Baetidae Nymphs & Emergers

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
joker je napisao(la):
Slučajno sam danas probao dead drift sa beatidama na udici 16 i za dva sata dobio 2 komada od po 2 kila i jedan od 800 gr. Mekousna pasrmka neretvanska naravno. Dakle dead drift bez greške.

Na kojem delu Neretve pecas?
 

gringo

Hero member
Učlanjen(a)
26.05.2007.
Poruke
1.256
Broj reagovanja
0
Lokacija
Nis
Joker hvala na odgovoru, posto imam jos neka pitanja bolje da predjemo na adekvatnu temu.
http://www.musicarenje.org/index.php?topic=1504.0
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Samo me ovo muči. Razne nijanse.
 

Prilozi

  • Colours.jpg
    Colours.jpg
    139,9 KB · Pregleda: 603

kimi

Junior member
Učlanjen(a)
13.07.2008.
Poruke
36
Broj reagovanja
0
Lokacija
Niš
Veoma efektivna imitacija u sirokom spektru malih majskih nimfi. :ninja:
 

Prilozi

  • Beatis nymph.JPG
    Beatis nymph.JPG
    17,4 KB · Pregleda: 455

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
316
Lokacija
Svrljig
Od sledećeg proleća krećem u ozbiljno nimfarenje, ovakve spremam u raznim veličinama i nijansama :yeswink:
main.php
 

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
Par varijacima u bojama.

 

Prilozi

  • svetla.jpg
    svetla.jpg
    196,1 KB · Pregleda: 431
  • olive.jpg
    olive.jpg
    186,2 KB · Pregleda: 440
  • orange.jpg
    orange.jpg
    190,9 KB · Pregleda: 435
  • tamna.jpg
    tamna.jpg
    162,9 KB · Pregleda: 436
  • yellow.jpg
    yellow.jpg
    188,7 KB · Pregleda: 414

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
@Djole, odlicne nimfice.  :tbumb: :yeswink: A na skoro istu ovakvu, iste boje i oblik + crni tungsten...jedino po repu različitom sam ulovio lep broj lipaca, dobio sam cak i jednog debelog i bas velikog negde između 45-50cm ali kako je iskocio puce akron 0,08mm ko paučina...verovatno sam uradio slab cvor ili jednostavno je najlon bio negde ostecen ili sam najlon nije bio bas nesto, a pisalo nosivost 1kg. Recimo da sam ja uradio slab cvor  :blush: Uglavnom mnogo dobra je ova sa crnom glavicom, takve imitacije nimfica malih beatida su mi omiljene. Njima sam uspešno lovio na: savi, savi bohinjki i dolinki (lipljane, pastrmke i klenove, pa i jedan debeli skobalj mi se zaletio na akvu ali i on se otkacio :blush:). Odlicne nimfice ali ova rastura  :)
index.php
 

silvio

Hero member
Učlanjen(a)
02.07.2008.
Poruke
3.115
Broj reagovanja
942
A nijanse boje e to je već nešto i za mene! :yeswink: ljepe nimfice Djole ima da love sigurno. Ali ja se ne slažem das si sve boje pokrio ima tu toliko toga još ihh. mislim da su nijanse boje te koje odlučuju u istoj mjeri kao i silueta i veličina...
Ali otvorih ja topic o tome ali nema nekih baš odgovora molim da se malo uključite jer na Neretvi je vječiti rat oko boja među ribolovcima mušičarima :whistle:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Malo sam zavukao ruku u svoju entomološku riznicu, tek da pokažem jedan zanimljiv trenutak vezan za ovu temu.
 

Prilozi

  • Baetis emergence.jpg
    Baetis emergence.jpg
    14,7 KB · Pregleda: 495

Djole Nis

Hero member
Učlanjen(a)
24.10.2007.
Poruke
2.854
Broj reagovanja
1
Lokacija
Nis, Serbia
silvio je napisao(la):
A nijanse boje e to je već nešto i za mene! :yeswink: ljepe nimfice Djole ima da love sigurno. Ali ja se ne slažem das si sve boje pokrio ima tu toliko toga još ihh. mislim da su nijanse boje te koje odlučuju u istoj mjeri kao i silueta i veličina...
Ali otvorih ja topic o tome ali nema nekih baš odgovora molim da se malo uključite jer na Neretvi je vječiti rat oko boja među ribolovcima mušičarima :whistle:

Pazljivo sam iscitao tvoj post. Jeste da ima jos varijateta u pogledu boja ali moj robolov ove dobro pokrivaju. Ima jos mozda par koje cu da dodam al onda racunaj npr 3 velicine po 3 komada (ja barem moram po toliko da imam) pa onda puta 10 nijansi izadje puna kutija skoro 100 komada musica  :eek:

 

sašaPI

Full member
Učlanjen(a)
25.03.2009.
Poruke
953
Broj reagovanja
124
Lokacija
Pirot
Sličan kolorit i ja vezujem samo sa crnom perlom,odlična !  :tbumb:
 
Vrh Dno