Amur

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
white je napisao(la):
ma reci ti nama Marushani, kako izgleda borba sa amurom na musicarski pribor ?
tamo gde sam je upecao voda nije bila tako duboka, na nekim mestim nekih 50 cm a na nekim do metar dubine. Uspeo sam ribu drzati u gornjem sloju vode i glavom nad vodom, tako da nije se pokazala kao opasan borac. Stap #5/6 dobro je radio i riba nije uzela strunu sa masinice. Iz mog iskustva mogu reci da veca crvenperka na 3# je dobar borac, ako bismo uporedili ribe koje nisu "grabljivice" a pecaju se na musici.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
bravo, cestitke druze!  :tbumb: i ja sam se pripremio sa glo bug imitacijama i u narandjastoj boji. kod mene na jezeru ima amura ali ga se jako retko da videti ali kada ga se ugleda to su komadi od metar. U holandiji, njemackoj...i jos kojim zemljama ga neki musicari dosta cesto love imitacijama kao sto su taj glo bug (narandjasto, zeleno, zuto pa i belo) pa onda i na imitacije algi od shenila u boji pauna...moglo bi se to uraditi i od obicnog paunovog pera. Posle nevremena ili jace kise amuri cesto obilaze sevar u potrazi za polegnutim mladicama listova trske. Tako da ga tamo treba traziti tada sa nekom prikladnom ;) imitacijom...
 

Marushani

Full member
Učlanjen(a)
21.06.2007.
Poruke
606
Broj reagovanja
0
Lokacija
Giroc - Romania
sebastian je napisao(la):
bravo, cestitke druze!  :tbumb: i ja sam se pripremio sa glo bug imitacijama i u narandjastoj boji. kod mene na jezeru ima amura ali ga se jako retko da videti ali kada ga se ugleda to su komadi od metar. U holandiji, njemackoj...i jos kojim zemljama ga neki musicari dosta cesto love imitacijama kao sto su taj glo bug (narandjasto, zeleno, zuto pa i belo) pa onda i na imitacije algi od shenila u boji pauna...moglo bi se to uraditi i od obicnog paunovog pera. Posle nevremena ili jace kise amuri cesto obilaze sevar u potrazi za polegnutim mladicama listova trske. Tako da ga tamo treba traziti tada sa nekom prikladnom ;) imitacijom...
hvala, da bas te imitacije sam i ja  koristio. A jutros je padala kisa od 3-4 sata pa do pola devet nije jaka bila ali rominjala. Setio sam se da je jedan ribolovac pricao kako jednom hvatao puno amura na sitne ribice, mi iz zovemo biterling, da li bi mi musicari mogli pecati na imitacije ribica? Evo musica koje sam koristio, prva je proradila, bolja je bila dok se nije puno natopila vodom. Poslednja bi trebala da imitira neko seme sevara.
 

Prilozi

  • musice za sarana, amura 001 (Medium).jpg
    musice za sarana, amura 001 (Medium).jpg
    38,5 KB · Pregleda: 473
  • musice za sarana, amura 003 (Medium).jpg
    musice za sarana, amura 003 (Medium).jpg
    32,9 KB · Pregleda: 450
  • musice za sarana, amura 005 (Medium).jpg
    musice za sarana, amura 005 (Medium).jpg
    45,2 KB · Pregleda: 419
  • papura (Medium).jpg
    papura (Medium).jpg
    113,5 KB · Pregleda: 379
  • musice za sarana, amura 007 (Medium).jpg
    musice za sarana, amura 007 (Medium).jpg
    46,4 KB · Pregleda: 418

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Takvim naranđastim sam ja u jednom danu na mom jezeru ulovio tri bas lepa sarana. Otkako sam poceo da koristim Glo Bug-a (prvi put ove godine - sta li sam samo cekao do sada :blush: :doh:) odlucio sam jednu kutijicu posvetiti samo njima...jos samo da kupim neku kutijicu i ima da ju posteno napunim raznoraznim velicinama i bojama glo bug imitacijama. mozda i meni podje za rukom ako ugledam kakvog amura ove godine. Prosle godine sam video tri velika komada.
 

brankoogi

Senior member
Učlanjen(a)
06.08.2008.
Poruke
302
Broj reagovanja
0
Kad ponestane trave i algi amur se hrani ribicama,tako da u kasnu jesen i strimeri mogu da dođu u obzir.
 

Goci

Hero member
Učlanjen(a)
03.04.2007.
Poruke
2.772
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Reče mi Dane Esox da mu je na jezeru Joci amur grickao konac mislići da je stabljičica trske!  :D

Eto teme za razmišljanje i pravljenje imitacija.

Predlog: duguljasta masivna mušica od balze ili poliuretana obojena u boju trske ili zelenu.  :)
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
imitacija pupoljka trske posle jače kiše kada ona trsku obori na vodu ;)
 

Markovic

Full member
Učlanjen(a)
11.02.2008.
Poruke
966
Broj reagovanja
0
Lokacija
Pozarevac
jedan Mlavski torpedo ;) ;)
 

Prilozi

  • IMG_20160917_185229 (1).jpg
    IMG_20160917_185229 (1).jpg
    179,9 KB · Pregleda: 305

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.119
Lokacija
Čačak
Bravo.... Na sta si njega dobio?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.119
Lokacija
Čačak
Ahahahahaa vrh bas :) kakav je borac kad je ovako manji?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.080
Broj reagovanja
1.119
Lokacija
Čačak
Opaaaaa.... Opet na kahvu?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 
Vrh Dno