BAMBULA!!!!

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
mozda si u pravu da je problem u necemu drugom...ako imas kakav savjet tu sam da ga procitam...jer kako sam vec i rekao da sam prilicno nov u ovom nacinu ribolova ali imam veliku volju da naucim...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
duka79 je napisao(la):
jedna mala rjecica po imenu Janja  :D...na kojoj nemogu nikako da mu poterfim suvu musicu ma koliko se trudio...
Ja sam iz Zvornika zato te pitam.Mala i trenutno jako plitka voda.Pa samim tim i bistra.No fazon je u pristupu.Očigledno da im prilaziš previše blizu i pitanje je koliko dobro zabacuješ.Pod ovim mislim na pljuskanje po vodi.
u okolini imam par malih voda koje ljeti skoro presuše.Ljeti me mrzi i da ulazim ali riba tu dobro uzima.
Tako da ne vidim problem u imitaciji već mislim da je pristup pogrešan!

Pored bambule slobodno bilo koju policeklonku.
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
hva druze na savjetu jeste trenutno bas mala i bistra i moguce je da je to najveci problem da je ribi tesko prici...ali par dana je bas ekstra uzimao a sada ga je bas tesko dobiti...
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Povecaj tipet... npr

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.120
Broj reagovanja
1.185
Lokacija
Čačak
Meni je nekad skoro 2m cak i za suvu...predug tipet malo otezava zabacivanje i preciznost...

Sent from my LG-D320 using Tapatalk

 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.105
Broj reagovanja
315
Lokacija
Svrljig
...i duka79 sa ovakvom konstrukcijom nećeš, sigurno, da upecaš ništa, jer nećeš moći da zabaciš kako bi trebalo. Kakav tipet od 2 m? Previše je to.
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
pa i ja sam tako mislio zbog toga koristim predvez plus tipet od 8o cm ali me "oholi" malo zbunio sa predlogom da tipet bude duzi tj oko 2 m ...
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Ma nema to bas neke veze sa predvezom i tipetom jednostavno vode su bile plitke i bistre jako je tesko prici klenu pogotovo na malim recicama pogresan korak i ode riba 30m dalje od ribolovca a da ne pricam kad uz sve to pljusnes bubu na udici broj #8 ili 10 ja sam ovih dana lovio na suvu muvu BWO, red tag i na sitne sedzice od srnece dlake... Danas sam lovio na osu #12 jer je pala kisa voda se zamutila i klen dobro vidi zutu boju...



Послато са ZTE Blade Q Maxi

 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
i jeli bilo kakvog ulova danas kod nas je bilo kise ali je voda i dalje bistra...
 

89kobra

Full member
Učlanjen(a)
25.05.2015.
Poruke
514
Broj reagovanja
48
Lokacija
Jagodina
Bilo je par krupnih klenova i puno sitnog ali ja sam se bas dobro zabavljao :)

Послато са ZTE Blade Q Maxi
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
to je najbitnije...meni uopste nije bitno koliko je krupna riba bitno je da ima akcije i naravno dobre zabave...
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.310
Broj reagovanja
208
Lokacija
Zvornik
Podvez ne duži od jednog metra zbog težine mušice.Prilaz što nježniji i isto i izbačaj.Na takvim vodama klen je plašljiv i težak za ribolov.Mada nije nemoguće.
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
ma naravno da nije nemoguce ja sam ga na skakavca na slican nacin kao dijete lovio bas dosta i to gazeci sredinom vode i bacajuci u krajeve...
 
Vrh Dno