backing

pedjabg

Hero member
Učlanjen(a)
31.05.2007.
Poruke
1.554
Broj reagovanja
5
Lokacija
Belgrade
Ma ko voli, ne branim, naravno, ali Joca htede da sazna, dete.
A dakron je dakron.
Sa LA cekrcima obicno nije problem, ali standardni SA cekrci hoce da pojedu i par stotina metara, a das 1400 RSD samo za podlogu - nije li nelogicno? Moj raniji ljubimac Okuma Magnadisc 4/5 onolicki pojeo je 100 m Orvisovog backinga, a na nekom standardnom #5 bi trebalo bilo mnogo vise,a kako i sam kazes, "ne vidis ga| posle nikad.
Ne stedim da budem suv i utopljen i da mi pecanje bude uzitak. Ali ne dam da mi otimaju na dakron, koga ima svuda okolo. Beli, zuti, narandzasti - kakve veze to ima?
 

Sjekloca

Full member
Učlanjen(a)
01.10.2007.
Poruke
913
Broj reagovanja
0
Sto ljudi - sto cudi!!! :D :D :D

Beking je beking i zna se cemu sluzi: pre svega, u normalnom zivotu, samo da popuni dno cekrka.... ono za sta je u stvari prevashodno napravljen (da korisnika UPOZORI da je ispucao ceo snjur i da pocinje da ulazi u crveno) je kod nas - vrlo retko... sem mozda u ekstremnim situacijama. Znaci, ko voli - nek izvoli.... ja volem obucarsko-posarski konac.

:D :D :D :D :D :D :D
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Ja volim beking,po mogućnosti Orvisov.I mislim da mu prevasodna namjena nije da popunjava dno čekrka,već da služi kao dopuna struni kod pecanja big game riba,tipa tarpoon i ostale mornjače kojima kad krenu ni 100 stopa nije dovoljno da budu zaustavljene.Naravno da kod klase 3 služi da popuni čekrk,a da je to najčešće slučaj kod nas,ali prevashodna mu je svrha gore pomenuta.

A što reče Sjekloća,ko kako voli...
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Koji cvor koristite za povezivanje bekinga. Ja sam ranije koristio omcu ali me interesuje kako to vi radite.
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Ovo
http://www.animatedknots.com/arbor/index.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
;)
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Nisam bio dovoljno jasan  :blush:.
Interesuje me cvor kojim vezujete beking na cekrk ali i beking za konac. Omca koju ja koristim daje prilicno velike cvorove pa mi se ne svidja.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Beking na čekrk - Arbour knot, beking za konac -  Nail knot :).
 

100ka

Hero member
Učlanjen(a)
27.06.2007.
Poruke
2.136
Broj reagovanja
23
Lokacija
Bg, Srbija
Link koji sam okačio malpore je za arbour čvor kojim vezuješ beking na čekrk.

Beking i strunu vezuješ Albright čvorom
Evo link i za njega http://www.animatedknots.com/albright/index.php?LogoImage=LogoGrog.jpg&Website=www.animatedknots.com
 

rabbit

Full member
Učlanjen(a)
07.07.2007.
Poruke
703
Broj reagovanja
0
Lokacija
Novi Sad
Arbour knot je u građevini poznat i kao samozatzajući čvor.Što veće opterećenje,on je jači.
a što se tiče spoja sa strunom,bilo koji čvor koji se lijepo slaže.
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Na cekrku vision koma ??56 nema mesta za backing, tako da sam bacio pare za isti. Samo je stao Ron Tomson #5 i popunio cekrk do kraja.
 

Jr

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
15.06.2007.
Poruke
1.127
Broj reagovanja
122
Lokacija
Niš
Pa beking ti tu i ne treba jer je sam čekrk large arbour i ne očekuješ valjda da ti neki klen, štuka ili sl. izvuče ceo konac. ;) A kolko se sećam, Ron Tomson je i deblji konac nego što treba...
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Nema debljeg konca nego što treba. Ja sam odavno shvatio da konci imaju različitu debljinu i oblik. Bitna je njihova težina, kako bi ih podržao odgovarajući štap. No, mislim da se Jr-u učinilo da je RT deblji nego obično, jer znam da petica dt staje na čekrk predviđen za konce 3-4. Na čekrke 5-6 staje sasvim komotno i ostaje dosta mesta za backing. Toni, da li si siguran da je jedva stao?
 

ttttt

Full member
Učlanjen(a)
01.04.2006.
Poruke
748
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis
Bez bekinga je stao dobro (nisam ga slagao jer to ne radim ni kad sam u ribolovu) ali sa 5 m bekinga vec mi konac struze od okvir. Ponavljam jos jednom konac sam namotao ofrlje kao sto to radim kada sam u ribolovu.
U svakom slucaju JR je u pravu, i ranije sam baking koristio samo da popunom cekrk a za to ovde nema potrebe.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Onda je taj čekrk neverovatno plitak za model 5/6.  Moj Shimano Biocraft XT LA je 3/4, a isto tako se ponaša sa tim istim koncem. ???
Da nisi uzeo Koma 3/4 ili je taj backing ipak predebeo? Mnogo mi je sve to čudno. Da doneseš ti to, da proverim?! :lol:
 
Vrh Dno