Balzer Edition IM-12 Fly Travel 5/6

maxfly

Senior member
Učlanjen(a)
22.10.2010.
Poruke
383
Broj reagovanja
13
Kupi 5icu i to Kineza.
Ja rasprodao sve štapove i sad imam samo 5icu 9ft od Maxcatch.
Strašan stap za male pare plus kad naručiš direkt kod njih dobiješ poklone kakve ti sve ove poznate svjetske firme(od kojih većina kupuje baš od njih materijal za svoje štapove) neće dati ni da kupiš čitavu kolekciju. Koliko god para da potrošiš kod njih računaj da si minimalno troduplo uštedio.

LP
 

FlyTyer

Senior member
Učlanjen(a)
19.02.2016.
Poruke
139
Broj reagovanja
17
Lokacija
Nis
svako ti je reko razlicite stvari :doh:
kolega kaze da bi pecao klenove do pola kg na manjim rekama i eventualno pastrmke, mislim da ti je petica previse jaka za to sad kako hoces ali ja bih uzeo #3 9ft mada je #4 9ft ili 8.6 univerzalnija, s njom ces moci i da izbacis, i da odes na neko jezero ili moravu, da bacis sve od strimera do suve tako da ti preporucujem #4 8.6 ili 9ft
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.716
Broj reagovanja
1.018
Lokacija
Svilajnac
Šta god da uzmeš jedno je sigurno, zabavljaćeš se ludo i na forumu i na livadi i na vodi :)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
TMc je napisao(la):
I ja glasam za #4 8.6 eventualno 9 feeta a za veće ribe uzeti kasnije #6.
#5 jeste najuniverzalnija veličina ali nit je tamo nit ovamo, nećeš kao čovek da uzivaš sa manjim ribama koje se uglavnom love a opet nije dovoljan za gromade. #4 8.6 ili 9 feeta medium fast ili fast akcije i miran si za start. Vrlo brzo ćeš i sam videti šta ti odgovara za kasnije.
Bas zato je petica sranje.... za drinu je dobra, cak i za lim....
Evo zadnjih sigurno 7-8god...peticu u srbiji skoro da nisam koristio.... prejaka je jednostavno.
Neko pomenu 3ka slaba za vece ribe.... nije ni najmanje. Trosio sam 3ku glass...spageta skuvana.... vadio je bas dosta ribe. Nulom, sa najlonom 0.08 izvadio pastrmku 45cm po jakoj vodi....
3ka daje super prezentaciju za manje muve.... a strimere moze da baca isto tako.... samo se prilagodi zabacaj...

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Da dodam jos jednu stavku.... uglavnom lhudi koriste suve i nimfe.... strimer redje....bar ne ciljano
Za suvu i nimfu, koristicemo tipet max 0.14mm.... a mnogo cesce ce to da bude 0.12mm.... najslabija karika u svemu tome je upravo tipet... da nije izbacaja na drini, ne znam ko bi koristio 6icu i 5icu sa tipetima 0.10, 0.12.... i onda brz stap, tanak tipet i kidanje ako ne cinculiras.

Sa trojkom npr taj problem skoro da ne postoji.... manje klase stite tipet.
Sto ce reci peticom se uglavnom nece izvuci nista veca riba nego trojkom.... osim ako tipet nije dosta deblji

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

beelack

Senior member
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruke
156
Broj reagovanja
11
Što se tiče Balzer-a, od ove IM-12 Edition serije varaličarci su više nego odlični, uzeo pre četiri sezone čudnu gramažu: 5-25.
( https://youtu.be/YDz50i0wBJc ) Nenormalno dobar štap, stvoren za bucova. Što se tiče mušičarca ko zna, treba probati, ali blank je lagan i neuništiv. I da, neko pomene završnu obradu da nije nešto, dakle nije držao štap u ruci. Štap je po meni za uloženi novac predobar (osim Mikado inazuma, koji je džabe za predobar štap).

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
oholi je napisao(la):
Da dodam jos jednu stavku.... uglavnom lhudi koriste suve i nimfe.... strimer redje....bar ne ciljano
Za suvu i nimfu, koristicemo tipet max 0.14mm.... a mnogo cesce ce to da bude 0.12mm.... najslabija karika u svemu tome je upravo tipet... da nije izbacaja na drini, ne znam ko bi koristio 6icu i 5icu sa tipetima 0.10, 0.12.... i onda brz stap, tanak tipet i kidanje ako ne cinculiras.


Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

Jest da nije Drina Drina i da nije jaka kao sto jeste mogao bi i 0 da koristis. Oholi ne zajebavaj. Retko kad ces u onako jakoj vodi da izvuces ribu na #3 .Za Drinu cu uvek koristiti #5 i bas retko kad #6 ( iako je mnogo lakse dostici zeljenu distancu)
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Jest da nije Drina Drina i da nije jaka kao sto jeste mogao bi i 0 da koristis. Oholi ne zajebavaj. Retko kad ces u onako jakoj vodi da izvuces ribu na #3 .Za Drinu cu uvek koristiti #5 i bas retko kad #6 ( iako je mnogo lakse dostici zeljenu distancu)
Pa samo zbog distance i koristim peticu za drinu..... a izvucicu ribu sigurno sa trojkom.... evo sad kad dodjem, ako budem imao vremena da odem na drinu na 3ku cu da ulovim jednog...

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Al preko 45 nemoj mi one prdavce 25-30-35 to moze I moja baba.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
maric je napisao(la):
Al preko 45 nemoj mi one prdavce 25-30-35 to moze I moja baba.
Kad okacis sliku ovde od jednog takvog nema frke.... ja sam realan i tipujem na 40+

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Ne pratis na casu jbg. Evo ti jedan 47 a tebi sam olaksao i reko ti uhvati 45 i mirna backa ;)
 

Prilozi

  • 47.jpg
    47.jpg
    104,9 KB · Pregleda: 171

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Daj nesto aktuelno. Nemoj te od pre hrista [emoji23]

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 

maric

Hero member
Učlanjen(a)
11.05.2009.
Poruke
7.279
Broj reagovanja
318
Lokacija
Beograd
Pa samo da vide ljudi da sam Simms nosio i pre Hrista  :D nije ovo mnogo staro. Nisam bio 2 god na Drini. Samo ti klepi 45 I skidam ti kapu.
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.118
Broj reagovanja
1.175
Lokacija
Čačak
Klepio ja davnih dana 45icu na drini.... a i 50icu ... mada 50ica je bila na drugoj reci

Sent from my DUK-AL20 using Tapatalk

 
Vrh Dno