u pravu jednom za uvek da ne ponavljam svaki put to...

Nemam bre covece potrebu da ti pisem valjda pricamo istim jezikom. Ali ja pisem jedno a ti uvek preskocis ono najbitnije, pa evo i u ovom postu si to uradio. Prevideo si cinjenicu da sam ja protiv takmicenja kao nacina za propagiranje musicarenja, isto kao sto sam protiv akcija ciscenja smeca u cilju propagiranja musicarenja.

Bogdan je napisao(la):
Moj predlog je da se dan pre takmicenja u musicarenju organizuje akcija ciscenja! Naredni dan takmicenje. Sve to da se sklopi u jedan prilog, jednu emisiju, jedan izvestaj...ako tebi stavrno nije jasno da bi to imalo veci odjek nego samo takmicenje/forum/tvoja prodavnica/workshop onda nemamo o cemu da pricamo...

Relacija takmicenje-forum-moja prodavnica-workshop ne postoji i ne znaci nista

Postoji relacija moj sajt/forum-workshop gde je Aca Ivanovic drzao nekoliko prezentacija u fly castingu, postoje planovi za neke buduce akcije slicnog tipa ali to nema nikakve veze sa mojom prodavnicom niti sa takmicenjima MFS-a. Prodavnica je potpuno nezavisna od mog sajta i foruma, imace svoj sopstveni sajt i makako to tebi cudno zvucalo moj sajt nije u funkciji prodavnice ff opreme. Ponavljam ti da nemam nista protiv toga da reku cisti onaj ko zeli da je cisti, cak cu se odazvati svakoj akciji koju organizujete, kao Bojan Milojevic ali ne kao simpson H. Dolazim adekvatno obucen sa zastitnim rukavicama i po meni niko od prisutnih nece moci da zakljuci jesam li musicar.

Sto se tice ovoga:
musicari su se okrenuli i otisli kucama a ljudi okupljeni oko EKOD Gradac su dosli sutradan i pokupili sve...i pikavce koji su u ogromnim kolicinama ostali iza musicara.

Za momenat mi se ucinilo da ti ovo navodis kao pozitivan primer. Molim te razuveri me jer kod mene u Valjevu kazu "cega se pametan stidi time se budala ponosi". Sorry ali ja svoje smece stavljam u ranac i nosim sa sobom.
Naprotiv navodim kao negativan primer odnosa ljudi i iz "nasih redova" prema jednoj divnoj recii okolini a i prema vise nego ljubaznim domacinima. Veruj mi da ce ti isti koji su ostavili smece za sobom uvek da ti dignu ruku da su za akciju ciscenja i da se guraju u prve redove.
 

oldsurehand

Full member
Učlanjen(a)
10.01.2006.
Poruke
514
Broj reagovanja
179
Mix, bravo za odlicne ideje!

Moram da priznam da simbolicno (ili kako god) ciscenje reka ne gledam u svetlu propagiranja musicarenje, nego kao duznost prema prirodi i postovanju habitata. Interesuje nas da reke ostanu ciste, hladne, praktikujemo C&R, to je povezana aktivnost... Uostalom i lovci pomazu i prihranjuju divljac i rade na unapredjenju lovista i zastiti, ne vidim razliku...

Ideja da se to uradi na manjim vodama je izvrsna-ucinak je veliki i ocigledan. Stavise, ovo sto pomenu Bogdan u vezi musicarskog takmicenja i sakupljanja smece je dobra ideja, ali je treba predstaviti na pravi nacin... Sigurno da musicari nisu ljudi kojima je jedina duznost da ciste reku, to je svima jasno. Ali oni mogu da pokazu svetu da itekako treba razvijati takvu svest (znaci sasvim nevezano za popularizaciju musicarenja). Ovde vidimo musicara kao coveka koji cini mnogo dobra ne samo za svoje reke i ribe, nego i za svoje sugradjane pa i zemlju. To ne moze da bude lose! U nekoj krajnjoj liniji, to stvara izuzetno pozitivan imidz musicara kao nekog borca za ravnotezu u prirodi, pa je moguce da na taj nacin indirektno utice i na popularnost musicarenja.

