BAMBULA!!!!

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Legendarna Bambula sa Fleš folijom, namenjena mušičarenju klena.
Uradjena na udici #10.
 

Prilozi

  • IMG_4764-800x580.jpg
    IMG_4764-800x580.jpg
    75,2 KB · Pregleda: 179

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Komplet za klena..Bambule, ose, mravi..​
 

Prilozi

  • Hot but Bambula-800x593.jpg
    Hot but Bambula-800x593.jpg
    162,8 KB · Pregleda: 176
  • Komplet za mušičarenje klena..jpg
    Komplet za mušičarenje klena..jpg
    129,1 KB · Pregleda: 163
  • Komplet za klena..jpg
    Komplet za klena..jpg
    96,7 KB · Pregleda: 159
  • Bambula..jpg
    Bambula..jpg
    105,9 KB · Pregleda: 166
  • Silueta Bambule..jpg
    Silueta Bambule..jpg
    43,9 KB · Pregleda: 149
  • Fleš Bambula..jpg
    Fleš Bambula..jpg
    65 KB · Pregleda: 158
  • Red but Bambula..jpg
    Red but Bambula..jpg
    57,7 KB · Pregleda: 171
  • Hot but Bambula..jpg
    Hot but Bambula..jpg
    68 KB · Pregleda: 179

strelac

Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
19.05.2007.
Poruke
4.097
Broj reagovanja
295
Lokacija
Svrljig
Ti si Mašiću stvarno neumoran, moram da priznam  :tbumb:


Ja uzimam zalet a kada krećem, pojma nemam, moram da nabavim još neke sprave....
 

Prilozi

  • Balza stap.jpg
    Balza stap.jpg
    445,9 KB · Pregleda: 185

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Obzirom da je najgori ili najdosadniji deo obrada drveta da bi se dobilo telo a i da izreklamiram malo kolegu musicara Djoleta video sam u EvilFly imaš gotova tela od balze.
 

TMc

Hero member
Učlanjen(a)
01.09.2017.
Poruke
1.698
Broj reagovanja
1.000
Lokacija
Svilajnac
Sad videh po netu na tvojoj stranici radove, ti si profi neće tebi trebati gotova tela od balze... :)
 

mracni

Newbie
Učlanjen(a)
21.05.2015.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Pozzdrav svima , potrudio sam se da nadjem odgovore kroz ovih 90+ strana ali nisam uspeo kompletno da slozim sliku sta mi je sve potrebno da namotam par bambula za prolece... Ako ima raspoloznih da napisu sta tacno od materijala koriste za izradu bambule ...

Tipa :
Udice - velicina,oznaka i firma (zbog duzine vrata )
Krila od kog materijala ( ako moze tacan naziv radi lakse kupovine )
Epoxy i balzu vec imam :D

I jos jedno pitanjce ako vec nisam preterao sa istim , zasto rastvarati lopticu , epoxy se lose pokazao ili ? Da bude iskren nije mi naj jasnije to oko loptice :D
 

KLENAROS

Hero member
Učlanjen(a)
14.05.2011.
Poruke
1.153
Broj reagovanja
1
Lokacija
Doboj
Probat cu ti ukratko.
Udica koju koristim za bambule je Gamakatsu f11 i f11 2sh velicine #8 #10 i #12

Loptica ti nije potrebna. Kad fiksiras tijelo, armiras koncem citavo tijelo i onda predjes komplet bambulu superom. Obojis lakom kojim hoces i ja onda opet predjem super lijepkom( koji ne bijeli).

Krila mozes od polipropilena, mada ih ja ne stavljam. Prece su ti nogice. Da li ces meksu varijantu od jarebice, kokoske ili ostra varijanta sa genetskim perjem pijetla.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
  :hammer: :hammer:  90 strana o jednoj musici i dalje  je nejasan postupak... :bleh:

Udica: Bilo koja samo da je kvalitetna (F15 Gamakatsu),veličina..#8-10-12-14-16

Balzu vec imas..Koristi kvalitetan lepak.Ja koristim loktite super bond.
Koristi oštre zilete da bi oborio ivice na balzi a zatim brusnim papirom P220 osmirglaj da dobijes fin oblik.

Sto se tice topljene ping pong loptice, to je individalna stvar da li ces je koristiti ili ne.Definitivno utice na izdrzljivost i dugotrajnost same musice.Ali ja se bavim komercijalnom izradom pa mi je vazno da su musice kvalitetne i dugotrajne.

Takodje predjem koncem posle topljene loptice da sve ucvrstim.Jedan od razloga zasto ne koristim epoksi jer nepotrebno otezava musicu.
Sto se tice bojenja ja koristim lakove za nokte u raznim bojama.
Sto se tice noga.Moj savet ti je da koristis najmeksa pera od kokoske ili ako si u mogucnosti..soft hackle..od metza ili whitinga....znaci vrhunska su.

Obrati paznju na sam oblik tela bambule.Nakon zavrsenog tela koje je obojeno..stavi u casu za vodu da vidis kako stoji.Trebalo bi da ti stoji horizontalno..eventualno da vuce dupetom malo nanize..u vodenom filmu.

Sto se tice krila..koristi sintelon iz tepiha..koji se koristi za opšivanje tepiha i staza ima ga u svim radnjama.Ako si u prilici ima i kupovni po fly shopovima..koji je jako mekan..i lako je raditi sa njim.

Eto..
 

radezamora

Senior member
Učlanjen(a)
04.02.2011.
Poruke
417
Broj reagovanja
30
Lokacija
NOVO SELO-zapadnomoravsko
из машићеве поруке:
Jedan od razloga zasto ne koristim epoksi jer nepotrebno otezava musicu.
ја радим са лоптицама,дакле  технологијом као марко, али из мојих разлога, нпр. баш да бих потопио тело ниже, користим и липово дрво-оно је теже од балзе и тешко за обраду но требају ми ове тежикасте покадкад у касним јесењим данима/западна морава изнад трстеника/, дакле свако нека проба уколико створи услове за то.
епокси је иначе  мало скуп и мораш имати услове да лепо разлијеш припремљену количину лепка у оквиру тих 5 минута код петоминутног епоксија, али и то је решиво, зависно шта одредиш као циљ,
поздрав.
 

tommylee

Hero member
Učlanjen(a)
13.03.2008.
Poruke
3.302
Broj reagovanja
201
Lokacija
Zvornik
Za epoksi,koristim ga dugo,za svašta.I najbolje riješenje su dvije tube A+B.Uzimam sa vrha tube čačkalicom,obavezno dvije za obe komponente!Da ne bi krenulo stezanje unutar tube  :doh:
Nanosim na neki komad plastike gdje ih mješam i onda nanosim.
Ovakva primjena,doziranje čini posao preciznijim i efikasnijim.
Sa malom količinom epoksija možete postići jako tanak film tako da nije potrebno rotiranje radi slivanja epoksija.
 

mracni

Newbie
Učlanjen(a)
21.05.2015.
Poruke
2
Broj reagovanja
0
Hvala svima na odgovoru  :tbumb:  U sustini postupak izrade mi je odmah bio jasan ali nisam uspeo da povatam konkretne detalje oko lepkova , noguca  i udica ... sad je sve jasno kao dan :D 
 

Marko_Mašić

Hero member
Učlanjen(a)
13.04.2006.
Poruke
1.585
Broj reagovanja
213
Lokacija
Morava..
Bambula.. red but #10

#Roosterfly
#FlyTying
#MarkoMasic
#vestackemusice
#Bambula
 

Prilozi

  • Bambula .jpg
    Bambula .jpg
    231 KB · Pregleda: 106
Vrh Dno