Baetidae Nymphs & Emergers

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Neka ovo bude tema za nimfe jednodnevki iz grupe "Olives", koje su uglavnom iz porodice Baetidae.
  Ja se spremam za kasno leto i ranu jesen, pa ću malčice da usitnim nimfe, trudeći se da isprovociram pastrmke koje jedu maslinaste jednodnevke u toku isplivavanja na površinu.
  BWO, Pale Watery, Spurwings, Pale Evening, Medium Olive, Dark Olives... sve to liči jedno na drugo, a samo su nijanse maslinaste i veličina različiti.
Evo, ja sam skarabudžio tri komada sa kojima predviđam fenomenalan lov pastrmki u Nišavi, mada mi je ovo za one sitnije. Istanjiću tippet na 0.12- 0.15 mm i temeljno pročešljati neke umerene brzake. Za ovakve nimfe preporučujem dead drift, čistu vožnju.
 

Prilozi

  • Usitnjavanje.jpg
    Usitnjavanje.jpg
    56,1 KB · Pregleda: 788

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Lepe nimfice Mixe. Najveća na  udici 14 i manje, a?
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Dali su ovakve dobre? Malo je taman ovaj konac :blush:
 

Prilozi

  • BWO 008.jpg
    BWO 008.jpg
    131,4 KB · Pregleda: 504

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
To je to, ništa joj ne fali. Nimfe "Olives" su taman za udice od broja 14 do 20, mada ja, iz ljubavi prema moćnijim udicama, pravim i na broju 12. ;)
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Mixmaster je napisao(la):
To je to, ništa joj ne fali. Nimfe "Olives" su taman za udice od broja 14 do 20, mada ja, iz ljubavi prema moćnijim udicama, pravim i na broju 12. ;)

OKET!
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Još jedna malo tanja, ona gore mi se čini buckasto.
 

Prilozi

  • b. nymph 004.jpg
    b. nymph 004.jpg
    165,4 KB · Pregleda: 456

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Uhvatila me BAETIDOMANIA!

main.php


main.php
 

alp

Full member
Učlanjen(a)
02.02.2008.
Poruke
572
Broj reagovanja
2
Na Baetide se ne lovi na 'dead drift'. U tome je cijeli smisao lova tim nimfama. A ni mala udica ne smeta, ako se dobro radi. Recimo:
 

Prilozi

  • kalifa-70.jpg
    kalifa-70.jpg
    97,5 KB · Pregleda: 461

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Alpe, nemoj da mi kvariš plan. Dead drift je tehnika koju planiram da upotrebim kada budem imitirao nimfe i emergere maslinastih jednodnevki. Možda je to pogrešno, ali ja ću ipak dozvoliti da tok nosi moje nimfe, najviše zbog meraka. Zapravo, ja sam ubeđen da je to super. Znaš, neću ih mnogo otežavati i ići ću na aktivne pastrmke, koje ću bukvalno gađati preciznim zabacima. Metar uzvodno i onda mrtva vožnja do nje. Nimfa joj nailazi na glavu, ona zbunjeno zeva i ja je zakucavam. Biće to prava berba :lol:.
Možda se u prvi mah učini neprirodnim da nimfa bilo koje betide nailazi kao mrtva, ali ubeđen sam da pastrmke neće praviti probleme sa smerom njihovog kretanja. U svakom slučaju lako je promeniti tehniku ;).
Alp, imaj poverenja u mene i sačekaj rezultate ;). Kraja avgusta-septembar je vreme kada ću ih primeniti.
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Mixmaster je napisao(la):
Alpe, nemoj da mi kvariš plan. Dead drift je tehnika koju planiram da upotrebim kada budem imitirao nimfe i emergere maslinastih jednodnevki. Možda je to pogrešno, ali ja ću ipak dozvoliti da tok nosi moje nimfe, najviše zbog meraka. Zapravo, ja sam ubeđen da je to super. Znaš, neću ih mnogo otežavati i ići ću na aktivne pastrmke, koje ću bukvalno gađati preciznim zabacima. Metar uzvodno i onda mrtva vožnja do nje. Nimfa joj nailazi na glavu, ona zbunjeno zeva i ja je zakucavam. Biće to prava berba :lol:.
Možda se u prvi mah učini neprirodnim da nimfa bilo koje betide nailazi kao mrtva, ali ubeđen sam da pastrmke neće praviti probleme sa smerom njihovog kretanja. U svakom slučaju lako je promeniti tehniku ;).
Alp, imaj poverenja u mene i sačekaj rezultate ;). Kraja avgusta-septembar je vreme kada ću ih primeniti.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Alpe, kakvu prezentaciju i vođenje bi ti primenio kod nimfi i emergera maslinastih jednodnevki?
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Slučajno sam danas probao dead drift sa beatidama na udici 16 i za dva sata dobio 2 komada od po 2 kila i jedan od 800 gr. Mekousna pasrmka neretvanska naravno. Dakle dead drift bez greške.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
joker je napisao(la):
Slučajno sam danas probao dead drift sa beatidama na udici 16 i za dva sata dobio 2 komada od po 2 kila i jedan od 800 gr. Mekousna pasrmka neretvanska naravno. Dakle dead drift bez greške.
Daj slike, Joker. Takve "mečke" se retko viđaju.
 

joker

Senior member
Učlanjen(a)
21.03.2008.
Poruke
165
Broj reagovanja
0
Nažalost Mix nemam navike da slikam pa nisam imao fotoaparat sa sobom ali od sada nosim. Počelo je vrijeme velikih a našao sam joj i mjesto. Zadnja četiri izlaska na vodu jedanaest komada ukupne težine 12 i po kila. Uzima blijedo maslinastog gamarusa na udici 12 i male nimfe na 16.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
joker je napisao(la):
Nažalost Mix nemam navike da slikam pa nisam imao fotoaparat sa sobom ali od sada nosim. Počelo je vrijeme velikih a našao sam joj i mjesto. Zadnja četiri izlaska na vodu jedanaest komada ukupne težine 12 i po kila. Uzima blijedo maslinastog gamarusa na udici 12 i male nimfe na 16.
Počni da nosiš, molim te. Mekousna pastrmka je riba koju svi volimo da vidimo na dobro urađenoj fotografiji.
 
Vrh Dno