Balidza Fly 2

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Fly doc..pa zar je za tebe ovo glupiranje..ako mislis da jeste,onda nas udostojis jednom tvojom kopijom Balidza fly 2..
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Marko, za ovakve drske reci sutra cu da ti vucem usi, zar se tako razgovara sa profesorom? Idi pa uci omladinu c.c.c...
 

simpson_H

Hero member
Učlanjen(a)
13.05.2007.
Poruke
5.900
Broj reagovanja
6
Lokacija
Beograd
Pa cekaj Masicu, nisam ukapirao... jesi li ti vezao ovu muvu ili taj Balidza?
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Simpsone..procitaj ceo post pa ces saznati..

P.S.Fly doc..nisu drske reci uopste..nego samo mali izazov..
 

lucky

Founding father
Urednik
Učlanjen(a)
14.11.2005.
Poruke
2.068
Broj reagovanja
2
Lokacija
Niš, Srbija
Ja moram da priznam da mi uopste nije jasan postupak! Postovani druze Masicu, ako ti nije mrsko uslikaj sve faze, jer moram d apriznam da me je ova muva veoma uzbudila!
 

flydoc

Junior member
Učlanjen(a)
03.05.2006.
Poruke
82
Broj reagovanja
0
Laki, ta muva je i slikana i radjena kod mene iz vise delova. Marku sam dao slike ali ocigledno decko nezasluzuje i mnogo toga sto sam mu dao do sad, pokazao, i sta je naucio...neka.. ta omladina je sad takva. Eto i sumaher se na neki nacin malo opeko:) A za muvu neuzbudjuj se toliko!
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.586
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Laki sad cu na tenane da ti objasnim postupak..

Kada stavis udicu na stegu..krenes osnovnim koncem kao i svaka musica sto se pocinje.Zatim montiras flash back foliju (na slici se vidi),nju montiras da pokrije luk udice,kada si to zavrsio kreces na sledecu fazu-montiranje dabinga (antron).Napravis mesavinu boja koja treba da se dobije ,a to je vatreno narandzasta boja.Kada zavrsis "dabiranje"..namotas dabing na sam luk idice do pocetka ravnog dela udice(odnosno deo predvidjen za telo).Na tom delu montiras paunova pera razmaknuta (2 pera idu na jednu stranu,a dva na drugu stranu.Zatim izrezes dve policelonske trake crne boje(vidi sliku),I njih razmaknes,jednu levo,jednu desno.

Kada to uradis,,kreces sa formiranjem tela..telo je od paunovog pera,crnog pera petla(palmer),i zlatne zice..s'tim sto zlatna zica mora da se vidi sa donje strane.kada musicu zavrsis i pogledas odozdo,rebra moraju da se vide..

Kada zavrsis formiranje tela..kreces na montiranje krila..to je ono sto je kod ove musice jedinstveno i sto je izdvaja od ostalih-a to su spiralni krila,namotaji paunovog pera oko trake policelona..
Ali pre nego sto to uradis..flash bach folijom ces pokriti celo telo sve do glave i tu ga ucvrstiti osnovnim koncem..Zatim radis jedno krilo,pa drugo i ucvrscujes u predelu glave musice.Na mestu gde si ucvrstio krila stavljas 1-2 paunovih pera i nakon toga radis zavrsni cvor..
To bi u sustini bilo to..nadam se da sam ti bar malo pomogao..

Bice i slika..
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
Fly sto se ljutis ako je decko podelio to sa nama,to ti daje minus i pokazuje tvoju ne kolegialnost,al kako neko rece ima nas svakakvih...Davidis umadinca(bravo kolega)oce covek sve da kaze i pokaze!Da se svi ugledate na njega!!!
 

simon

Junior member
Učlanjen(a)
05.09.2006.
Poruke
81
Broj reagovanja
0
E nebi da zanovetam al jelmoze ovaj tekst da bude propracen i slikama po etapama izrade?!!ipak je jedna slika malo da se napravi cela muva,pogotovgu meni ne kontam nista!!!
 
M

Mr.Zakula

Guest
Ljudi,muva je mnogo laka za pravljenje!Jedino,shto moze malo da zakomlplikuje stvar je u fazi izrade krila...Nishta drugo!Treba da se mota paunovo pero oko policelona,pa da se prichvrsti kod glave...
 
Vrh Dno