 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Bogdane, ima nešto mudrosti u Simpsonovim rečima. Najviše mi se dopada njegova odlučnost da je mušičar onaj ko lovi ribe mušicama, a čistač-higijeničar onaj ko čisti đubre. Isto kao i Bogdan i Simpsom i ja ću učestvovati na akcijama čišćenja, ali ne kao mušičar, već kao čistač sa rukavicama na rukama. U stvari neću biti običan učesnik, već organizator! :doh:
Sad videh i Oldsurehandov post. Tu takođe ima mudrosti, ali nama je potrebna i brzina delovanja.
Po mom proračunu u Srbijanskim rekama ima oko 10,000,000,000 kilograma smeća. Kada bi država sada sprečila da ijedna trunčica padne na njeno tle, trebalo bi joj oko 20 godina ozbiljnog čišćenja najsavremenijim mašinama.
Zato ove ideje o čišćenju bez mnogo buke nisu dovoljno dobre za Srbiju. Takvih ideja i akcija je oduvek bilo i one ne donose rezultate, već samo blage simpatije prema učesnicima, što nas ne može zadovoljiti, a zagađivače dodatno ohrabruje. Obično se takve akcije na kraju i zloupotrebe u neke drugačije svrhe, na primer, predizborna kampanja, popularnost u medijima...
Ja razumem da se čišćenje reka može upotrebiti za imidž, ali nema nikakve potrebe za tim, jer imidž mušičara i mušičarenja je već odavno izgrađen, uglavnom u zapadnim zemljama i dobro je poznat i srpskim ribolovcima i javnosti. Nema potrebe da se vraćamo korak ili dva unazad, vreme je da iskoristimo svoj imidž i pojačamo pritisak na one koji bi trebalo da štite i čiste naše reke. Ja znam kako...
 

Bogdan

Senior member
Učlanjen(a)
28.05.2007.
Poruke
256
Broj reagovanja
0
Ja razumem da se čišćenje reka može upotrebiti za imidž, ali nema nikakve potrebe za tim, jer imidž mušičara i mušičarenja je već odavno izgrađen, uglavnom u zapadnim zemljama i dobro je poznat i srpskim ribolovcima i javnosti. Nema potrebe da se vraćamo korak ili dva unazad, vreme je da iskoristimo svoj imidž i pojačamo pritisak na one koji bi trebalo da štite i čiste naše reke. Ja znam kako...

Ma kakav crni imizd Randjo... kod nas niko nema pojma sta je musicarenje... sve se gleda na kilazu...da li je dinamitom ili musicom nema veze...kad smo onomad svratili u Pirot i ostavili u hitnoj pomoci one silne ribe sto si ulovio, zove me kum i kaze mi da niko u hitnoj nije verovao da si ih uhvatio na stap...svi su ostali u ubedjenju da smo ih zajedno nekako otrovali ili pobili dinamitom :doh: :doh: :doh:

Mi smo sto se toga tice u zacetku...pa masa ljudi ne zna ni sta je varalica, a kamoli vestacka musica...to sto mi provodimo ovde po ceo dan pa sticemo lazni utisak da svi oko nas znaju sta je musicarenje to je drugi problem...Memedoviceve emisije su bile odlicne za popularizaciju ekologije i ribolova uopste ali je malo bilo popularizacije musicarenja u njima...Nama tako nesto treba + ekologija i ja mislim da ce dobrobit biti velika...

i dalje mi je najbolja ideja sa kofom gov... :D :D :D
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Pazi, na Balkanu ne znaju svi ni ko je Elvis Presley. U Srbiji je bolje poznat Memedović i mušičarenje nego kralj rokenrola.
Više ljudi je gledalo emislije iz Sibira nego ovaj istorijski koncert. :doh:
[flash=400,400]http://youtube.com/v/FOzaVpgeHJg[/flash]
 
Vrh Dno