Baetis rhodani

StY_EsoX

Senior member
Učlanjen(a)
21.02.2006.
Poruke
359
Broj reagovanja
1
Milance nije mi jasno samo o kojoj zimi ti pricas kad je napolju preko dana +10-15 stepeni! Nije ni cudo sto se legu prvi komarsi jos malo pa ce i rode da dolete...:hammer:
 

MMartic

Hero member
Učlanjen(a)
16.05.2006.
Poruke
3.721
Broj reagovanja
134
Lokacija
Pančevo
Obećao sam fotku... ja sam se upisao u 2007!
 

Prilozi

  • IMG_0488.jpg
    IMG_0488.jpg
    145,9 KB · Pregleda: 299

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
:lol: svaka cast :lol:, ja sam ih zadnji put musicom lovio u avgustu 2006 - Dunav. Dok se ja upisem u 2007. ima da cekam do aprila ako se ne desi neko cudo u međuvremenu. Baš jučer kukam ženi "što ovde nema neka bara sa bilo kakvim ribama, bilo kakviiiim a da je đabe!!=??" ... i sunčanica a i cverglan bi prošao :lol: sa bodorkama i crvenperkama bi bio presrećan a kamoli sta vece od 500g npr. "jez" .... ooh gde su april i maj.... :-(
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Blizu, Sebastijane, blizu!!! Mnogo blizu!
Čim je moja soba puna, ne samo Baetis rhodani-ja, već i Baetis vernus-a, mnogo nam se primakao i april i maj! Ne brini, počni polako da praviš muve baš za taj period.
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
Sada sam malo na pauzi vezanja :lol: popunio sam moje dve kutije na gusto :lol: Ali radim jos ovaj mesec pa cu od marta pa napred imati vremena na pretek. Moram prvo da odem kupiti jos jednu kutiju sa muve :lol: Sada ih ima mnogo suvih i moktih i larvica... sve od #19 - 12, strimere ne racunam :lol:...napravio sam dosta tzv. "krejica" sa korenom/stablom od petlova pera, neke sa telima od konca a neke od reznih fibri. Tu su i razni Emergeri u velikom planu, no ima toga slovenskih proverenih muva ;-) da ne piskaram vise :) Jos malo razlicitih "kedisa" :) :lol: cu da navezem i jos neke verzije ovih prvih sto sam navezao... A Sava Bohinjka me strpljivo ceka...budem li uspeo u 2007. cu se upisati na trofejnom delu!
Bar zivim u nadi! :lol:
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Najvaznije je znati koje je boje i kakve sare ima insekt kojeg imitiramo. Evo odlicne prilike da izbliza upoznate telo odrasle zenke Baetis rhodani.
Ovo je znacajno kod imitiranja insekta koji ulazi ponovo u vodu, polaze jaja i zatim ugiba. Za spinera ili mokru, udavljenu verziju, dobro proucite ove sare!
Ako ovog vikenda izadjete na reku, velike su sanse da cete zateci rojenje bas ovog insekta. Napravite imitacije ovakvog tela. Nije tesko.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Slikam insekte po rekama kao neki ludak. Gledaju me ljudi i misle da sam totalni čudak. Ipak, rezultati su fantastični. Imam toliko fotografija i video snimaka, da sam odlučio da izdam video DVD "Vodeni insekti", nadam se u isto vreme sa istoimenom knjigom.
Najbolje snimke štekujem za ta izdanja, ali ne mogu a da i sa vama ne podelim štošta.
Evo par snimaka aktuelnih Baetisa.
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Upravo se vratih sa pastrmske reke. Mogla se primetiti i poneka jednodnevka kako leti iznad vode, najverovatnije je baš Baetis rhodani u pitanju. Nisam uspeo da uhvatim nijednu, ali sam malo prevrtao kamenje i između ostalog, našao nekoliko nimfi ove vrste. Za njihovu imitaciju će mi poslužiti Zečje uvo na udici 12 kao oličenje univerzalnosti. Spremate li vi neku baš namensku kreaciju? Na dnu će se svakako prevariti poneka riba, ali bilo bi lepo da na početku sezone bude i malo površinske aktivnosti. Za to treba spremiti imitacije subimaga jer, ako se vremenski uslovi poklope, mogu nam omogućiti bogat ulov.
 

witch

Hero member
Učlanjen(a)
23.11.2005.
Poruke
6.150
Broj reagovanja
4
Tek sad videh koliko sam obećavao posetiocima ovog sajta. Snimci, video, knjiga, sajtovi... Moraću da počnem da ispunjavam redom. Evo jednog zanimljivog snimka nimfe Baetis rhodani, koje se upravo sad vrckaju po dnu reka i spremaju za izletanje iz vode.
[flash=400,400]http://www.youtube.com/v/tcLu24D3EdQ[/flash]
 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
Mix fenomenalan video  :tbumb: covjece za muziku + a kako samo mrda u ritmu i
nspirisao si me tako da sam slusao danzig-how the god's kill i smotao moju imitaciju koja je vec uveliko izletila LDO

u prirodi je tijelo svetlije nego na slici ali mob ne moze bolje slikat na sobnoj svijetlosti a sa blicom ne lici ni na sta

odoh vezat nimfu al prvo da jedem nesto



 

asader

Senior member
Učlanjen(a)
08.10.2007.
Poruke
254
Broj reagovanja
0
Lokacija
podgorica-trebinje
evo i nimfe po principu bead torax nymph

opet vazi isto tjelo je svjetlije od medium olive konca a ovdje lici na dark olive
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Mix, čestitke za scenario i režiju onog filma. A za one koji žele malo da nauče o LDO evo jednog linka. Biće malo problema sa jezikom, ali je galerija odlična. Prava pomoć za vešte imitatore.

http://www.fluefiskesiden.no/modules.php?name=Entomologi&op=viewarticle&artid=27
 

sebastian

Hero member
Učlanjen(a)
12.05.2006.
Poruke
10.403
Broj reagovanja
6
falco je napisao(la):
Mix, čestitke za scenario i režiju onog filma. A za one koji žele malo da nauče o LDO evo jednog linka. Biće malo problema sa jezikom, ali je galerija odlična. Prava pomoć za vešte imitatore.

http://www.fluefiskesiden.no/modules.php?name=Entomologi&op=viewarticle&artid=27

na ovom linku su stvarno prelepe slike među njima je i Baetis Rhodani. Pogledajte sliku tela sa donje strane. Fantastično!
 

falco

Full member
Učlanjen(a)
23.10.2007.
Poruke
630
Broj reagovanja
113
Ne kaže se uzalud da slika vredi više od 1000 reči. Kada bi neki manje iskusan mušičar čuo Large Dark Olive siguran sam da veličina i boja insekta koju bi zamislio ne liče previše na prirodne.     
 
Vrh Dno