BAMBULA!!!!

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Mala crna bambula sa crvenom guzom #14 ..Namenjena musicarenju klena,cim se vode smire i sunce ogreje..!!​
 

Prilozi

  • Mala bambula sa crvenom guzom #14 ..jpg
    Mala bambula sa crvenom guzom #14 ..jpg
    91,9 KB · Pregleda: 223

sasats

Hero member
Učlanjen(a)
18.12.2008.
Poruke
4.518
Broj reagovanja
25
Lokacija
trstenik
pokusavam da nadjem neki detalj da nije savrsen ...ali mi ne uspeva  :blush:
 

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
294
Lokacija
Svrljig
Dok čekam plafon da se osuši rekoh da ošmirglam koji komad... ne zabadaju nos, to je bitno!
 

Prilozi

  • crne bambe 003.jpg
    crne bambe 003.jpg
    113,5 KB · Pregleda: 235

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Juce sam lovio Klena na Bambule ali slabo ih je uzimao a svaki zabacaj je kucne iz nekog razloga samo se igrao sa njom neznam zbog cega...zamolio bi iskusnije kolege da mi predloze u kojoj boji su se Bambule najbolje pokazale posto sam prilicnonov u ovome...unaprijed zahvalan...
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Vjerovatno te sitan zeza. Crna, zuto-crna, trula visnja.. svaka je boja dobra, bar meni. Ali crnu najvise forsiram.
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Hvala puno na odgovoru ja sam do sada lovio uglavnom na crnu i kafenu...a nije u pitanju samo sitni zaljecu se i krupni ali samo bucnu onako na bambulu cisto je odgurnu bez namjere da je uzmu... :(
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Probaj par veličina različitih,mada ja ne bih ispod 12#,optimalno mi je 8-10#.I probaj da je zakucaš od vodu,što jače,ili da je privlačiš lagano da para površinu.
Igraj se nema druge,bitno je da su tu,sad je do tebe da ih isprovociraš.
Ako imaš manji stirimer provuci ga,par puta cimneš pa pauza,ako voda nije prebrza!
 

duka79

Junior member
Učlanjen(a)
01.09.2015.
Poruke
28
Broj reagovanja
0
Hvala vam u svakom slucaju na pomoci...oni su tu ima ih dovoljno pa cemo da se nadmudrujemo  :D
 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Moje prve bambule :)

https://i.imgsafe.org/be742a6c22.jpg[img]
[img]https://i.imgsafe.org/be75cbe53a.jpg
be769a0bc3.jpg

be780c4cfc.jpg

be7a42bcd8.jpg

be7b035821.jpg


Kojom na klena sutra?  :smoke:

be7b6ea6f4.jpg
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Ovog vrabca gore levo bih sigurno bacio ako pliva. Dok se ne ustelujes vidi da bar koristis pera bez badrljice za krila da ih klen ne odgurkuje. Polako gledaj da ostavljas mesta iza okceta udice za nogice od pevca.
Svako od nas je verovatno prosao fazu pravljenja nekih karakondzula :) al one love i super su za podizanje poverenja u sebe i svoje sposobnosti. Sad, kad vec postoji milion informacija, gledaj da startujes sa nekom klasikom.
Moje prve muve za klena su bile gusti palmeri od nekoliko petlovih pera(domaceg naravno) velicine omanjeg vrabca :) osmice su najmanne bile, sestice ili cetvorke. Vuckao sam ih po povrsini iz tisaka u brzak da bi na prelazu u brzak glavonja klepio po muvi :)
Ubrzo sam presao na malo urednije muve, palmere takodje. U mirnijim delovima morave bi ih potopio i vuckao....kad vidim talas kontriram :).... Ili kad vidim ribu da uzme ja kontriram. Polako sam poceo da upijam oko prezentacije pa sam poceo da smanjujem vuckanja...osim ponekad. Videces, sad je stvarno lako sve nauciti ako zelis :)

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Hvala na kritici oholi :)

Vrabac pluta, inače je od balze ali je obmotan nečim (još ne znam kako se to zove, ali nema veze  :D ), videću sutra da li radi pošto sam ga pre nekoliko sati svez'o. Na udici 10-ci sa dužim vratim je vezano.
Prvu mušicu, tj. pokušaj bambule sam napravio od plute, ličila je na sve osim na osu, koju je inače trebalo da predstavi klenu, i verovao ili ne, radila je  :)

Treba tu vremena i vežbe, s tim što ja vremena nemam baš mnogo, pa posle građevine pokušavam da svežem neku mušicu tj. izdeljem "bambulu".
 

oholi

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
16.12.2007.
Poruke
10.094
Broj reagovanja
1.130
Lokacija
Čačak
Nema veze. Pecaj na sve sto ima udicu i perje :) nije musicarenje tesko. Samo ako imas volju. A jos bolje ako ima ko uzivo da ti pomogne.
Oprosti ako nisam video, odakle si?

Sent from my ATH-AL00 using Tapatalk

 

ZoffmaN

Junior member
Učlanjen(a)
23.06.2016.
Poruke
54
Broj reagovanja
0
Lokacija
Negotin
Okolina Negotina, Tihi se ponudio da me malo uputi u priču dok je bio u Jabukovcu na Zamni, ali nisam imao vremena zbog posla. Ma polako, kad god imam vremena odem do rečice pa malo mašem, osnove sam skapirao a i bilo je i finih ulova :)
Volje imam ali vremena nemam, ali polako, čekam crveno slovo (uglavnom se poštuju praznici u ovom kraju, pa je tada slobodan dan na poslu  8) ).
 
Vrh Dno